2009...

                                                                                   

 

                                     6.12.2009 CACIB Nitra  

                          rozhodčí : Miroslav Guniš - SK                                 17    shih-tzu  

       

                    CH  Bamboo z IVAFRE               CAC res. CACIB                            

          CH  Alfréd z IVAFRE                 res. CAC

          ICH  Vong-Kong SHAH ABBAS  CAC CACIB    

 

                                      5.12.2009 CACIB Nitra + Pedigree Cup 

                              rozhodčí : Linda Voláriková - SK                             15        shih-tzu

                      rozhodčí Pedigree Cup : Pablaka I - LV            IX. skupina FCI - 39 šampionů

 Všichni naši psi vyhráli svoji třídu a podělili se tak i o CACIB a res. CACIB !

              CH  Bamboo z IVAFRE                CAC CACIB

            CH  Alfréd z IVAFRE                     CAC

          ICH  Vong-Kong SHAH ABBAS   CAC res. CACIB   

                 

                                 22.11.2009 CACIB  ZAGREB 

                   rozhodčí : Brenda Branbury

                        CH Bamboo z IVAFRE     V 1 CAC res CACIB

 

                             21.11.2009 CACIB ZAGREB 

                   rozhodčí : Goran Bodegard- S

                   CH Bamboo z IVAFRE     V 1 CAC

 

                                20.11.2009 Speciální výstava ZAGREB

                 rozhodčí : Martha Heine - D

                  CH Bamboo z IVAFRE     V 2 res.  CAC

                                                       

 

                                       8.11.2009 CACIB Praha

                 rozhodčí : Karel Hořák                                       30  shih-tzu

Poslední výstava v Česku, takže jsme nemohli chybět. Moc jsem si přála dodělat junior šampiona s Kájou, což se nám podařilo a může se vydat do nového domova. Posuzoval pan Hořák, takže bylo jasné, že bude veselo a hlavně hlasitý komentář i pro diváky.O pobavení se ale postarali i někteří majitelé psů, kteří své psy nechali předvádět kamarádkám s bunějším poprsím než mají ony samotné a velkým výstřihem.  Každá tato změna vnadné handlerky však nepřinesla  ten vytoužený, ale my jsme se alespoň pobavili !!!

Malý Chameleon měl premiéru a zvládl ji na jedničku.

                      třída štěňat

                         Chameleon z IVAFRE VN1

Tatoušekdostal krásný posudek , jedinné co se panu rozhodčímu nelíbilo bylo, že "v pohybu nepřeklápí ocas přes hřbet"! Jsem moc ráda, že jak Tatoušek, tak salinka mají takové super ocasy, které až se osrstí, budou do oblouku dle standardu, protože takových psů je bohužel v Česku jak šafránu. Většina psů má ocas přilepený na zádi tak, že splývají se hřbetem, ale to bohužel nepenalizuje žádný rozhodčí v Česku.

               třída dorostu

              Fair Play z IVAFRE  VN 3

V této třídě nastoupili 4 psi, kteří spolu soupěří již nějaký ten měsíc. Opět vítězí  Bambouš , Dana s Ričínem opět druhá a pak náš Fredík.

                        mezitřída

               CH Alfréd z IVAFRE       V3

          CH Bamboo z IVAFRE     V 1 CAC

                třída šampionů

           CH Bo-Twister-Son SHAH ABBAS V 2 res. CAC

                třída dorostu

                 Fáma z IVAFRE  VN2

                třída otevřená

         JCH Carolína z IVAFRE  V 1 CAC res. CACIB + ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

 

                                 

 

                                        25.10.2009 CACIB České Budějovice

                              rozhodčí : Robert Kubeš                                   21 shih-tzu

                    CH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC

         

                                          18.10.2009 CAC Brno

                  rozhodčí : Libuše Ubrová                         30 shih-tzu¨

Počasí se v týdnu zbláznilo, ale předpověď na víkend byla již slibná a naštěstí vyšla, takže cesta do Brna v pohodě. Ráno jsem po dlouhé době zaspala, ale vše dopadlo na jedničku a v Brně jsme byli hodně brzy .

Fredík s Bamboušem šli v mezitřídě, oba se předvedli moc pěkně.

        CH Alfréd z IVAFRE  V3

    CH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC

      

 Charly má už všechny šqampionáty dávno  hotové, takže po super úspěchu odpočíval doma  a tak jsem si přihlásila na zkoušku Juniora . Doma jsme trénovali a dělal že mi nerozumí, takže jsem čekala, že v kruhu bude probíhat " krocení divé zvěře", ale Junior se choval úplně opačně a moc mě udělal radost, neboť chodil skvěle a v postoji stál jako Charly!!! :-))) Škoda, že jsem jej nevzala již dříve na výstavu, ale ještě jednou jej můžete vidět na MVP Praha, kam je hlášený!

    CH Bo-Twister-Son SHAH ABBAS V 2 res. CAC

      

                                                 

Kája již  " dostala rozum" a přestala se otáčet na feny chodící za ní, takže jsem spokojená jak se předvedla.

      JCH Carolína z IVAFRE  V 3

     

       

 

                                                                                                   

             

                      11.10.2009  SVĚTOVÁ VÝSTAVA BRATISLAVA

                NEJVĚTŠÍ SVĚTOVÁ VÝSTAVA V HISTORII FCI

  Třídy mezi, otevřená, šampionů a veteránů posuzuje pan Christofer Habig - D   

  Třídu dorostu a mladých psů a všechny tříd fen posuzuje paní  Marja Talvitie - FIN  

 Za poslední leta nebližší SVĚTOVÁ VÝSTAVA, takže bez rozmýšlení bylo jasné, že nemůžeme chybět . Eva přihlásila Fredíka i Matyho a já Charlyho. Před druhou uzávěrkou jsme se dohodly, že Fredík ještě na tom se srstí není na takovou akci a tak jsem požádala o storno Fredíkovo přihlášky a přihlásila naší babču Vachňu a soutěž párů. Bohužel malým "Tatouškům" chybělo 10 dní, aby mohli do třídy dorostu.

Ráno budíček v půl 2 a ve dvě vyrážíme  zpět na výstaviště. Jsme na místě mezi prvními aby jsme si zabrali dobré místo, protože shih-tzu je hlášeno požehnaně! Dobrou náladu se nám snažila pokazit česká vystavovatelka svým hysterickým výstupem, neboť na krajnici stály auta stejně jako v sobotu, kde nikdo nebyl, takže jsme mysleli, že tam parkují od soboty a popojeli jsme před bránu, kde stála jen Martina se Šejkem. Bohužel jsme nevěděli, že službu konající policajti si léčili své konplexy, jak nám řekl pořadatel, a vyhnal lidi zpět, aby prý "nebránili provozu". Takže jsme nechtěně předběhli a paní to nemohla "unést" a zavolala na nás policajty. Vraceli jsme se na konec řady, ale po pár metrech nás zastavil jiný policajt a ten zastavil přijíždějící auta a ochotně nám zařídil místo tak o 12 aut dál. :-)))))) Netrvalo to ani čtvrt hodiny a otevřeli bránu a kolona se dala do pohybu. Děvčata z Ústí byly u kruhu první a držely super místo!:-))) Děkujeme.

Rozložili jsme stoly, šli vyvenčit psy a dali si další ranní kávu a užívali pohodu.

Kruhy nebyly velké, ale po celých byl koberec, což v sobotu bohužel nebylo. Mylně jsem se domnívala, že když je v katalogu u každé třídy čas, kdy začne posuzování, tak že bude dodržen! Bohužel tomu tak nebylo, takže  jsem s hrůzou zjistila, že mám učesáného napůl Matýska a již se posuzuje poslední pes v mezitřídě. Takže konec klábosení a makat. Matýska učesaného jsem dala Evě a rychle na Charlyho. Měla jsem velké štěstí, že ve vedlejším kruhu paní rozhodčí z Finska byla ve skluzu a tak jsem Vachňu nechala spát a česala jsem ji až po posouzení psů.

V mezitřídě byl náš Bambouš a dostal velmi dobrou, z čeho byli majitelé zklamáni, ale já si myslím, že velmi dobrá není špatná známka! Když se o něčem řekne, to bylo velmi dobré, tak si těžko někdo představí něco špatného. V Česku se bohužel tato známka zadává velmi málo a když pak někdo dostane tuto známku, tak je z toho hodně špatný! Takže hlavu vzhůru, protože každý rozhodčí preferuje u plemene něco jiného, což dokazuje třeba u Bambouše vítězství od CACe až po BOBa v Lucembursku:-))))) v této třídě byla výborná zadána jen u prvních čtyřech psů na pořadí, ostatní získali známku velmi dobrý! Velká gratulace patří Daně Opltové, která získala vítězství v této třídě se svým Ricoo. Danuš ještě jednou velká gratulace !!!

                  mezitřída: 14 psů

          CH Bamboo z IVAFRE  velmi dobrý

      

Matyho měla původně předvádět Eva, ale když jsem měla učesáno a hlavně jsem viděla jak je unavená a začla z toho být i nervózní, řekla jsem, že jestli chce, tak že Matyho předvedu. Bylo vidět, že si Eva dost oddychla a tak rychle přidat do skřipce číslo a rychle do kruhu. Včera se konala výstava venku v šílené zimě jen pod přístřeškem a všichni jsme byli zmrzlý, takže se psům nechtělo moc běhat. Když jsme byli vyzvání dát se do pohybu, byla jsem překvapená, jak Matýsek s chutí běhal. Pohledem na konkurenci jsem si svůj tip udělala a čekala, kdo půjde do výběru. A poslední prohlídka všech v postoji a první vybrán, pak druhý a my s Matýskem jdeme třetí do užšího výběru a z radosti už jsem víc nesledovala:-))) ! Znova do pohybu a po chvilce je jasné, že na čtvrtém místě nejsme, dokonce ani třetí ne. Rozhoduje se mezi Matýskem a Lee Mirky Sawkové, která o pár vteřin vítězí a naše první umístnění je Matýskovo res. CAC !!!! Lépe jsme začít nemohli!

 

           třída otevřená: 20 psů

   EJW CH Princ Bajaja z IVAFRE   res. CAC

        

                                                

 Eva mi připravila Charlyho, takže výměna a hurá zpět do kruhu. Pana Habiga jsme poprvé poznali na Světové výstavě v Poznani 2006, kde Charly získal CAC a tak jsme věděli, že se mu líbil a vlastně jsme jeli obhájit stejný titul, ale konkurence jiná a v některých případech velká! Pohledem  jsem si myslela , že obhajoba nebude lehká, ale buď a nebo jak se říká.  Do užšího výběru jde první Evropský vítěz + BOB z Budapešti 2008, pak pro mne neznámý pes, jako třetí slečna Smetanová a já s Charlym. Tím se mi splnilo mé tajné přání , aby Charly dokázal se prosadit na pořadí. Čtvrté místo slečna Smetanová, třetí  místo vzápětí a zůstává vítěz Evropské výstavy a Charly, který po chvilce v pohybu obhajuje titul CAC  :-))) !!! V tu chvíly mám nepopsatelnou radost. Nastupuje třída veteránů a následně se rozhoduje, kdo získá CACIBa. Z tohoto souboje vyjde vítězně Mirka s Lee ! Také ještě jednou velká gratulace oběma. Nastupuje Maty s Evou a opět do pohybu a titul res. CACIB získává Charly!!

 

           třída šampionů: 16 psů

          CH Vong-Kong SHAH ABBAS   CAC res. CACIB + SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION

      

                                                o CACIB

                  

A teď  už mám na vystavování jen naší babču Vachňu. Pepa chodil od kruhu ke kruhu a fotil, zároveň podával info kdo z českých psů uspěl u finské rozhodčí. Já se šla podívat na chvilku na posuzování a usoudila jsem, že vyžehlená a hodně upravená fena paní rozhodčí nenadchne a tak jsem nechala Vachňu tak jak je, žádný tupírování top knotu apod. Prostě jsem se snažila, aby Vachňa byla "přírodní" a jestli jsem zvolila dobře nebo špatně se ukáže v kruhu, pokud tedy nebude naše " Lady ' opět stávkovat. Celý večer jsem si vyčítala, že jsem jela vystavovat i na sobotu, neboť takovou zimu jsem ještě na výstavě nezažila :-(((( , ale pejskům to snad prospělo a běhali suprově!

Nastupujeme do kruhu a třetí fena prý že tu není, takže souboj 2 českých veteránek.Paní rozhodčí ukazuje, abychom se dali do pohybu a pak jde na stůl Agapé a  Vachňa. Řekla jsem rozhodčí věk naší babči a bylo podle gest jasné, že na svých (  za měsíc ) 11 let je Vachňa opradvu ve výborné kondici. Opět do pohybu a Vachňa běží  fantasticky a čím větší potlesk, tím radostněji běží! Zvedla jsem oči a vidím, že  rozhodčí je k nám zády a vzápětí se otáčí k nám, zvedne ruku a ukáže na nás, a jelikož jsem nesledovala ani jedno zadávání pořadí touto paní rozhodčí, domnívala jsem se, že jsme druzí, ale paní rozhodčí ukazuje na cedulku s číslem  1 !!! Vachňa opět vítězí na Světové výstavě, i když první její vítězství z Milána 2000 bylo v mezitřídě.Zajásala jsem tak hlasitě, že si paní rozhodčí dala ruce na uši, ale jinak to fakt nešlo. Poprosila jsem o společné foto a omluvila se, ale paní rozhodčí tu radost chápala a vše prý v pořádku :-)))) ! Odcházíme s Vachňou stranou a každý čeká, co bude dál. Po pár minutách přichází pan Habig a vybírá nejlepšího dorostence, pak nejlepšího mladého jedince a na řadě je výběr nejlepšího veterána světové výstavy, který získává titul  VETERÁN BOB. Zajímavé na tom je to, že proti sobě stojí jedinní dva zástupci na této výstavě z chovatelské stanice BOHEMIA ACRO- Vanity a o 2 roky mladší Gembler. Byla jsem fakt napnutá, jestli Vachně vydrží ten elán, s kterým do teď běhala a který u ní je, když se začne tleskat ! Možná se mi to zdálo, ale při začínajícím potlesku jsem na ní zavolala a babča se rozběhla a bez trucování celou dobu, než pan rozhodčí rozhodl, že VETERÁN BOB ZÍSKÁVÁ TAKÉ MOJE VACHŇA ! Zajásala jsem opět a v tu chvilku mi problesklo hlavou, jak úspěšná tato výstava je pro mojí zlatou babču a vzpomínky na celou jeí výstavní kariéru, která byla fantastická a ještě fantastičtější je zakončení. Ač jsem se snažila, hrnuly se mi slzy do očí stejně jako teď když o tom píšu.

