o plemeni...

SHIH-TZU pár slov o plemeni

SHIH-TZU patří do skupiny společenských psů. Má laskavou a přítulnou povahu, je to malý pes s velkým srdcem.Svého pána nadevše miluje, i když ne vždy jej na slovo poslechne. Má svoji hrdost a sebevědomí. Je veselý, přátelský a hravý. Pro svoji povahu a vzrůst může být chován v každém bytě.

Shih-tzu je oblíben nejen pro svoji povahu, ale i proto, že je velmi atraktivní. Na první pohled upoutá jeho dlouhá a splývavá srst. Pokud chceme zachovat jeho typický vzhled, je nutná každodenní pravidelná péče.

Shih-tzu je charakterem hrdý pes, miluje vyrovnanost, na druhé straně je velice citlivý, dokáže se vžít do nálad svých blízkých. Umí se stejným dílem radovat, ale i sdílet smutek. Těžce snáší hrubé zacházení. Shih-tzu bylo prakticky od počátku chováno jen pro potěšení lidem, jako věrný společník a kamarád, proto je pro něj velmi důležitý stálý kontakt s člověkem. Je inteligentní a chápavý, lásku potřebuje dostávat a umí ji i měrou vrchovatou rozdávat. Toto úžasné plemeno má svůj standard a svoji zajímavou historii.
TOPlist
aktualizováno: 22.01.2020 09:40:46