Kluby - porovnání...
Nejsem z těch co se bojí říct či napsat pravdu a je to můj názor. Takto to vidím já.

 
Pro plemeno Shih-tzu jsou 3 kluby a já se rozhodla po letech členství porovnat co který klub nabízí členům.Ten kdo si koupí šicku jen pro radost, nemusí řešit členství v některém z klubů, ale ten kdo se chce věnovat chovu a nechce  platit nesmyslné ceny za servis, musí se rozhodnout. Podotýkám, že v dnešní době ani jeden klub nemá poradce chovu, který by mohl někomu poradit, takže název je zcestný, neboť ani v jednom klubu jej nevykonává zkušený chovatel, který by znal chovné jedince a jejich předky po několik generací už vůbec ne. Tudíš radu musíte hledat u zkušených chovatelů za které mluví výsledky jejich práce a přeji v tomto tolik štěstí jako jsem měla já, neb já čerpala a stále čerpám od zakládající členky Shih-tzu klubu ČR a zároveň úžasného člověka, který dovezl toto úžasné plemeno do naší republiky, což je paní Kateřina Štroblová - chovatelská stanice SLUNEČNÍ SVIT.
Dříve vykonával skvěle funkci pan Petrovický a paní Krsková, kterou nynější výbor vyštval, ale adekvátní náhradu se špetkou znalostí nezajistil.


Členské poplatky jsou KCHMPP  400,-
                      Evropa  400,-
                      Klub ČR 500,-
Rozdíl v platbě za rok téměř žádný, ovšem v nabídce klubů ano !!Shih-tzu klub ČR je nejstarší, vznikl 10.3.1990 rozhodnutím výroční členské schůze dosadadního klubu v rámci ČSCH na samostatný klub.
Já jsem v klubu od roku 1991,kdy tento klub vedli lidé s láskou k plemeni, lidé kteří si předávali své zkušenosti a postřehy . Když jsme se sešli na výstavě, byla to pohoda o které se nynějším začínajícím chovatelům ani nezdá. Bohužel postupně začaly být pro některé tituly na výstavách  a i funkce v klubu takovou přioritou, že nynější výbor klubu nemá ani problém zamést pod korerec případ "chovatelky",pro kterou je vidina titulu na výstavě tak prioritní, že v klidu na tuto výstavu vezme fenu v termínu porodu a jasně že fena se převozem roztřese a na výstavě v kufru rodí. Aby toho nebylo málo, nyní je i tato osoba členkou výboru.Toto je dnešní realita kterou se na stránkách klubu nedočtete, zato lživý výplod Junkové o veterinární kontrole na klubové výstavě kde nebyla přítomna, to jste se mohli dočíst hned po výstavě i s dokladem od veterinářů...no kdo maže  ten jede? Jojo.

Před 2 roky jsem na členské schůzi ostře vystoupila proti zvyšováním členského pro důchodce, ovšem hyenismus loni při mé nepřítomnosti uspěl a tak byl členský pro důchoce zvýšen o 100 ,- Kč. No že ta pokladna se zaplní při tom počtu důchodců, že? Nutno podotknout, že na schůzi zase nikdo nebyl, neb na členské chodím jen já s Janou Fialů, takže vlastně si výbor může schválit co chce, jen na volební se svolá klaka volitelů. Jedinný kdo byl proti zvýšení poplatku byla jak jsem zjistila Petra Hellerová, takže ne všichni se chovají jak smyslů zbavený v tomto výboru.

Když byl jeden klub, je jasné, že členů bylo hodně...konkrétně já v roce 1991 jsem měla číslo 244
         
 
               


Postupem času a to 18.1.1992 se trhlo pár lidí a založilo Klub Evropa a po pravdě nevím od kdy jsou v KCHMPP shih-tzu, ale obliba těchto  dvou klubů narústá.

Jen pro příklad, v době kdy Podzemská byla ve výboru a tak špatně vedla tento klub měl třeba v roce 2003- 126 členů, o tři roky déle za vládnutí již Kubeše rok 2006 jen 97 členů a stále to klesá a klesá, až je to pod 50 členů. A  v KCHMPP a Evropě to stále přibývá, takže je něco shnilého ne ve státě Dánském, ale v klubu ČR.


Další věc kterou lze porovnat je možnost získání klubových titulů.