  Opět pózování fotografům a odcházím z kruhu jak úplný začátečník, když mi ani nevím kdo říká, kam jdu, že ještě jdeme o BOB. Otáčím se a jdu se s babčou postavit na své místo, trochu zčešu, neboť jsem ji celou rozcuchala a při tom jsem jí slibovala, že už jen tak dvě kolečka uběhne a půjde odpočívat do klece a pojedeme domů. Za velkého potlesku pro všechny  jsem  se rozběhla a Vachňa opět běžela krásně. Nevím kolik koleček to bylo, já si vychutnávala její pohyb. Zdálo se mi, že už běháme dlouho a tak jsem zvedla hlavu a vidím pana rozhodčího, který s kokardou v ruce se otáčí a ukazuje na nás.Byla jsem myšlenkama někde jinde a tak ukazuji na sebe, jestli opravdu myslí nás a pan rozhodčí se začal usmívat a kývl hlavou že ano, zvedl ruku s kokardou BOB  a šel k nám. Za jásotu jsem vzala z koberce moji babču , ale neustála jsem ten bombastický úspěch a  začla brečet jak malá holka babče do srsti. Cítím, že mě někdo bere za ruku, zvednu hlavu a opět vidím kokardu a pan rozhodčí roztleskává opět všechny a žádá NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠICUNKU O ČESTNÉ KOLEČKO, KTERÉ SI BABČA OPRAVDU VYCHUTNALA !! Nezbytné focení s oběma rozhodčíma, kterým patří mé velké poděkování z celého srdce za moji babču, kterou v 11 letech ohodnotili tituly nejvyššími a mně připravili neuvěřitelný zážitek !!! Poděkování patří i Evě Býškové, která může zato, že jsem Vachňu přihlásila výměnou za Fredíka. A ještě jednou děkuji naší kadeřnici Ivaně Slapničkové, která ji krásně upravila celou "sukni", ale bohužel díky mé volbě úpravy to není poznat!!Poděkování si zaslouží i Pepa Býšek za to, že odjezdil oba dva dny a za focení. Fota budou co nejdříve!

   

        třída veteránu : 2 feny 

         ICH Vanity BOHEMIA ACRO  V 1  SVĚTOVÝ VÍTĚZ VETERÁN

                                                                                                                   VETERÁN BOB

                                                                                                                          BOB

         

    

                                                  

                                                          o titul  BOB veterán

                                           

           

                                            

                         

     

                    

       

 Balíme a stěhujeme se k závěrečnému kruhu, protože jsem měla přihlášenou Vachňu s Charlym do soutěže párů, ale naštěstí jsem si včas uvědomila, že babča by vlastně běhala v závěrečných soutěžích v párech, pak ve veteránech a následně v IX. skupině FCI, takže jsem páry vzdala.

Ani v soutěži veteránů Vachňa nezklamala, ale pan rozhodčí nebyl na dlouhosrsté  psy, ve výběru nebyl ani jeden. Stejně tomu tak bylo v IX. skupině FCI a při tom zde byl úžásný maltázáček a lhasa apso. My jsme nastoupily s Vachňou jen proto, aby jsme si vyzvedly pohár za BOB na památku.

                            

Zabalili jsme vše a v autě jsem musela skládat důkladně, aby se tam vše vešlo. Domů jsem dorazila pár minut po druhé hodině .

  Děkuji za gratulace jak na výstavě, tak za velké množství gratulací emailem. Děkuji Všem!!!

                                 

               

               

                                                         

                                    1o.10.2009   Klubová výstava tibetských plemen

 

                                   rozhodčí: Martin Baskaran E                             65 shih-tzu

                třída štěňat: 5 psů

 

                            Fair Play z IVAFRE   VN 1

                   

            mezitřída: 3 psi

          CH Bamboo z IVAFRE   V 2 res. CAC

               

           třída otevřená: 11 psů

 EJW CH Princ Bajaja z IVAFRE  V

              

          třída šampionů: 7 psů

        Ch Vong-Kong SHAH ABBAS  V 1 CAC

            

          třída štěňat: 1 fenka

                 Fáma z IVAFRE   VN 1 + BIS III

             

         třída veteránů: 1 fena

        ICH Vanity BOHEMIA ACRO V 1 + res. BIS VETERÁN

 

 

               

   

 

                        19.9.2009 Speciální výstava KTP Ružindol - SK 

                                 rozhodčí:  Miroslav Guniš -  SK                                     15 shih-tzu

 Na klubovou výstavu na Slovensku v květnu měla bohužel službu v práci, takže jsme nejeli. Tentokrát jsem kvůli  poslední možnosti, kdy by mohla Carolína dodělat juniorského klubáka, byla rozhodnuta, že klidně pojedu sama, ale naštěstí Eva si vyměnila službu a bude makat následující víkend! :-)))

Eva chtěla přihlásit Tatouška, poslední možnost trénovat na TIBET DOG EUROPE, kam jsem přihlásila i Tatouškovo sestru. Oproti výstavě Rybníky šel Tatoušek jako "starý mazák" a dle posudku má vše co šicka má mít, takže získal známku VN1.

 

 

                                       Fair Play z IVAFRE   VN1

 Fredík chodil ve třídě se psem z CHS Solaris Avis v majetku vystavovatelky ze Slovenska a jsem moc ráda, že tentokrát posuzoval rozhodčí ze Slovenska, neboť poslední výstavy pozovali rozhodčí z Čech a neúspěch svých psů sváděla právě na rozhodčí, že nejsou spravedlivý a dávají tutily domů! Fredík dostal krásný posudek a jednoznačně vítězí a získává další CAC na šampiona.

                          CH   Alfréd z IVAFRE   V 1 CAC

I Charly má konkurenci a tím je  Key  se Silvií. Oba psi s krásnou srstí. vítězí Charly a získává  další CAC na Grand šampiona a první CAC na klubového šampiona Klubu tibetských plemen.

              CH   Vong-Kong SHAH ABBAS V 1 CAC BOB BISS 3

Nejvíce přihlášených je jak jinak, než zrovna ve třídě mladých fen.Jednu fenku vede Silvie, která však je prvně na výstavě a nechce vůbec chodit a druhá fenka je roztomilá drobnější, krásně upravená fenka pana Pavlecha. Takže jsem nepočítala, že posledního CAJCe získáme. Kája mně ale překvapila a moc pěkně chodila a po posledním rozhodujícím kolečku v pohybu zadává pan rozhodčí  titul CAJC právě Káje! Tak nakonec se nám povedlo získat poslední titul pro udělení titulu Klubový junior šampion!!!

                        Carolína z IVAFRE V 1 CAJC + splněny podmínky Klubového junior

                                                                                  šampiona Klubu shih-tzu ČR

Velké přemlouvání Zdeňky, aby s náma dvěma jela se vyplatilo !!! Zdeňka si konečně nechala poradit a hlavně balďa přestal stávkovat a tak v kruhu na ně byl krásný pohled. Bohužel posuzování bylo rychlé a našeho "saudka" jsme nechaly doma, takže ani jedna z nás nemohla fotit. Balďa získává první CAC a Zdeňka svítí víc jak sluníčko na obloze!!!

                          Archibald od Šumavské brány  V 1 CAC

Bíza chodila s fenou paní Machynové, předvedla se perfektně a hladce získává první CAC na Slovensku.

                            JCH Beezie od Šumavské brány V 1 CAC

Nastupují všichni CACové a oba CAJCové  a já v té rychlosti neměla komu dát káju, takže zůstala na stole a šla jsem s Charlym, který po 2 kolečkach získává titul BOB.

Čekání na závěrečné soutěže jsme si zpříjemnily kávou a daly se všechny tři do úpravy psů. Zdeňka si zagumičkovala , Eva upravila Tatouška a já Káju a Charlyho.

tatoušek chodil moc pěkně, Kája běhala vzorně z čeho mám velkou radost a Charly opět perfektně a dostává se do užšího výběru na BISS. Následně získává BISS 3. Následuje focení psů s titulem BOB pro klubové stránky.

Zagumičkovat, sbalit věci a naložit do auta a hurá domů. Příští rok se těšíme nashledanou.

 

         

 

              20.9.2009 CAC Kotor - Černá hora

              rozhodčí:  Espen Engh -  NOR                                       3 shih-tzu                      

          JCH  Bamboo z IVAFRE   V 1 CAC  BOB

                        Majitelům velká gratulace !!!

 

           

                           19.9.2009 CACIB Podgorica - Černá hora

                 rozhodčí:                                                             3 shih-tzu

              JCH  Bamboo z IVAFRE   V 1 CAC res. CACIB

 

                 

 

                                                             13.9.2009 Klubová výstava Praha

                             rozhodčí:  Francesco Cochetti, It                                                   58 shih-tzu

 " Ivafráčci" byli na této výstavě jen dva v mezitřídě. Já jsem z více důvodů nepřihlásila. Hlavní důvod byl, že opět si výbor klubu pozval jiného rozhodčího než si odsouhlasili členové ! Podotýkám, že odsouhlaseného rozhodčího pro tuto výstavu jsem nenavrhla já a podle jména mé psy nikdy neposuzoval! Už to ani nepočítám, kolikátou výstavu po sobě si výbor klubu bez ohledu na členy změnil rozhodčího!!!  Další důvod byl italský rozhodčí, protože v Itálii napočítáte málo černobílých shih-tzu, možná by Vám stačily prsty na jjedné ruce  (a asi by Vám ještě prsty zbyly :-))) !!! ) a tak hlásit nemělo vůbec cenu. I výsledky ukázaly, že čím světlejší pes tím lepší pořadí a rozhodčí i přiznal, že má rád světlé psy! Další důvod byl přihlášení výstavy den před konáním této klubovky.

 Fredík dostal diplom a pohár KLUBOVÉHO ŠAMPIONA. Šampionát mu byl přiznán již 21.7.2009, ale aby zase neměl pan předseda klubu a výstavní referentka problém,  a neměli oba nutkání posílat návrh na kárné řízení Kárné komisi, používám zkratku CH až ode dnešní výstavy. Toto vysvětlení je i pro pana Štekra, tím mu šetřím čas který věnuje stížnosti na mou osobu! Více brzy v novinkách !

           CH   Alfréd z IVAFRE   V 4

             

        JCH Bamboo z IVAFRE V 1 CAC

             

    Majitelům velké gratulace a poděkování za prezentaci našich odchovů .

 

               

 

                                                            12.9.2009 CACIB Leipzig - D

                        rozhodčí: Dr. Wiefried Peper - D                           26 shih-tzu

Po domluvě s Evou jsem přihlásila tuto výstavu, protože Maty má sice více CACů než potřebuje, ale bohužel jeden mu stále chybí z mezinárodní nebo národní výstavy, takže bylo rozhodnuto zkusit štěstí v něměckém městě Leipzig.Od Kati vím, že pan Dr. Wilfried Peper posuzuje podle kvality psů a tak jsme se na výstavu moc obě těšily. Konkurence byla velká, přijelo několik vystavovatelů z Polska , Robert Štekr se dvěma psy a zbytek vystavovatelé z Německa.
Snad poprvé na výstavě v Německu byl rozpis na vstupním listě , od kdy se bude které plemeno posuzovat. Shih-tzu od 12,00 v kruhu číslo 8, takže žádný spěch a ráno brzo vyjíždět. Na výstaviště nás Pepa dovezl v půl 9, u kruhu bylo ještě místo, takže jsme vše rozložili a dali kávu. Pak jsme v klidu rozčesali a já postupně učesala hlavy všem psům. Rozhodčí se v kruzích měnili a tak posuzování grifonků, kteří byli před námi, začalo o 20 minut déle, což pro mne bylo dobré, neb jsem ještě neměla učesaného Charlyho.

S Fredíkem do mezitřídy nastupují 2 psi z polského chovu ( Ad Acte a Solaris Avis) a pes z kanadské CHS Wenrick s v majetku polské vystavovatelky. Když je Eva viděla, tak vzhledem k srsti Fredíka prohlásila, že nemá šanci, ale pan rozhodčí podrobně každého psa prohlédl a dle posudku se mu Fredík moc líbil, při pohledu na jeho zuby doslova vyvalil oči, jak super zuby a skus Fredy má. Na čtvrté místo dává psa, který dle mého pohledu hodně kulhal, třetí byl Wenrick´s a znova do pohybu, kde se rozhodovalo, zda vyhraje Eva s Fredíkem a nebo Kati s s Imperátorem . Fredík získává druhé místo a res. CAC a vítězí Kati s Imperatorem ad Acte. Gratulujeme ještě jednou.

               JCH   Alfréd z IVAFRE   V 2 res. CAC VDH CAC

                

 

 Nastupuji do kruhu já s Matym, krásný pes z CHS Sannie´s v majetku německé vystavovatelky a pes z Polska CHS Red-Amo.V této třídě jsem si ani já netipla výsledek, Maty má krásný výraz a pes Sannieś také a tak jsem čekala, jak to dopadne. Posudek diktovaný panem rozhodčím byl skvělý, opětovné gesto při prohlídce zubů, takže vzhledem k tomu, že kvůli Matymu jsem se rozhodla jet tuto výstavu , jsem byla fakt napnutá na konečný verdikt! Poslední kolečko a třetí místo polský pes, druhý Sannieś a Matýsek vítězí a získává posledního CACe a stává se šampionem. Měla jsem velikou radost a Maty mě asi rozuměl a začal poskakovat až se dostal z vodítka a jak smyslů zbavený běhal do kolečka, když v tom přibíhá Fredík, který skočil z klece a dováděli spolu. Asi chtěl taťkovi pogratulovat jako první!!! Dle fotek se všichni hodně nasmáli!!! Pepa přestal fotit a Fredíka odnesl. :-))))

 EJW  CH  Princ Bajaja z IVAFRE  V 1 CAC VDH CAC + ŠAMPION VDH

               

 Eva již stála u kruhu s připraveným Charlým a tak rychle vyměnit a opět do kruhu, kde již byl Wenrick vystavovatelky z Polska a Štekr s Danishem. Robert byl hodně překvapený, neboť Charly v otevřené třídě psi v katalogu psaný nebyl, neb chybička se vloudila a tak byl uveden v otevřené třídě feny! :-))) Sčesávala jsem Charlymu srst když Robert se začal ptát, kde se tam beru, že v katalogu nejsem, takže doporučení pro všechny: čtěte všechny třídy u plemene v katalogu!!! Chybné zařazení se může stát! :-)))
Charly se předvedl jako vždy výborně, posudek naprosto úžasný, opět pan rozhodčí nadšený ze zubů. poslední kolečko rozhodne. na třetím místě Robert s Danishem, kterému vytýká rozhodčí pohyb, druhý Wenrićk´s a vítězem se stává Charly.

          CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC VDH CAC CACIB BOB 

                                                                  výběr 5 v IX. skupině FCI !!!

                                      CAC                               o CACIB                     CACIB    

                          

                                                              o BOB

                               

                                                  výběr v IX. skupině FCI

                                                   

  Kája celý den vrtěla ocáskem a tak jsem myslela, že již trucování skončilo a bude chodit jak má, ale bohužel pokud jde za ní ještě nějaká fena, nechodí s ocáskem nahoru a stále se otáčí. Ve statice stojí krásně, ale to bohužel nestačí.

                  Carolína z IVAFRE  V 3

                                    

Co napsat na závěr? Pěkně připravená výstava, velký kruhy celé potažené kobercem, přátelská atmosféra která se u nás bohužel nenajde.

 

          

               

 

                                                                 5.9.2009 CACIB Luxemburg 

             rozhodčí: Karin Bergboom Fin                               44 shih-tzu

 V noci jsem dostala od majitelů Bambouše SMS, že Bambule na mezinárodní výstavě v Luxemburgu slavil velký úspěch ve veliké konkurenci nádherných psů. Ještě jednou velká gratulace majitelům a velkou gratulaci si zaslouží i Martin, který Bambouše předvádí.

                        JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC CACIB BOB

           

     

 

                                                           5.9.2009 Dogshow Rybníky

                rozhodčí: De Ridder-Onghena Liliane - B           19 shih-tzu

  První ročník Dogshow jsme bohužel nemohli jet, neboť jsme měli Klubovou výstavu v Kyjově, ale  letos jsme si to nenechali ujít.

 Loni byl problém velká fronta aut při příjezdu, což letos naštěstí nebylo, a tak jsem zajela rovnou na parkoviště, které bylo pár metrů od stanu, který už Pepa s Evou postavili. takže začátek výstavy super, ještě aby se zlepšilo počasí, neboť to vypadalo na děšť a foukal silný vítr, ale naštěstí nepršelo a odpoledne vykukovalo sluníčko, tak ve stanu bylo i teplo!!  Před námi dost plemen, ale po pár přihlášených  jedincích, takže jsem se dala hned do česání všech psů včetně Rozárky.

 Pořadatelům patří poděkování za vybudovaný přístřešek nad kluhem a za koberec přes celý kruh, jak je vidět, tak na menších výstavách to není problém, ale na mezinárodních ano!!!! A také za zahraniční rozhodčí, neboť kromě paní Rozhodčí která posuzovala nás ještě posuzovala rozhodčí z Irska v kruhu 1 !!!!

První a prvně  do kruhu jde malý Tatoušek s Evou, která se na něho moc těšila a zamluvila si předvedení. Doma chodí moc pěkně, ale na výstavě se rozhodl lumpačit a právě ten temperament se paní rozhodčí moc líbil a vyhrál, i když druhý pejsek chodil pěkně.

                              Fair Play z IVAFRE VN 1

                                

 Fredík chodil s Tindou , předvedl se lépe než v neděli v horku, takže vyhrál.

              JCH   Alfréd z IVAFRE  V 1 VT mezi      

                               

Premiéru měl i  náš Junior, kterého jsem přihlásila, abych věděla, jak se bude líbit a jestli bude chodit. Na Juniora to byl malý kruh, neboť při jeho rychlosti se do malého kolečka běhalo mně špatně, ale ustáli jsme to bez kolize. Oba dva psi v této třídě získali známku výbornou, takže se paní rozhodčí libili!

              CH   Bo-Twistr Son SHAH ABBAS  V 1 VTO

                           

V třídě šampionů byli jen dva, dva bohužel nepřijeli. Maty stejně jako fredík běhal moc pěkně oproti minulé neděli. Už při diktování posudku jsem věděla, že se paní rozhodčí moc líbí a tak po posouzení na stole a závěrečném kolečku jsem čekala na verdikt, který vzhledem k pohybu byl pro Matyho vítězný. Takže všechny tři třídy vyhráli naši psi a tak jsem nechala na stole Juniora  s tím, že půjdu o Krajského vítěze raději s Matym, ale Zdena se hned nabídla, že Juniora vezme. Zdeni ještě jednou děkuji. Krajského vítěze dostává Maty.                          

     EJW  CH  Princ Bajaja z IVAFRE 

                           

Hned jdu připravit Káju, protože přihlášená je jen jedna fena v dorostu. S Kájou nastupuje ještě jedna fena, které minulou neděli dostala CAJC a v závěrečných soutěžích byla třetí na BIS junior. U Káji vytkla paní rozhodčí zuby, preferuje větší předkus s plnější bradou a zadává známku SG-teda VD. Konečné pořadí VD 2 a první fena odchází také s VD .

                      Carolína z IVAFRE

                          

                      Rozárka z IVAFRE  

A stejně jako fena v mezitřídě, tak i Rozárka dostává VD, takže vlastně všechny feny dostali známku VD. tato paní rozhodčí je velmi přísná, což jsme zažili již loni v Drážďanech a tak pro nás žádné překvapwení, ba naopak jsme spokojení, že krom Káji mají všichni naši psi od této rozhodčí výbornou!! Někteří vystavovatelé z VD známky  (padaly i déčka) byli dosti v šoku, prý na krajské a VD.

                                                       

Ve stanu bylo už příjemně a tak čekání na závěrečné soutěže jsme nebylo tak hrozné. Do soutěže štěňat nastoupil malý Tatoušek .Pak jsem měla hlášenou soutěž chovatelských skupin a pan rozhodčí Tibor Havelka nás dal na druhé místo. Moc děkujeme. Vyhrali jezenčíci, třetí rotvaileři.

       

 Poslední soutěž pro nás byla v IX. skupině FCI, kde se Maty předvedl naprosto famózně, tak rychlý pohyb jsem ještě u něho nezažila a byla jsem z něho v šoku, protože na trávě vůbec nechce chodit!!! Dostali jsme se do užšího výběru pěti a nakonec obsadili druhé místo. Paní rozhodčí moc děkujeme.

                                                              res BIG

        

Závěrem chci poděkovat pořadatelům za tuto výstavičku. Je škoda, že někteří vystavovatelé rozčilení z toho, že jejich pes dostal velmi dobrou nebo dobrou slovně napadali organizátory výstavy a byla jsem v šoku, že dokonce psali hodně hnusné SMS!!! Doufám, že pořadatelé této pohodové výstavičky v krásném prostředí se nenechají otrávit a budeme se těšit příští rok nashledanou!

                     

 

                                    30.8.2009 Mladá Boleslav

                          rozhodčí: Martin Baskaran E                                   51 shih-tzu

  Na tuto výstavu bylo  přihlášeno  rekordních  51 shih-tzu, neboť pan Baskaran bude posuzovat Evropskou výstavu Tibetských plemen 10.10.2009 v Bratislavě při Světové výstavě !!! Tři psy přivezla vystavovatelka z Moskvy, jeden pes z Maďarska a jeden z Polska .

Ráno přijela Zdena s Balďou a hned jsme vyrážely. Před sedmou hodinou jsme byly na výstavišti, ale bohužel už bylo parkoviště plné, takže jsme u brány vyložily a já jela na druhé velké parkoviště na louce za výstavištěm. Eva již držela místo u kruhu , takže jsem i já mohla při česání pozorovat jak pan rozhodčí posuzuje. Před námi bylo 45 psů papilonů, a tak bohužel pro nás už bylo v hale při posuzování shih-tzu velké horko a to pro mne s tlakem "nebožtíka" není dobré.

Učesala jsem Fredíka, pak Bambouše, Matyho a Charlyho jsem si nechala nakonec, protože oba dva jsem vodila. Jedinný Charly položí hlavu na válec a v klidu spí, takže jeho česat je radost, ale bambouš a Fredy tentokrát tak zbobili, že jsem z toho byla dosti nervózní, ale cekem se zadařilo.

V mezitřídě chodil Bambouš s Fredym, oba získali známku výborná a velmi pěkný posudek. Maty byl v otevřené a nechtělo se mu běhat, takže na přední místo jsem věděla že to nebude, přesto posudek moc pěkný a výborný, takže spokojenost.

                                                    JCH Bamboo z IVAFRE  V4

                                         JCH   Alfréd z IVAFRE     V

                                       

 

                               EJW  CH  Princ Bajaja z IVAFRE     V3

                                         

Eva mi zatím zčesala Charlyho, takže jsem jen vyměnila Matyho za Charlyho a čísla , a vracím se do kruhu. Charly je profík, takže jsem pozorovala posouzení ostatních psů ve třídě ( 2psi z Čech, 1x Rus, 1x Polsko). U prvního psa bylo vidět, že v pohybu se panu rozhodčímu pes moc nelíbil a tak si ho nechal běhat opakovaně stejně jako polského psa. Charly šel od rozhodčího a zpět jen jednou a rovnou rozhodčí ukázal, že máme běžet kolečko, takže jsem předpokládala, že poslední nebudeme. Po posouzení všech jsme byli vyzváni opět do pohybu . Zastavení, znova si pan rozhodčí  všechny prohlédl a  všichni jsme čekali, na koho ukáže jako na prvního, neboť to bylo konečné pořadí ! Musím přiznat, že když ukázal na Charlyho, tak jsem vstala a šla tam, kam ukázal rozhodčí a čekala do zadání celého pořadí . Pořadí hotové a Charly opět u naprosto pro nás neznámého rozhodčího vítězí !!!!!!!!!!!!!!

                     CH Vong-Kong SHAH ABBAS       V 1 CAC CACIB BOB          

                                   

Měla jsem nepopsatelnou radost a splněný sen.  Charly byl udýchaný, takže jsem jej dala na stůl a dostal napít a odpočíval, protože do kruhu nastoupili veteráni a pak se šlo o CACIB.  Dáváme se do pohybu a pan rozhodčí sleduje všechny tři psy , zastavení a poslední zhlédnutí a titul CACIB zadává pan rozhodčí Charlymu !!! Z šíleně velké radosti jsem si i "zajuchala"!  Moji radost nezkazilo ani neomalené vykřikování slečny Smetanové, která nezískala ani res. CACIB a nesla to velmi  velmi těžce.

Dala jsem Charlyho na stůl, zagumičkovala chlupy po stranách a vousy, a šla jsem venčit, neboť naší babču jsem nechala doma kvůli horku a pojede až do Bratislavy a tak jsem do zadávání BOB měla dost času.

Končí posouzení třídy šampionek, akorát čas připravit Charlyho a pomalu jít ke vstupu do kruhu. Nastupuje Jinior BOB, my, CACIB fena a veteránka, dáváme se do pohybu a ani nevím kolik koleček jsme běhali.Pokyn pro zastavení a v tu chvilku byl pan rozhodčí zády, takže jsem myslela, že my vítězem tohoto "souboje" nebudeme, když v tu chvilku se rozhodčí otočí a podává ruku právě mně! Ta radost se nedá popsat, to se musí zažít. I tentokrát jsem za jásotu pochválila mého zlatínka Charlyho.

                                                                o BOB

                                                 

                                                                      BOB

                                                             

   Bylo dost času do začátku závěrečných soutěží, proto jsem šla vyřídit s poradkyní chovu papíry a zbytek jsme povídaly se Zdenou a Monikou Kupiců která byla celý den vedle nás u kruhu. Nastal čas přečesat a doupravit a s Monikou jít zabojovat do IX. skupiny. Oběma se nám podařilo se dostat do užšího výběru pěti nejlepších psů , takže super výsledek. A teď už jen čekání na verdikt pana rozhodčího, který diktoval paní Tiché pořadí od pátého místa. Zůstáváme s Charlym a černým pudlíkem. Mezi námi se rozhodne o vítězi a to jsem moc dobře pro nás neviděla. Ozývá se z reproduktoru, že druhé místo získává pudl a vítězem se stává shih-tzu. pro mne neuvěřitelná radost, neboť druhé místo v Česku máme několikrát, ale na první vystoupal Charly prvně a tímto mnohokrát děkuji panu rozhodčímu Baskaranovi. Tímto potvrdil, že Charly se mu opravdu moc líbí a mám z toho velkou radost. Těším se na Evropskou výstavu Tibetských plemen v Bratislavě nashledanou.