V Klubu ČR je jich hodně, ale většinu získá jen výbor klubu( nové tituly si také na členské schůzi odhlasoval), na některé dosáhne jen jedinec co dost jezdí po výstavách, ale musí se také umítnit na titulových pozicích.A pokud máte vlastní názor, dostanete jako jedinní diplom bez fota psa, jak si dle reakcí již ve zpravodaji všimlo dosti lidí.

V KCHMPP jsou podmínky myslím rozumné. Sčítají se body za umístnění z českých výstav, počet není přemrštěný, ale také ho nezíská podprůměrný jedinec.

V Evropě bych si představovala úpravu bodů na dospělého šampiona klubu směrem nahoru, zdá se mně opravdu lehké získání a to také není dobré.


Výstavy pořádané klubem

Klub ČR pořádá výstavy v hotelu Step, předražené prostory stejně tak jako jídlo, ale ne všeci si platí ze svého. Žádat změnu konání již nemá cenu,ale při stále klesajícím počtu přihlášených jedinců je to nehorázné plýtvání penězi členů klubu.Navíc by se levnějším pronájmem mohlo ušetřit na rozhodčího z ciziny trochu vzdálenější.Zde musíte také počítat s veterinární kontrolou dle soupisu majitelů a jmenný seznam vystavovaných psů. A to vše v době, kde ani na jedné výstavě tento nesmysl není, notabene vyžadovat víc než zákon je také secialita tohoto klubu. Inu ukázat kdo má moc, to je dnes v kurzu.

KCHMPP pořádala ještě před pár lety výstavy jen v Mladé Boleslavi, ale na žádost členů pořádá i na Moravě, letos dokonce spojené i s bonitací na výstavě, takže super. Tady ještě na členy myslí!!!

Klub Evropa bohužel po dlouhých letech konání výstav v Karniné pořádá nyní již dlouho výstavy jen v Paskově, což je škoda pro klub, neboť to dost lidí odrazuje a že by zas byla většina členů klubu právě z Paskova, to taky není pravda, takže by to chtělo se zamyslet pokud to není záměr, aby z Čech na výstavu nikdo nejezdil.

Rozhodčí podle členů a nebo zájmu výboru

Klub ČR , respektive předseda Kubeš vždy rezolutně odmítá, aby si členové zvolili a odhlasovali ty rozhodčí, kteří dostanou nejvíc hlasů. Už několik schůzí po sobě nesmyslné výmluvy jak to nejde a jak to ČMKU a organizátor mění.......... Na klubové výstavy už vůbec nemají členové šanci si hlasováním zvolit rozhodčího, asi by jsme se netrefili do záměru výboru klubu či jen předsedy?

KCHMPP na schůzi sekce se vždy členové vyjadřili(loni nevím, nebyla jsem ) na klubové výstavy to víceméně není možné při tolika plemenech v klubu, ale poslední léta je většinou cizinec a nebo rozhodčí, který neposuzuje na výstavách ostatních klubů.

Evropa klub je v tomto směru stále ještě nejvíc pro členy. Na schůzi si členové dají návrhy a hlasuje se, výsledek je pro výstavního referenta závazný.


Řešení problémů

Klub ČR - výbor klubu může vše, odvolání nemáte nikde...pokud jste poslušní bez vlastního názoru, nemáte problém

KCHMPP zde jsem žádný problém neřešila, stačí se domluvit

Evropa...problém se prodiskutuje při výstavě či schůzi

Poradci chovu

Jak jsem již psala výše, pojmenování je zcestné

Klub ČR -  funkci vykonává sl. Junková, která nemá ani chov. stanici, tudíž nikdy nic neodchovala, o znalostech jednotlivých psů se dá pochybovat, neb vidí jen ty na výstavě klubu a tím to končí

KCHMPP paní Hartmanová bohužel shih-tzu nechová, ale ochotnější a rychlejší servis jsem ještě nikdy neměla...klub má on-line administraci a pokud zadám třeba žádost o krycí list do 20 hodin, ještě ten den nebo následující mám list vydaný. Prostě bomba.

Evropa p.Sněhotová bohužel funguje velmi špatně a na květnové schůzi bude muset členská základna najít nějaké řešení.
  na stránce se stále pracuje :-)
TOPlist
aktualizováno: 22.01.2020 09:40:46