                                                                   

                                    přípravný kruh IX. skupiny

     

                                     užší výběr

     

                                  rozhodující kolečko

     

                                                                  

             

 

Na závěr bych chtěla okomentovat neadekvátní a tentokrát vskutku sprosté chování slečny Smetanové Martiny. To, že mne při všech možných i nemožných situacích slovně napadá jsem si zvykla. Někdy je to drsné, někdy směšné, ale vzhledem k jejímu věku především nevychované. Je zarážející kam až tato mladá „DÁMA“ dokáže ve svém vzteku zajít.
Neváhá ve svém běsnění slovně napadat určité rozhodčí a křivě je vinit. To se stalo na této výstavě, kdy zahraniční rozhodčí pan Baskaran ze Španělska, naštěstí pro něj nebo slečnu Smetanovou ???. Nerozuměl co říká. Vzhledem k tomu, že celý incident byl řešen výstavní komisí mohu jej zveřejnit. Slečna Smetanová psychicky nezvládla pohled, jak můj pes CH Vong-Kong SHAH ABBAS . vítězí ve své třídě, následně o CACIB a o BOB a začala nahlas vykřikovat: „ to  paní rozhodčí ……. muselo dát včera  moc a moc práce, aby věděl, komu to má dát !
Je mne trapně za slečnu Smetanovou, která neváhá ve svém vzteku zajít až tak daleko. Je přece normální, že jindy vyhraje ten a jindy onen ať již právem nebo neprávem. Žádný pes není dokonalý ani Charly, nicméně není pro slečnu Smetanovou problém jej hanit přezdívkou „PAN DOKONALÝ“. I přes tuto neadekvátní reakci slečny Smetanové jsem šťastná, že Charlyho získané tituly včetně následného vítězství v 9. skupině – BIG mou teorii o nestrannosti zahraničních rozhodčích jenom potvrzuje.
Všechny, které to zajímá odkazuji na článek paní Slapničkové Ivany chovatelky bišonků CHARNETT, která se snaží vždy najít z každé situace to pozitivní hledisko což dokazuje i zmíněný článek.
               http://www.bichon-charnett.cz/bichon-frise-clanky.htm - MVP Bratislava.
 
                                                           
                              Vítězem dne z nás tří se stal knírač. Majitelce gratulujeme.

 

 

                 

 

                                     22.8. 2009 Krajská výstava Karlovy Vary

                                    rozhodčí: Jaroslava Ovesná

    Dostali jsme zprávu, že Rozárka s Ulí byly dnes na výstavě. Bohužel majitelka Ulí ještě nevyřídila šampionát a tak obě naše holky byly v jedné třídě, což je škoda !!!

                  JCH Ulí Fantazia z  IVAFRE  V 1 VTO Krajský vítěz

                            Rozárka z IVAFRE           V2 

 

               

 

                                     15.8. 2009 CACIB Bratislava - SK

                             rozhodčí: 

                        JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC

                      Gratuluji majitelům k získání CACíků a děkuji !

 

                       

 

                                    15. 2009 CACIB Bratislava - SK

                             rozhodčí: 

                        JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC

   

 

                                   8. 2009 Klubová výstava Neußen

                               rozhodčí: Dr. Andreas Schemel - A                          22 shih-tzu

 Jak jsem již psala v sobotní reportáži, místo pana  Glenway Dymock z Austrálie posuzoval pan Andreas Schemel z Rakouska. Počet přihlášených shih-tzu stejný, jen místo Matyho nastoupil do šampionů jeho otec Charly.

Dnes jsme měli kruh nejblíže, takže do kruhu jsem tentokrát nastoupila se všemi včas.

Šla jsem ke kruhu současně s Evou.Fredík opět ve stené konkurenci a i tentokrát vítězí a získává další CAC + CAC VDH !

                             JCH   Alfréd z IVAFRE  V 1 CAC CAC VDH

      

                                                          

  Doupravovala jsem Charlyho a zároveň sleduji Fredíka v kruhu..Charlyho učesání vzbudilo velkou pozornost asi nových členů, kteří na výstavě měli štěňátko a moc Charlyho obdivovali ! U kruhu seděla Kati Wilke a čekala, až rozhodčí bude chtít, abych top knot rozčesala. Musím přiznat, že i já s tím počítala.

Nastupujeme do kruhu,  a ti, kdo obdivovali Charlyho u kruhu začali tleskat, což jsem ještě nezažila.Byla jsem však velmi mile překvapena, neboť i panu rozhodčímu se  úprava velmi líbila ! Dostal SUPER posudek a oba CACe s opětovným potleskem.

  CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC CAC VDH Landessieger Beste Rüde BOB BIS 

       

                                                        o Landessiegra

                                      

                                                    o Beste Rüde

                                        

                                                           

 Kája tentokrát nenosila ocásek celou dobu v pohybu s stále se otáčela na fenku za sebou, přesto dostala zmánku výborná 4 a krásný posudek.

 Naše babča byla sama, předvedla se moc pěkně, ale po posouzení na stole už se jí moc v tom dusnu nechtělo, což není divu. Když jsem vyšla z kruhu, vzala si jí Eva a já běžela s Kájou do kruhu. Eva babču převedla o nejlepšího veterána, ale už nechtěla chodit a tak vyhrál pes a zústávám v boji o BOB jen já s Charlym.

                   ICH Vanity BOHEMIA ACRO  V 1 CAC veterán

              

                                                 o Beste veteran

                                               

  Carolína z IVAFRE  V 4

               

                                               

                           

                                                        o BOB

                                           

                                   

 

 Měla jsem velkou radost a zároveň jsem byla šťastná, že už je konec , neboť dusno bylo šílené a nejen já se šíleně potila ! Šla jsem  na  své místo, dala Charlyho na stůl a napít  Charymu. Pokračovalo posuzování a tak jsem šla a toaletu omýt a při návratu se zapovídala s paní Linné, když za chvilku jsem zjistila, že už jsou posouzené páry a v kruhu soutěž CHS.

Bleskově za Charlym a přečesat, neboť už byla jen soutěž o nejlepšího dorostence a mladého a pak BIS. Podařilo se mi  učesat během chvilky, ještě doupravit  (samozřejmě za skvělé pomoci Evy) a poslední nastupujeme do kruhu, zčesala jsem srst a zvedla oči, abych věděla, kdo posuzuje. Z konce řady si prohlížel všechny nastoupené BOB jedince pan Schemel a tak jsem doufala, že by jsme mohli být vybráni do užšího výběru, což se opravdu stalo a jako první jsme postoupili.

                                  

                                                                                                  užší výběr

                                    

                                                                     

                  

Charly opět dokázal, že pro něho není problém vyhrát ty nejvyšší tituly u rozhodčích, kteří neznají ani jeho, ale ani handlerku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Takové ocenění jsou pro nás velmi cenná!

 Velmi děkuji panu rozhodčímu Dr. Schemelovi za ocenění Charymu od začátku do konce.

           

   V listopadu se těšíme opět v  Neußenu  nashledanou.                    

 

 

               

                                    1.8. 2009 Klubová výstava Neußen

               rozhodčí: Gyula Sárkózy - H                                             22 shih-tzu

  Opět jsme se vypravili na dvě klubové výstavy do německého Neußenu, protože se konají v krásném prostředí a hlavně je tam vždy super atmosféra. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Z Čech jsem tentokrát byli jediní přihlášení, přesto bylo přihlášeno jen o jednoho jedince méně než  na minulých dvou klubových výstavách v březnu.

Bohužel se vyplnila předpověď počasí a bylo neúnosné horko a dusno, což nebylo dobré pro psy a pro mě už vůbec ne.

První šel v mezitřídě Fredík a získal dalšího CACe na šampiona, z čeho měla Eva velkou radost, neboť konkurence měla delší srst oproti Fredymu, ale Fredy se moc líbil panu rozhodčímu dle posudku. Pak nastoupil o titul Verbandssieger a lehce porazil jak vítěze ze šampionů ( svého otce Matyho ), tak vítěze z otevřené třídy !!! Eva tomu nemohla uvěřit a její výraz s vyvalenýma očima nemohl nikdo přehlédnout, stejně tak jako okamžitý přechod v radostný úsměv. Než se stačila vzpamatovat, nastupuje do kruhu mladý pes paní Petry Andreas a opět do pohybu, aby pan rozhodčí vybral Nejlepšího psa a po chvilce i tento titul získává Fredík a Eva září víc jak sluníčko na obloze. Ještě jednou Evě gratuluji a děkuji za perfektní předvedení a prezentaci našeho odchovu !!!

 

                          JCH   Alfréd z IVAFRE  V 1 CAC  CAC VDH  Verbandssieger   Beste Rüde

      

                                                                       

                                                                          o Verbandssiegra

                                                                     

                                                                            Beste Rüde

                                                                       

                       EJW Princ Bajaja z IVAFRE  V 1 CAC CAC VDH

         

                            Carolína z IVAFRE    V

            

                   ICH Vanity BOHEMIA ACRO  V 1 Veterán CAC

                          

 Při čekání na závěrečné soutěže, kde jsme měli hlášenou soutěž o Nejlepší chovatelskou skupinu si Eva četla v katalogu a najednou říká, jestli jsem četla pozorně katalog na zítra, že je změna rozhodčího, takže neposuzuje pan Dymock z Austrálie, ale pan Schemel z Rakouska. Tak to jsem opravdu nečetla a přiznám se, že tato změna mi neudělala dobře, neboť u rozhodčího z Austrálie jsme nikdy nebyli a velmi mě zajímalo, jak by se mu líbili naši psi! Jednou jsem již před několika lety u pana Schemela  byla a VD zadával jak na běžícím páse. Při odchodu z výstavy jsme se podívali na tabuli s výsledkama, a jediný kdo dával VD byl pan Schemel, druzí dva rozhodčí nezadali ani jedno. V Německu je to však zcela normální známka  a V dostávají jen třeba dva psi ve třídě. Ani jeden z našich psů však ještě posouzen u pana Schemela nebyl, takže se zítra uvidí jaký bude výsledek!

                        1. místo Nejlepší chovatelská skupina 

                                            

                                                                         

  Touto souteží pro nás výstava končí a tak jdeme balit jen to nejnutnější a při tom pozorujeme další soutěže. Po zadání BIS naložíme do auta, vyvenčíme psy a vyrážíme směr Wurzen, kde máme objednaný hotel. Takto vypadal náš útulný  pokojíček. uvařili jsme si kávu, vysprchovali a vyrazili na večeři. Po návratu z večeře se vydali  Eva s Pepou ještě na prohlídku města a já zústala s pejsky na pokoji.

                   

Snídani nám velmi ochotně připravili dříve a na "švédském stole" nechybělo snad nic. Různé druhy uzenin až po sušenou šunku, různé sýry včetně kozích výrobků, vynikající losos a pro mně nezbytná káva s mlékem. Vrátili jsme se pro pejsky na pokoj, zaplatili a vyrazili směr Neußen.

              

                                     

                                        18.7.2009 CACIB Szombathely - H         

                               rozhodčí: Rui Oliveira  P                                               12   shih-tzu 

  Původně měla mít Eva pracovní víkend a já jet na NVP v Mladé Boleslavi . Při brouzdání po netu jsem našla v Maďarsku  MVP, kde byl psán pro shih-tzu rozhodčí, který posuzoval Evropskou výstavu v Zágrebu. Zavolala jsem Evě a bylo rozhodnuto, že pojedeme, neb šampionáty okolních států má Maty hotové a je třeba se podívat jinam a zkusit štěstí. Velmi nás překvapilo, že na cizince ze vzdálenější země se přihlásilo málo psů.Maty byl ve třídě sám stejně jako Mirka s Lee, přesto jsem se neradovala dopředu, neb Maty na trávě nechce vůbec chodit. Raděi jsem to ani nezkoušela před začátkem posuzování a nechala to osudu. Maty překvapil a chodil pěkně, o CACIBa s Lee si myslím, že Lee šel lépe a čekala jsem res. CACIB. Pan rozhodčí se rozhodoval a nakonec ukázal na nás a CACIB byl náš.

              EJW Princ Bajaja z IVAFRE  V 1 CAC CACIB

                                                             splněny podmínky pro udělení INTERŠAMPIONA

            

            

    Naše babča běhala krásně a má prvního veterán CACe na šampiona.  V závěrečných soutěžích babča zaujala pana rozhodčího a postoupily jsme do užšího výběru tří veteránů, ale při předvedení v pohybu si prvně postavila hlavu a tak jsme skončily na třetím místě.

        ICH Vanity BOHEMIA ACRO V 1 veterán CAC VETERÁN BOD III

            

                                                  VETERÁN BOD III

                                                     

  Přání získat první tituly na šampionáty se nám splnilo, navíc Maty dokončil ICH , ochutnali jsme výborné langoše ( s tím, co prodávají tady se fakt srovnat nedají  ) a spokojení s pěkně stráveným dnem jsme sbalili a jeli domů. Už teď se těšíme na další naplánovanou výstavu v Maďarsku.

 

      

                  19.7.2009 CAC Mladá Boleslav

               rozhodčí: Ing. Leoš Jančík

         JCH Bamboo z IVAFRE  V1  CAC  

 

           

                                     12.7.2009 CAC Košice -  SK

                             rozhodčí: Miroslav Václavík

                JCH Bamboo z IVAFRE  V1  CAC   splněny podmínky pro udělení titulu

                                                                      ŠAMPION KRÁSY MLADÝCH SLOVENSKA

 

                    

 

                                    28.6.2009 CACIB Brno 

                         rozhodčí: Robert Kubeš                                                  shih-tzu 

                                      Caesar z IVAFRE VD

                       JCH Bamboo z IVAFRE  V1  CAC  

            Majitelům gratulujeme.

             

                                         21.6.2009 Krajská výstava Lanškroun 

                               rozhodčí: Miroslav Václavík

         

        Rozárka z IVAFRE   V 1 Krajský vítěz 

         

                 Velká gratulace majitelům !!!

           

                                      20.6.2009 Klubová výstava KCHMPP

                                 rozhodčí: Bánhidi Pálne H                                                                28 shih-tzu

 Ráno přijela Zdena , v Praze jsme se stavěly pro Evu a dámská jízda byla kompletní. vyšlo nám skvělé počasí, takže jsme byly  spokojené, neboť i parta byla super.

Všichni jsme čekali, až se objeví paní rozhodčí, protože ji nikdo z nás neznal. Rozhodčí byla dost "ostrá" na psy, takže když ani třetí pes nechtěl ukázat zuby, kroutila hlavou. Posuzovala pro nás celkem vzláštně, preferovala zlatobílé šicu i když se někteří jedinci nepředvedli v pohybu nejlépe a vláčeli ocas, vyhráli.

Fredík s Bamboušem si obrátili pořadí oproti minulému týdnu, vyhrál zlatobílý pes.

               JCH Alfréd z IVAFRE    V 2 res CAC

              JCH Bamboo z IVAFRE   V3  

   

 Nuky byl v konkurenci se zlatobílým psem, takže jsem čekala, že druhý CAC na grandšampiona nedostaneme, ale paní rozhodčí překvapila a porazili jsme konkurenta z Šampiona šampionů z Bratislavy. Nejlepšího psa opět vyhrál zlatobílý pes.

        ICH Lucifer z IVAFRE     V 1 CAC

     

 V mladých fenách se sešlo 6 fen, ale ani jedna se nepředvedla pěkně  a paní rozhodčí se nemohla vůbec rozhodnout, nakonec vítězství zadala nám, takže máme "s odřenýma ušima" druhého CAJCe.

Stejně jako všechny tři loňské výstavy, tak  i pro letošní dvě připravila poháry  do soutěže dítě a pes . V závěrečných soutěžích se opět šickám dařilo a i Kája získala BIS 3 mladá fena. BIS štěně vyhrála fenka po našem dědouškovi Xeralanovi a BIS 3 dorost získala fenka po našem Orionovi.

              Carolína z IVAFRE     V 1 CAJC BIS 3 mladá fena

    

                                           

Zdena s Bízou ( po naší Cheiny Chein ), které pan rozhodčí nechtěl v Klatovech zadat ani CAC získala hladce CAC a NEJLEPŠÍ FENA Gratulujeme!

 

           

                       20.6.2009 Krajská výstava Rokycany

                rozhodčí: Olga Dolejšová                                                              

          Rozárka z IVAFRE   V 1 Krajský vítěz 

      

               Majitelům gratulujeme a děkujeme za péči i prezentaci našeho odchovu.

               

 

                                             14.6.2009 CAC Klatovy

                    rozhodčí:  First Rafal  PL                                          27   shih-tzu

 Pravidelně rok co rok jezdíme na krajskou výstavu do Klatov, letos však se ve stejný termín konala výstava národní a pro shih-tzu dle propozic delegován rozhodčí Kiril Barbusov z Ruska. Všichni jsme byli mile překvapeni, neboť z Ruska nás ještě nikdy nikdo neposuzoval. Bohužel tento rozhodčí se minulý týden omluvil a na webových stránkách se objevila změna rozhodčího pro shih-tzu, a to First Rafal z Polska http://astartegold.prv.pl/, což pro mne bylo překvapení, neboť jsem nevěděla, že je rozhodčím! Jako vystavovatele jej potkávám v Rakousku.

Kruh jsme měli v budově zimního stadionu, kde byly krásné kruhy, potažené kobercem, prostě super i když chladněji než by jsme si přáli.

Bambule se podělil s Fredym v mezitřídě o první a druhé místo , Tinda opět zlobil a skončil třetí.

      JCH Bamboo z IVAFRE   V 1 CAC

     JCH Alfréd z IVAFRE     V 1 res. CAC

     

  Charlyho jsem měla hotového a tak pozoruji, jak dopadne Zdena s Balďou. Balďa chodil super a druhému psovi se nechtělo. Po posouzení a rozhodujícím kolečku to bylo ještě viditelnější, přesto Balďa byl druhý!!!

Nastupuji s Charlym v konkurenci s polským psem podle mé přepovědi již při pohledu do seznamu vystavovatelů:  2 % vítězství naše a 98% vítězství do Polska. Dáváme se do pohybu a Charly utíká Magnátovi, přitom Magnát vždy běhá jak na dostihích. Byla jsem hodně překvapená a hned po půl kole jsem byla rozhodčím vyzvána, aby jsme šli pomalu! Jdeme na posouzení první a tak očekávám diktování posudku!

Posudek: " Velice efektní pes, správného rámce těla, perfektní pohyb, výborný výraz a typ hlavy, dobrá úprava a kvalita srsti, výborně nasazený a nesený ocas, výborné zaúhlení hrudních a zadních končetin"  a už to vypadalo, že je vše v pořádku, když rozhodčí obcházel stůl ze všech stran a zvedat Charlymu ocas a prý že je " mírně přestavěn" !!  Charlyho posuzovaly desítky rozhodčích, ale žádný rozhodčí u něho přestavěnost neviděl ! Už jsem se lekla, že pan First bude vyjímka mezi polskými rozhodčími, kteří jsou známy tím, že vždy dávají vítězství svým krajanům , ale přesto jsem čekala až posoudí druhého psa, kterého Charly nemá u cizího rozhodčího problém porazit (loňský rok jsme se ve stejné konkurenci potkali v rakouském Innsbrucku a Welsu ).  Znova do pohybu a opět se vzdalujeme od Magnáta, přesto rozhoduje Charlyho "mírné přestavění"  a jsme druzí  . Škoda, že jsem neslyšela, jaký posudek diktuje druhému psovi, neboť Magnát je větší jak Lhasa -apso , kteří byli posouzeni před námi. Rozdíl je dobře viditelný na fotu! 

       Kája chvilkami dávala ocas dolů, ale posudek má krásný. Nakonec z toho byla známka V3. 

                               

         CH Vong-Kong SHAH ABBAS  V 2 res. CAC

        

 Ve třídě mladých fen už bylo jedno, jestli někdo chodí pomalu nebo rychle, neboť zde pan rozhodčí neměl ani nikoho z polska, ani chovatele, od kterého kupuje psa jako tomu bylo u psů, takže jen první a druhá fena dostala známku výbornou, ostatní velmi dobrou. Můj tip byl, že budeme druzí za černobílou fenou, ale tato fena přestala chodit a co jí tak vyděsilo jsem si nevšimla. 

Posudek Káji: Dobře stavěná fena s velikým temperamentem. dobrý výraz a typ hlavy, dobře osvalená, výborná horní linie, dobře nasazený a nesený ocas, dobrá kvalita srsti. Potřebuje více zkušeností v ringu.

Posudek krásný, jen ta rovná horní linie mě pobavila, neboť Charly byl/ teda musel být / přestavěný ač není, Kája byla přestavěná a pan rozhodčí dělal že nevidí. Možná si nevšiml ani poradce u kruhu.

              Carolína z IVAFRE  V2

     

         

Další překvapení bylo v mezitřídě. Bíza dostala V1, ale bez CAC. Když se majitelka zeptala proč, bylo jí odpovězeno, že fena je drobná, na to reagovala majitelka slovy, že zde chodí i takové feny a že je dle bonitace standardní. Pan rozhodčí řekl, že se rozmyslí a po chvíli jí CAC dal s tím, že nenastoupí o Národního vítěze!!!

Rozárka nechala doma pigment, takže VD.

                Rozárka z IVAFRE VD 1

Rozhodování o BOB jsem si nenechala ujít! Postupné vyřazování bylo jasné, poslední zůstává Magnát s veteránkou, která v pohybu byla jasně lepší než pes a kolegu si pan First nedovolil zpomalit !!Pan rozhodčí mě doslova vyrazil dech, neboť BOB neposlal domů do Polska, ale získala jej veteránka z Čech, která později vyhrála BIS !  Gratulujeme k tomuto krásnému výsledku, neboť jak vítěze IX. skupiny, tak i BOD a BIS pískali rozhodčí z Irska, takže nikdo nemůže říct, že to handler ( mimo jiné je i  rozhodčí ) dostal jak se říká na ksicht !!

My jsme sbalili a jeli k nám, neboť  Pepa s Evou se jeli podívat na štěňátka. Doma jsem ubytovala i Matyho s Fredíkem a jeli jsme do penzionu Zahrádka na pozdní oběd a pak poseděli u nás a fotili štěnda.

         

      

     

     

 

                        7.6.2009 CACIB Nitra - SK

                                    rozhodčí:                                                         13 shih-tzu

                              JCH Bamboo z IVAFRE  V2

 

               

                          5.6.2009 CAC Senec - SK

                                    rozhodčí:  Mravík Jozef - SK                 13 shih-tzu

           Již několik let jezdíme na tuto výstavu, která se koná venku. Jen jeden rok naprosto celý propršel, ale poslední roky bývalo velké horko. Tento rok bylo přímo ideální počasí jak pro nás, tak hlavně pro naše čtyřnohé miláčky!! Celý den slunečno a k tomu příjemně teplo.

Promeškala jsem i poslední uzávěrku a když jsem na to přišla, moc mě to mrzelo. Den na to psala Eva, že stan, který objednala již přišel a tak jsem dle přísloví  "Líná huba , holé neštěstí"  řekla, že zkusím zavolat na číslo v propozicích a když voláte člověku ochotnému si přidělat práci navíc, jste přijatí!!! Mockrát ještě jednou děkuji za vstřícnost a ochotu, dnes se s tímto bohužel setkávám velmi zřídka!! Děkuji.
Na cestu se vydávám včas i přes to, že tato výstava začíná ve 12 hodin, ale u kruhů jsou stromy a tak včasný příjezd je nutný. Domluvila jsem se s majiteli Bambule, že vyzvednu Evu s klukama a sejdeme se za Prahou. Vše klaplo s roz dílem jedné minutky a vyrážíme v závěsu za sebou.

U kruhu jsme první a tak rozkládáme na nejlepším místě u stromu náš nový stan, který je naprosto super a líbí se i ostatním vystavovatelům. Později nám strom dělal velmi příjemný stín!

                           
Já, Eva a Jana jdeme do výstavní kanceláře pro katalog a zjistit, zda platba došla v pořádku. Vše OK.
Přihlášeno bylo přesně 1300 psů a fen ( 206 plemen ), z toho bylo 13 jedinců shih-tzu, což je bohužel dost málo. Rozhodčí napsaný v propozicích i v katalogu byl pan jozef Mravík ze Slovenska, jehož jméno jsem nikdy neviděla v propozicích vypsaného pro shih-tzu, takže dle mého se ostatní vystavovatelé zalekli a i když měli v plánu jen na tuto výstavu, raději nepřihlásili ( někomu jedna zkušenost s úplně cízím rozhodčím stačí, zvláště pokud si jeho šampion odnese známku DOBROU ze světové výstavy !!! Charly u cizího rozhodčího na světové výstavě V 1 CWC ). Škoda, neboť by bylo velmi zajímavé, jak by tento rozhodčí rozhodl! Pan Mravík znal naprosto dokonale standard plemene, vyzvedl přednosti jedince, ale neunikla mu ani žádná vada, a takových rozhodčích je jako šafránu !!! Měli jsme stan hned vedle altánu se stolem rozhodčího, takže jsem poslouchala hlasité diktování posudků všech shih-tzu .

V třídě mladých byl náš Bambule a ještě 2 psi. Jeden bohužel nechodil s ocasem nahoru, takže vzhledem k povaze dostal VD. Rozhodovalo se v pohybu. Druhý pes nenosí vždy ocas nahoru a tak jeho majitel začal honě rychle běhat, aby pes šel tak, jak má. Ve chvíli, kdy zrovna dal ocas dolů byl rozhodčí k němu zády a koukat na Bambuli, takže to neviděl a na pohyb vyhrál. Vše se ukázalo při závěrečných soutěžích.Bambule dostal super posudek!!!


            třída mladých 

           JCH Bamboo z IVAFRE  V2

     

 Nastupuje Eva s Fredíkem. Já si připravuji Matýska a mám nastražené uši, abych slyšela, co bude pan rozhodčí diktovat. Posudek  úžasný, takže poslední úprava a slyším zadání Fredíkovi! První CACík na šampiona je doma.

         mezitřída

           JCH Alfréd z IVAFRE  V 1 CAC 

        

 Nastupuji s Matýskem. Hlavně kvůli němu jsem chtěla jet, protože mu chyběl jeden CAC na dokončení šampiona Slovenska. a letos už výstava na Slovensku nevyjde. Maty je prostě Princ a na trávě chodit nechce, proto jsem se domluvila s Evou, že jej povedu v kruhu. Maty se moc líbil, posudek má také skvělý. I konkurent se líbil, ale CAC dostal Maty po tom, co si ještě jednou u obou prohlédl hlavu a kouzelný výraz Matyho zvítězil.

       třída otevřená

                  EJW Princ Bajaja z IVAFRE  V 1 CAC dokončen Slovenský šampion

      

      

 Eva mi u kruhu připravila Charlyho, takže rychlá výměna a jdeme do kruhu. Velká škoda, že zapisovatel nestačil psát posudky tak jak je rozhodčí diktoval. Charly má dle slov rozhodčího naprosto perfektní kostru, pevný rovný hřbet, výborný pohyb, vynikající kvalitu a délku srsti, ideální jedinec shih-tzu !! Takže získáváme hladce prvního CACe na granda.

           třída vítězů

                CH Vong-Kong SHAH ABBAS V 1 CAC

      

Feny byly po jedné ve třídě, takže to šlo rychle. Nastupujeme o BOB, Ruda vedl Fredíka, Eva Matyho a já Charlyho.Všichni do pohybu 2 kolečka a zastavit, bohužel Maty po pár krocích nechtěl jít, tak jsme běhali bez něho. Pan rozhodčí začal tím, že je spokojen s kvalitou všech přihlášených shih-tzu a že bohužel jediný pes který mohl konkurovat psu, kterému zadá titul BOB odešel z kruhu( což byl náš Maty ), takže titul BOB zadává psu, který je ideálním představitelem plemene, pes , který je na světové a evropské výstavy.........., zkrátka Charly pana rozhodčího očaroval a získává BOB .

     

                                                                                                            BOB

                                                

 Kdo má zájem, může si počíst na tomto odkazu, jak špatně chodil a přesto vyhrál !!! Po upozornění jsem si také početla a poučila se. 

 http://www.shih-tzu-ztibetskejrise.snadno.eu/Fotogaleria_Pictures.html

 Balíme a stěhujeme se k závěrečnému kruhu, protože do závěrečných soutěží zbývá jen hodina. Zatím je čas vyčesat ze srsti Matyho a Fredíka kuličky svízele, kterých bylo nepočítaně, naštěstí v závěrečném kruhu jsem byla tohoto ušetřená!

                                                                                             
Shih-tzu se v závěrečkách zúčastnilo jen v soutěži o nejlepšího mladého psa, a jak jsem již zmiňovala, byla zde vidět špatná povaha psa a tak celou dobu vláčel ocas po zemi, přesto rozhodčí jej vybral do užšího výběru a získal 3. místo.

     

  S mladou fenou nenastoupili, takže další shih-tzu, které se představilo v závěrečných soutěžích byl náš Charly v IX. skupině FCI. V katalogu byl psán pro posouzení této skupiny rumunský rozhodčí Lokodi Csaba Zsolt, pro mě neznámý rozhodčí, ale protože někteří rozhodčí nepřijeli, posuzovali rozhodčí, které vyzval komentátor pan Vladimír Javorčík. Osloven byl pan Miroslav Guniš, který Charlyho již posuzoval v Mladé Boleslav a zadal mu BOB. Dostáváme se do užšího výběru asi jako čtvrtí v pořadí. Na třetí místo posílá pan Gunič pekinského palácového psa, druhé místo grifoek a v tu chvíli jsem si myslela, že pro nás soutěž končí, když v vzápětí se ozve z úst komentátora, že vítězem IX. skupiny se stává SHIH-TZU !!! Charly opět v zahraničí získává BOG !!! Velmi děkuji panu Gunišovi za toto krásné ocenění. Dostali jsme krásný pohár a věcnou cenu, což byl krásný koš plný pamlsků a potřeb pro psa . 

     

                                                                                         
                                                   
  

                                                                                 

                                                        

 BIS měl posuzovat pan Jaroslav Matyáš, ale do kruhu byl pozván pan Tibor Havelka. Vyhlašovaly se tři místa a i tentokrát se Charly líbil a pan Havelka rozhodl, že třetí místo je právě naše. Moc děkuji i tomuto rozhodčímu.
Nezbytné focení vítězů, pak jsme ještě s Evou vyfotily Charlyho se vším co vyhrál a šly balit a stěhovat do auta. Musela jsem přeskládávat, neboť velký koš , 2 pytle granulí a 2 velké poháry bylo těžké složit i do combíka!

                                                                           

                                                                  3. místo

                

   

      30.5.2009 Krajská výstava Hradec Králové

                          rozhodčí: Mgr. Zuzana Brotánková                               7 shih-tzu

                     Rozárka z Ivafre                       V 1 vítěz třídy otevřené KRAJSKÝ VÍTĚZ

 

 

 

                    

                    24.5.2009 CACIB Litoměřice

                rozhodčí: Krystyna Szulcz PL                           27 shih-tzu

                                                   

Opět jsem neodolala a i když dávno nic Charly nepotřebuje, protože má vše včetně granda, přihlásila jsem . Vyzvedla jsem Evu s Fredíkem a vyrážíme směr Litoměřice. Večer jsem již věděla, že neposuzuje pan Szemraj z Polska, ale rozhodčí, u které jsem již v roce 2001 byla, když posuzovala klubovku v Opole. A vzpomínka na tuto výstavu, kdy dala na přední místa ve třídě orvaná zvířata mě ujistila v vtom, že výstava bude opět zajímavá. A taky byla a to dokonce více, než jsem očekávala!

Učesala jsem Bambouše, pak Fredíka a vrhla se na Charlyho. Chvilkama jsem pozorovala posouzení havaňáků, neboť už tam bylo veselo.A u při posuzování shih-tzu bylo u kruhu velmi rušno, každý tipoval, kdo vyhraje právě nastoupenou třídu.

V mezitřídě byl s Fredíkem ještě náš Bamboo a kluci s Tindou.Bambouš zlobil už při česání a pokračoval i v kruhu, když nechtěl ukázat zuby.  Paní rozhodčí se nemohla rozhodnout, více se podle mého líbil Fredík, ale paní rozhodčí nebyla na rozhodování sama, měla vedle sebe polského vystavovatele, který nevím proč v kruhu byl. Původně jsem si myslela, že bude překládat, ale česky neuměl a když jsem na něj promluvila, nerozuměl! A vůbec nechápu, proč sahal na psy!

              JCH Alfréd z IVAFRE  V 2 res. CAC

          JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC

                       

 Třída šampionů jako vždy stejná konkurence. Paní rozhodčí se ne a ne rozhodnout, prohlásila že oba první, ale pak opět našeptávač rozhodl a paní rozhodčí zadala pořadí.Já věděla, že si jedeme pro res. CAC a res. CACIB byl pro nás bonus.

Posudky diktovala paní rozhodčí sama a musím  za ně poděkovat, neboť jsou opravdu skvělé!!!

 

         CH Vong-Kong SHAH ABBAS V 2 res  CAC res  CACIB

              

Rozárka byla pro paní rozhodčí velmi malá, velmi krátký nos, což chápu, protože v Polsku jsou shih-tzu jak stodoly.

            Rozárka z IVAFRE VD 1

BOB opět dostala veteránka, která uspěla i v závěrečných soutěžích! Gratulujeme.

Výstavička byla super, nakoupily jsme s Evou a Danou pár nutných věcí  a vyjely za krásného slunečného počasí k domovu. Týden máme volno  a budu si užívat se štěňátky doma .

 

                                 

 

                    17.5.2009 CACIB Salzburg - A 

                                         rozhodčí: Jasna Matejcic, HR                                    14   shih-tzu

U kruhu jsme byli první, vše opět rozložili a snídali. Těsně za námi přijela Ludmilla s manželem a asi po hodině Monika s Radkem. Před námi v kruhu 9 bišonku a 15 maltézáků, takže jsem začala připravovat pejsky. Začalo posuzování a na tabuli se to hemžilo známkou VD! Trochu pozdě přijela heike z Německa a přišla nás pozdravit, když jsem jí řekla že je před námi jen tak málo psů, byla hodně překvapená a rychle šla rozčesávat a já v rychlosti učesala oběma hlavy. Vše jsme zvládly před nástupem s Fredíkem do kruhu !

Ze soboty, kdy jsem si vyzvedla katalog, jsme věděli, že přijede vystavovatel z Itálie, který jezdí jen na jistotu, takže jsem počítala s Fredíkem V3 a s Charlym res. CACA !!! I na tuto výstavu bylo méně shih-tzu ,protože v propozicích byl psán pan Habig z Německa, který je velmi přísný. My od tohoto rozhodčího máme již posudek 2x ( CWC ze světové výstavy v Poznani a BOB z Mnichova ), takže jsme uvítali změnu a pro nás neznámou rozhodčí.

Nastupujeme do kruhu já, Kati a Ital, který měl pejska na pohled moc pěkného, učesání ale šílené, neboť jen sepnul do gumičky sčesanou srst a tu měl tak vytaženou, že psovi vyčníval šíleně dlouhý nos. Na velikost hlavy byl ten nos fakt dlouhý. Po jednom uběhnutém kolečku se ještě jeho pes vyvenčil, ale to by se ještě u mladého psa dalo omluvit. Nikdo snad nevěřil, že pes s takovou hlavou vyhraje, já ale ano. Pořadí Ital, já s Fredym a pak kati bylo pro mne milým překvapením.

                  JCH Alfréd z IVAFRE  V 2

   

To co nasledovalo ve třídě šampionů psů bylo neskutečné!!! Nastupuji já s Charlym a Ital. Ž e je pes orvaný jak borůvkový keř by určitě paní rozhodčí přehlédla, neboť tolik šancí dávala konkurenci aby běžel alespoň pár kroků normálně jsem nikdy nezažila a musela se smát. Na res. CACA jsem byla připravená, ale za takovým psem by to byla fakt rychta! Pes mu nešel a handler jej začal tahat po koberci takovým způsobem, že diváci okolo už nadávali. Po posouzení na stole to lepší nebylo a pak v polovině kolečka chytil psa a odešel z kruhu! Takže odstoupil a my dostali CACA !!!!!

  

      CH Vong-Kong SHAH ABBAS V 1 CACA CACIB

       

                                      

 Nastupuje Robert s veteránem a pak hned k nám o CACIBa. Charly dostává CACIB a hned je vyvoláváno číslo, což jsem nechápala, protože krom itala, který odstoupil tam nikdo jiný nebyl. Pohledem na tabuli jsem vyvalila oči, neboť mu k V byla připsána dvojka a res. CACA ! Neuvěřitelné, ale bohužel je to tak!!! Takto se na u známých vystavuje!

                                                     

U kruhu přibývali diváci a do kruhu nastupují feny.A už se zadávaly i známky VD . Proč dostala například fena v otevřené V 1 a nebyl zadán titul fakt nechápu!Pěkná srst, krásný pohyb, všechny zuby..... Asi se udělal protor feně v šampionech, kterou měl opět italský vystavovatel a která se také venčila v kruhu !!!

Nastoupila jsem s Charly, Robert s veteránem a šampionka fena, která jak jinak, než že získala CACIB. Mladého psa nechal v kleci. Všichni do pohybu, po třech kolech rozhodčí ukázala na Charlyho a fenu, aby jsme šli vedle sebe od rozhodčí a zpět, ale i když Charly se předvedl lépe, titul BOB dostala fena, což bylo pro mnohé velké překvapení, ale pro nás ne!!! Vítězi jsem pogratulovala a mohla jsem jít balit a vyjet po nádherně stráveném víkendu se skvělými výsledky domů.

           

                                                  

 

 

 

                  16.5.2009 Klubová výstava ÖZK - A

            rozhodčí: Javier Sanchez-Fernandesz - E                   8  shih-tzu 

 

Na tento víkend jsme se s Evou moc těšily. Přihlásila jsem pro každou jednoho psa , protože jsme nechtěly mít žádnou honičku. Našla jsem na netu penzion, který vypadal moc pěkně a kolem hory a lesy.
Ráno přivezl Pepa Evu k nám, narovnala  jsem vše do auta a vyrážíme. Na místě jsme v 7 hodin. U kruhu rozložíme stůl a bylo času hafo, takže Eva uvařila kávu a snídáme. Za chvíli přijela Monika Kupicová s manželem, takže stejně jako v Neussenu jsme si měli s kým popovídat.
 
Pana rozhodčího jsem nikde na netu neviděla ani na fotce, takže jsem čekala, kdo se objeví v kruhu. Vypadal přísně a zdání neklamalo! Prohlídka velmi důkladná u všech psů, takže velmi dobrých bylo na tabuli celkem dost.ASI I VÝBĚR ROZHODČÍHO OVLIVNIL POČET PŘIHLÁŠENÝCH JEDINCŮ! TAK MÁLO SHIH-TZU NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ NEPAMATUJI!!!
Před námi byli maltézáci a protože Monika vyhrála jak s mladým psem tak s šampionkou, požádala mě o výpomoc v předvedení o BOB. BOB dostal její mladý pes.
                                                           
 
Jako první v šickách nastupují mladí psi, takže beru Fredíka a do konkurence přišla Kati Wilke z Německa. Jejího pejska znám z Neussenu,  pes je velmi pěkný jak na pohled tak v pohybu, takže zaslouženě vyhrál. Fredy dostal krásný posudek a známku výbornou 2, takže při pohledu na tabuli jsem byla velmi spokojená.
 
 
 
              JCH Alfréd z IVAFRE  V 2 Klubový vítěz mladých 
 
 
          
      
 
V mezitřídě byl Robert s Danišem a získal CACA a jdeme do kruhu my a také sami.Posudek začíná" Excellent dog" a několkrát se excellent opakuje, takže se Charly i tomuto rozhodčímu velmi líbil a dostáváme CACA a klubového vítěze.
           
          CH Vong-Kong SHAH ABBAS    V 1 CACA Klubový vítěz  
     
             
                                                          
          
Feny byly celkem jen tři, takže netrvalo dlouho a nastupujeme o titul BOB, který dostala Kati s fenou.
 
 

                                                                                     

 

Jdu balit a zagumičkovat vousy Charlymu, Eva ještě udělala kávu. V klidu sedíme, když Monika mi říká" Ty nepůjdeš o nejlepšího psa? " Myšlenkama již v penzionu a v hospůdce na večeři jsem odpověděla, že jsme nedostali BOB, prostě odpověď, jako bych byla prvně na výstavě!!! Chtěla jsem to vzdát, protože vše vybalovat a znova česat Charlyho se mi opravdu ani trošičku nechtělo a už jsem se viděla, jak jsme u penzionu a psi běhají po louce. Byly dvě hodiny a soutěže napsané na tabuli od 15 hodin a tak jsem se nakonec nechala přemluvit a dala se do práce. Soutěže byly ve svižném tempu, nástup, všichni do pohybu a rozhodčí / střídali se / stál uprostřed, v rukách kokardu pro BIS  a res. BIS, takže podal jednu kokardu, pak druhou, vítězové si stoupli k cenám, nezbytné foto a nastupuje další třída.
 
A je řada na nás, nastupují všichni s titulem klubový vítěz. Posuzovala paní Jasna Matejcic z Chorvatska ( CHS DILEMA ), opět všichni do pohybu a Charly opět boduje a získává res. BIS pes výstavy, takže po loňském BIS pes a BISS opět krásný výsledek!
 
     
      
 
Rychlé zagumičkování, sbalení všech věcí a hurá do penzionu, který byl od výstaviště asi 12 km a přesně dle fota z netu, velký dům uprostřed louky, obklopen lesy a kolem hory. Pokoj v patře s balkónem přes 2 stěny domu, takže úchvatný výhled po okolí. Majitelé byli velmi příjemní lidé důchodového věku.A aniž by jsme se domlouvali, měli jsme stejné ubytování  jako Robert s přítelem, takže bylo společné venčení psů.
      
     
                
  
 Ubytovali jsme se a vyrazili po okolí a na večeři. Zakotvili jsme v této hospůdce, kde všichni seděli venku, jídlo bylo vynikající, poseděli a vrátili se zpět do útulného pokojíku.Tak dlouhý spánek jsem si nedopřála  již dlouho a v 6 hodin jsme se probudili , balili, zaplatili nocleh a rozloučili se s majiteli. Příští rok již víme, kde budeme ubytovaní! 

                        -

   

                                      16.5.2009 Krajská výstava Plzeň

                         rozhodčí: Petr Řehánek                                                      6     shih-tzu

             JCH Bamboo z IVAFRE  V 1  vítěz mezitřídy

        

                Rozárka z IVAFRE  V 1 vítěz třídy otevřené KRAJSKÝ VÍTĚZ

         

                                  

 

 

   

 

                                                       10.5.2009 CACIB Bratislava - SK 

                 rozhodčí: Ing. Leoš Jančík                          10  shih-tzu

      JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAJC         Klubový junior šampion

 

 

 

     

 

 

                                           9.5.2009 CACIB Bratislava - SK 

                 rozhodčí: Ing. Alena Košťálová                            12  shih-tzu

      JCH Bamboo z IVAFRE  V 1 CAJC      

                          Gratulujeme!!!

 

 

               

 

 

                                            9.5.2009 Klubová výstava klubu EVROPA 

                                             rozhodčí: Mgr Maciej Kozber - PL                                         29 shih-tzu

      Ráno jsem zaspala, naštěstí jako vždy Eva volala a vzbudila mně, i když o hodinu déle !Přesto jsem přijela téměř na smluvenou hodinu! Přendala jsem vše potřebné do druhého auta a vyrážíme směr Hlučín.Ještě že v tu dobu Žaneta spala, neboť jinak by jí muselo zvonit v uších, jak jsem jí nadávala, že jsem se nechala přemluvit a přihlásila jsem jak já říkám "do Polska na českou klubovku" ! Vzhledem k tomu, že je to tak daleko, nikdy jsem tam nebyla.
Z páteční klubové výstavy jsem byla utahaná jak kotě a doma ještě další honička okolo pejsků a hlavně štěňátek, takže jsem spala jen 2 hoďky! Takže v autě jsem každou chvilku usnula a tak cesta pro mne byla celkem krátká! Počasí vypadalo všelijak, místy pršelo a výstava byla venku, takže jsme trnuli, zda se to trochu vybere a bude slunečno. Nakonec vše dobře dopadlo a byl den jak vymalovaný.

Přijeli jsme na místo včas, takže parkovacích míst bylo dost. Současně dojela Žanet s manželem a dcerou. Utábořili jsme se u kruhu  a rozložili stan. Záhy jsme zjistili, že shih-tzu jde jako první i když na stránkách výstavy jsme byli psaní jako poslední, a tak hned do práce a česat.

Polští rozhodčí mají rádi větší   psy, takže jsem věřila ve Fredíkovo vítězství.

      JCH Alfréd z IVAFRE   V 1 CAJC

      

 Do třídy vítězů jsem nastoupila já s Charlym a Lee s Mirkou Sawkovou. Lee je oproti Charlyho statnější pes a tak jsem očekávala, že vyhraje. Posudek jsme dostali velmi pěkný. Pan rozhodčí zadal vítězství Charlymu pro jeho velmi elegantní pohyb.  

 CH Vong-Kong SHAH ABBAS V 1 CAC Klubový vítěz 2. místo Nejlepší pes výstavy

          

      

        Carolína z IVAFRE  V3

          

 

Pak už jsme mohli sledovat v klidu, jak se rozhodne v dalších třídách. Žanet měla fenku v otevřené třídě a tak jsme drželi palce a ukázalo se, že opravdu poctivě, protože vyhrála. Gratulujeme.

Po posouzení všech tříd nastoupili všichni vítězové tříd o BOB. Pan rozhodčí si vybral fenu a psa. Jak jsem se dozvěděla, pan rozhodčí choval dříve shih-tzu, kteří byli dlouhého těla, takže výběr o BOB byl jasný. Titul BOB dostal pes Sylvy Lankové.

Nasledovalo zadání nejlepšího psa a feny, kteří jsou v majetku členů klubu.

  

To co následovalo zvládli jen Ti, kteří jsou otrlejší!!! Ale začnu od začátku, kdy na stránkách výstavy  byly dány počty psů ve třídách a hlavně vypsán rozhodčí pro shih-tzu!. Jak jsem již psala, polský rozhodčí mají rádi velké psy.

 Někteří hned pátrají po konkurenci, a tak se stalo i nyní, že volala paní Lenka Hynková, koho mám hlášeného. Nejvíce jí samozřejmě šlo o konkurenci ve třídě vítězů fen. Domnívala se, že jsem přihlásila naši stařenku. Já jsem se zeptala, zda platila členský příspěvek, neboť v době posledního termínu placení říkala, že do takového klubu platit nebude, neb je klub o n ničem! Ani v době telefonátu 14 dní před výstavou členem nebyla ( na stránkách však stále vedená jako tiskový referent, kterého nikdy nevykonávala ). 

Nastupujeme o nejlepšího psa a fenu, z těchto vítězů bude jeden klubový vítěz ( proč jen jeden se mě neptejte, neboť fakt netuším ). Podívám je na všechny nastoupené a nechápu, proč je poslední v řadě Lenka s Queenie a ne členka klubu Kačka s Nikou, proto jsem hned namítala, že Lenka není člen klubu! Lenka mě jen okřikla, abych toho nechala, ale mám ráda pořádek, takže jsem trvala na vysvětlení ! Paní Buryová řekla, že Lenka je členem. Na dotaz, od kdy ,odpověděl pan předseda, že platila předevčírem!!!

          

          o BOB                                                   o nejlepšího psa a fenu

O nejlepšího psa nastupuje z třídy otevřené paní Michlová se Samem a já s Charlym. O vítězi rozhodne pohyb, takže 2 nezbytná kolečka, rozhodčí ukáže aby jsme zastavili a nejlepším psem určuje Charlyho. Pak se dávají do pohybu feny a škoda, že Žanety fenku  jsem nevedla já, neboť na moji fenu někdo takhle najet v tak velikém kruhu a jen ve třech, tak se otočím a vyřídím to ihned po svém! Tento nešvar se totiž rozmáhá jak houby po dešti!! Žanety  fenka se lekla a stále se otáčející s ocasem dolů doběhla kolo. Pan rozhodčí řekl, že Žanety fenka se mu líbí více, ale bohužel dala ocas dolů a tak vyhrála Lenka s Queenie ! O  klubovém vítězi mezi její fenou a mým Charlym rozhodne opět pohyb a aby se mi nestalo to samé co Žanet, vyrazila jsem hned s Charylm a " hlídala si záda", !!! Ale Charly opět krásně plul a nedal konkurenci šanci nás doběhnout. Po druhém kolečku pan rozhodčí hned zadal klubového vítěze Charlymu. A tak investice do členství  na poslední chvili nepřinesla plánované ovoce v podobě klubového vítěze!

                                                                

                                                                                                 KLUBOVÝ VÍTĚZ

                                                                                             

Po nezbytném vyfocení jsme měli dost času na občerstvení a popovídání, protože pan rozhodčí v našem kruhu měl ještě hodně psů na posouzení!

Závěrečné soutěže začaly Junior handlingem a nastal čas začít česat. Nejdříve Fredíka, který šel o nejlepšího mladého psa. Pak Charlyho, který nastupoval o nejlepšího psa výstavy. V katalogu bylo jasně psáno, že do této soutěže nastupují psi s titulem krajský vítěz a klubový vítěz, proto jsem nepochopila, že do kruhu nastoupila i Sylva se psem. Zavolala jsem na ní, že je to jen pro Klubové vítěze a ona , že tam má být, že se ptala! No tak nevím, zda umí čist!Pan rozhodčí si prohlédl všechny nastoupené psy , kterých bylo hodně,  pak se vracel zpět a vybíral užší výběr, do kterého jsme s Charlym postupovali jako první. Vybráno bylo víc psů, takže jsme čekali, zda se umístníme. Stalo se a Charly se stal res. BIS pes výstavy!

 O nejlepší fenu výstavy nastoupila Lenka s Queenie a ani ta tam neměla co dělat, takže další komentář je zbytečný.....

 

 

           

 

                                            8.5.2009 Klubová výstava  KCHMPP 

                                             rozhodčí: Phylis Poduschka- Aigner - A                                         38 shih-tzu

  Rakouská rozhodčí,která nás ještě nikdy neposuzovala, takže jsme čekali, jak která třída dopadne! A má slova z minulého komentáře se potvrdila!!!!!  "jeďte na cizího rozhodčího, který nikoho nezná !!!  Ten s velkou pravděpodobností nikoho z vystavujících znát nebude. Pak dle výsledku uvidíte, co máte doma. "

Na výstavu jsme jely sami s Evou, protože v sobotu nás čekala daleká cesta do Hlučína a tam dle domluvy bude řídit Pepa. Na výstaviště jsme dorazily těsně před otevřením brány, takže do haly jsme vcházely první a mohly jsme si vybrat místo u kruhu.

Paní rozhodčí vypadala přísně, ale časem se ukázalo, že taková vůbec není, každého psa nejdřív nechala ať si očichá její ruku a pak teprve začala prohmatávat kostru.
Při nástupu mladých psů do kruhu si okamžitě všimla psa ( který minulý týden dostal CAJC v Praze ) , že jeho pohyb není v pořádku a z jejích pohybů bylo jasně vidět, že kolébající se pohyb pánevních končetin této paní rozhodčí neunikl! Okamžitě jej prohlížela a vystvělovala majitelce, že to není v pořádku! Skončil poslední .

                  JCH Alfréd z IVAFRE   V 4

            

    Bamboo nastoupil jako vždy se stejným konkurentem a ještě s Tindou, takže jsem nejen já sledovala, jaké pořadí bude tentokrát, když píská zahraniční, zcela neznámý, rozhodčí! Bamboo se letos prvně předváděl se svým páníčkem a musím říct, že jim to šlo opravdu skvěle a verdikt paní rozhodčí byl, že Bambule je první !!! Měla jsem obrovskou radost !

          Bamboo z IVAFRE  V 1 CAC Klubový vítěz BOB Nejlepší pes výstavy  

                                                                         ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

                

 

         CH Vong-Kong SHAH ABBAS  V 1 CAC

             

  O klubového vítěze nastupil Bamboo, Lee Mirky Sawkové a Vong-Kong. Po jednom kolečku v pohybu si paní rozhodčí vybrala Bamboo a Charlyho na koberec, tam a zpět, a bylo rozhodnuto.

 Klubovým vítězem se stal náš odchov Bamboo z Ivafre !! Rudovi moc gratulujeme a děkujeme za krásné předvedení .

             

                   Rozárka z IVAFRE   V 2 res. CAC

              CH Uli Fantazia z IVAFRE V 1 CAC + ČESKÝ ŠAMPION

               

 

                                 

         

                                         

                                          3.5.2009 CACIB Praha 

                                     rozhodčí: Zdena Krsková                        28 shih-tzu

  Účast na této výstavě byla " ve hvězdách", neboť naše těhule má termín porodu, ale jako vždy když potřebuji je nápomocná moje zlatá "porodní bába" Kateřina, takže  hlídala a já vyrazila směr Plzeň, kde jsem vše za pomocí Rudy přendala k němu do auta a pokračovali jsme na Prahu. Tímto oběma patří můj dík. Bývala bych výstavu oželela, neboť jsem nejen já věděla, co čeho jdeme, ale měla jsem na výstavě nějaké zařizování.
Posudek Charlyho: černobílý pes, 5 let, výborný typ hlavy, krátká nosní partie, korekt.skus, tmavé oko, korekt. úhlení končetin, výborná kvalita a délka srsti, výborný tělesný rámec, výborná mechanika pohybu, obě vartlata. Při rozhodování o prvním a druhém místě a předvedení tam a zpět vedle sebe dvakrát vzala za chryzantému na hlavě a se slovy" toto neskousnu", zadala pořadí! Tak trochu paní rozhodčí chápu, neboť bohužel nemá internet a v době kdy ona vystavovala, česalo se pouze jak my říkáme "na blbečka a to prostě u Charlyho s jeho délkou chlupů na hlavě nejde! Česala jsem ještě Bambuli a hlavně celou dobu mluvila s návštěvou, takže jsem nestačila učesat jak bych chtěla, ale asi to tak mělo být, protože to by paní rozhodčí bylo ještě víc špatně .

 Paní rozhodčí je hlavní poradce v klubu ČR a chová shih-tzu od roku 1984, takže by měla znát standard plemene, toho se však držela jen pokud nebyl ve třídě nikdo z známých. Přilepený ocas na zádech ve třídách psů nebyl žádný problém dát na první místo, ale ve třídě fen kvůli tomu nezadala CAC. Bohužel i takové bývají výstavy a Ti, kteří si na to nezvyknou, dlouho jezdit nebudou. Pro všechny jedna dobrá rada, usmějte se a jeďte na cizího rozhodčího, který nikoho nezná !!! Myšleno tak, že třeba do Rakouska na rozhodčího ze Španělska jako jedeme  2 týdny my !!! Ten s velkou pravděpodobností nikoho z vystavujících znát nebude. Pak dle výsledku uvidíte, co máte doma. My jsme byli třeba na výstavě v Německu u rozhodčího z Řecka a nemělo to chybu, stejně tak jako na podzim loňského roku u rozhodčího ze Slovinka a ani jeden z nich nás nikdy neposuzoval ani v závěrečných soutěžích!


                      JCH Alfréd z IVAFRE V3          

                                             

                                     Bamboo z IVAFRE   V2 res. CAC

                           

Valínek se rozhodl, že jej výstavy nebaví a nebude nosit ocas jako správná šicka, takže  zaslouženě dostal VD.

                                    Valentino z IVAFRE  VD

                           

  Věděla jsem, že nemá cnu se ani převlékat do kostýmu a hned jsem si vyzvedla i přes námitky vedoucí kruhu posudek, protože jsem potřebovala jít pryč. V Brně jsem bohužel posudek nechala na oba psy a očekávat, že by jej poslali je naivní, to se děje pouze v zahraničí!

           CH  Vong-Kong SHAH ABBAS  V2 res. CAC

          EJW Princ Bajaja z IVAFRE  V3

 

             

    U Rozárky paní rozhodčí měnila jedny brýle za druhé, aby zkontrolovala pigment!

                                     Rozárka z IVAFRE   V

              CH Uli Fantazia z IVAFRE V 2 res. CAC

              

              BOB dostala 10 letá veteránka a v závěrečných soutěžích vyhrála

                                 IX. skupinu u cizího rozhodčího!!!

                                              Gratulujeme.                  

 

 

                   

 

                                          26.4.2009 CACIB České Budějovice 

                                       rozhodčí: Zdena Jílková                              38 shih-tzu

            Ráno v 6 hodin přijela kamarádka Iveta a hned jsme vyrážely směr Budějovice. I když nebyl seznam vystavovatelů, věděla jsem, že přijedou vystavovat z Polska, takže nebylo těžké uhádnout kdo bude vítěz, takže kdo je připraven, není nemile překvapen a to ani v třídě šampionů psů. K zakrytí nerovného hřbetu s přilepeným ocasem je třeba velmi rychlý pohyb, to naštěstí není náš případ, takže jsem předvedla Charlyho jako vždy, ale více oslovily mrskající se nožičky ! I ve statice opět Charly bezchybně stál sám a druhý pes opět bez držení přizvedlého ocasu ani náhodou. Charly je prostě pes, který se narodil pro výstavy!!! Majitelka vítězného psa měla velkou radost, ale není se čemu divit, neboť je umění s takovým psem dokončit další šampionát.

                      JCH Alfréd z IVAFRE         V 1 CAJC

              

  Bambule bohužel opět v mezitřídě,  i když mu chybí jeden CAJC na šampionát  ! Ani tentokráte handlerovo přítelkyně na titul CAJC nedosáhla a skončila se svým psem na 4. místě.

                                    Bamboo z IVAFRE  V 2 res. CAC

           

                     Valentino z IVAFRE   VD

            

           CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V 2 res. CAC

          

  Káju jsem neplánovala ještě začatkem roku vystavovat, protože se vyžívala běhat venku v tom největším blátě a venčit se zásadně na chodníku, takže byla věčně jako prasátko, což je na ní bohužel ještě poznat. Po hárání však nastal obrat a i když venku lítá jak zběsilá, do záhonů již naštěstí ne.U černobílých šicek jsou bohužel zažloutlé nohy hodně viditelné, u zlatobílých si zažloutlých nohou ani nevšimnete. Oni psi v klecích, venčení jen na savé podložky bez volného  pohybu venku se ani umazat nemohou!!

V rozpisu bylo 8 fen v mladých, takže jsem  brala tuto výstavu jen jako tréning. Ještě před začátkem posuzování jsem vzala Káju do kruhu, abych zkusila, jak bude chodit. Mile mně přkvapila, neboť chodila moc pěkně a při tom si vrtěla ocáskem. První kolečko trochu zlobila, ale pak už to celkem šlo a vzhledem k tomu, že v kruhu nebyly cedule s  čísly na pořadí a já česala a nesledovala rozhodčí, nevěděla jsem, že již od čtvrtého místa bylo pořadí zadáno. K nám šla paní rozhodčí jako k posledním a při podání ruky řekla výborná 1 CAJC !  

                     Carolína z IVAFRE         V 1 CAJC JUNIOR BOB     

                   

                   

                              

          

                                Fredy a Kája o JUNIOR BOB

  Tento souboj " Ivafráčků" vyhrála Kája, takže lepší už to nemohlo ani být na své první výstavičce v Česku!!!

  I když se nám nechtělo čekat, protože jsme počítala s tím, že nám žádná výhra nehrozí a byla jsem domluvená s Evou a Pepou, že půjdeme na oběd do naší hospůdky, zůstaly jsme s Ivetou na závěrečné soutěže, aby si Kája zvykala. Závěrečné soutěže byl jeden velký zmatek, bohužel nebylo ani rozumět tomu, co paní Tichá říká, takže do soutěže jsme dobíhaly jako poslední a navíc se to Káje vůbec nelíbilo.

                                       

  Rozárka tentokrát res. CAC nedostala, protože prý nechala doma srst!

          Rozárka z IVAFRE       V 2

            

                     

 

                                     12.4.2009 Klubová výstava - KLUB ČR 

                                    rozhodčí: Robert Kubeš                              60 shih-tzu

 

Na loňské členské schůzi si členové klubu svými hlasy zvolili rozhodčího pana Redlického z Polska, ale bohužel stejně jako na minulé výstavě na podzim neposuzoval rozhodčí dle volby členů!!! Neuvěřitelné je, že výbor klubu nerespektuje členy, dokonce ani neoslovil další rozhodčí z navržených členskou základnou /paní Kuratko a paní Ahrens z Rakouska /. V propozicích byla uvedena paní Ubrová a nebyl skoro nikdo přihlášen, takže výstavní referent dal na stránky klubu počat přihlášených psů ve třídách zároveň s oznámením, že paní Ubrová odmítla posuzování a bude posuzovat předseda klubu pan Kubeš. Vypadá to, že rok je krátká doba nato, aby se oslovil rozhodčí , kterého si přeje většina členů klubu !!! V květnu je členská schůze, takže budeme muset vybrat rozhodčí na další klubové výstavy, nejlépe 2-3 roky dopředu.
Na druhou klubovou výstavu je zvolen pan Hadžič, ale jen těžko odhadnout, zda bude posuzovat. Necháme se překvapit!!!
 
 
 
 
 Fredy má již dávno hotového junioršampiona, takže jsme jej přihlásili do mezitřídy. Bohužel k našemu překvapení majitelé Bambule přihlásili místo do mladých také do mezitřídy, což je velká škoda, neboť mu chybí pouze jeden CAJC, ale handler Bambule nechtěl konkurovat psu své přítelkyně, který by ovšem ani náhodou na Bambuli neměl.
V mladých měla přihlášeného psa kamarádka Lenka, které jsem 14 dní hlídala 2 kluky v době dovolené v Egyptě a protože Lenka začíná a ještě nedovede tak moc předvádět psa, nabídla jsem se, že jí pomohu, neboť chovatelka nejeví zájem. U nás je jak učesání tak i předvedení součástí chovatelského servisu, někde však toto nefunguje!! Při nástupu do kluhu a zhlédnutí konkurence jsem věřila, že výsledek bude dobrý, ale znáte to, ne vždy je ten nejlepší ve třídě také jako nejlepší vybrán a hlavně Laky není na mne zvyklý. Po zadání čtvrtého a třetího místa jsem věřila, že vítězství by mělo být naše, poslední porovnání v pohybu po koberci od rozhodčího a zpět , Laky vítězí!!! Lenka byla dojatá a slzčky jí tekly po tváři a já měla radost, že  Laky uspěl a zístat majitelce první titul!!!
 
           Great Lucky Boy Sylvadog Bohemia V 1 CAJC
       
          
                          
Fredymu vytknul pan rozhodčí v Brně velké tmavé oko    a tentokrát měl očka zas malá.

        JCH Alfréd z IVAFRE       V3

               Bamboo z IVAFRE   V4

                   

                Valentino z IVAFRE  VD            

              CH Princ Bajaja z IVAFRE  V 1 Vítěz třídy čestné

                   

  Stejně jako Fredy dopadla Rozárka, neboť vždy má psáno v posudku"sytý pigment", včera jej asi zapoměla doma.

             Rozárka z IVAFRE       VD 

       CH Uli Fantazia z IVAFRE   V 2 res. CAC

               

  Poslední do kruhu nastupovala naše babča a ve svých 10,5 letech běhala nádherně.Babča si prostě nyní výstavy velmi užívá. 

     ICH Vanity Bohemia Acro    V 1

      

 Hned po nezbytném vyfocení nastupujeme se psem veteránem ( v červenci bude mít 9 let )o nejlepšího veterána výstavy. Babča běhala s nadšením a i když jsme nechali o téměř 2 roky mladšímu psu velký rozestup, ihned jej babča doběhla a tak jsme musely zastavit a pak jej opět doběhla. Po chvillce pan rozhodčí rozhodl, že vyhrává pes, neboť má krátší nos. Někdy je zdůvodnění rozhodčích opravdu zábavné a my se radi smějeme, takže i tentokrát jsme se smály s babčou, vítězovi pogratulovaly.

 Se svolením majitele psa jsem si sáhla na nos psa a neviděla jsem to stejně jako pan rozhodčí, ale musím mu dát za pravdu, neboť jsem si našla ve zpravodaji klubu bonitaci psa, který má nos2,4 cm a babča 2,5 cm.

      

 Přiklásila jsem soutěž chovateských skupin ve složení Princ Bajaja, Alfréd a Ulí Fantazia, kterou jsme vyhrály.

                         1 . místo Nejlepší chovatelská skupina

                                           

                           Následující víkend budeme doma, protože čekáme narození štěňátek!!!

 

             

                                      5.4.2009 Národní výstava Ostrava 

                   rozhodčí: Ing. Alena Košťálová                                35 shih-tzu

              JCH Alfréd z IVAFRE                   V 2

               

                CH Princ Bajaja z IVAFRE   V3    

           

        CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V1 CAC Národní vítěz BOB

            

          Děkuji paní rozhodčí za krásný posudek a ocenění našeho Charlyho.

                              BIG 5 

            IX. skupinu posuzovala rozhodčí paní Dr. Kertes Ganami Agnes z Izraele.

          Máme velkou radost z umístnění Charlyho, neboť letos je to první shih-tzu, který zaujal

          rozhodčí a již výběr mezi nejlepší jedince IX. skupiny potvrdil, že Charly je prostě super.

          Tato rozhodčí nás nikdy neposuzovala, takže o to je pro nás výsledek cenější!

             

           

         Rozárka z IVAFRE  V                          

 

 

                                     21.3.2009 Klubová výstava VK - Neußen D

                   rozhodčí: Georgie Kostopoulos GR                                29   shih-tzu

 Již v prosinci minulého roku jsem zjistila, že na této výstavě posuzuje rozhodčí z Řecka a protože z této země naše psy ještě rozhodčí neposuzoval, bylo hned jasné, že přihlásíme.Pan rozhodčí posuzoval velmi přísně, každého psa prohmatal od hlavy až po polštářky na packách. Známku výborný zadal opravdu málo, více bylo známek VD a ani D nebylo vyjímkou. V některých posudcích nebyla psána žádná vada a přesto zadal VD, takže nikdo neví, co se mu na psovi nelíbilo.Tak i Maty dostal první VD v životě!

Fredíkův posudek začíná "velmi elegantní pes" a tímto prvním titulem začal šampionát Německa, naopak Charly získal poslední titul, takže dokončil šampionát VDH.

    JCH Alfréd z IVAFRE               V 1 CAC VDH

                

    CH Princ Bajaja z IVAFRE        VD2

            

 Charly, stejně jako na podzim loňského roku vyhrál jak ve třídě, tak i nejlepšího psa a BOB. Závěrečné soutěže posuzoval pan Kostopoulos, a tak jsem věřila, že Charly se dostane do výběru čtyř psů na pořadí BISS. Vybráno bylo 5 psů, ale po kolečku v pohybu se s jedním rozloučil. Znova do pohybu a postupně zadával pořadí, čtvrté místo papilon a třetí místo havanés. Charly a cavalír ještě jedno kolečko v pohybu a bylo rozhodnuto. Titul BISS získal cavalír a Charly res. BISS!!

 CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC VDH BESTE RÜDE BOB res. BISS

            

                                                         BOB

                 

                                                       res BISS

       

    Kája  prvně v mladých. Přesto se předvedla celkem dobře.   

           Carolína z IVAFRE              V 3

              

 Balíme a vyrážíme směr Sněžník, neboť stejně jako na podzim jsme našli azyl u manželů Svobodových v jejich útulném domečku a opět to bylo super! Tentokrát řídil Pepa, takže jsme mohli i déle posedět a popovídat u vínka. Na pár hodin jsme šli spát a ráno opět zpět do Neußenu.

 

                     

 

 

 

                    22.3.2009 Klubová výstava VK - Neußen D 

                    rozhodčí: Ferdi Dickmann D                                          23   shih-tzu

 Před 8 hodinou jsme na místě a má předpověď je, že to bude stejné jako vloni! Jeden den vše co se dá získat a druhý den jen Charly CAC a dost. Zcela se to nevyplnilo, převapila Kája res. JCAC!!!

Přesto výstava byla super a těšíme se na další v srpnu nashledanou!

          JCH Alfréd z IVAFRE                   V 3

          

        CH Princ Bajaja z IVAFRE      V 3

          

  Přesto že vím, že v Německu rozhodčí nemají rádi topknot, učesala jsem jak jsem zvyklá a opět to bylo stejné jak na klubové výstavě v Praze. Pan rozhodčí učesání nevydýchal a bublinu rozdělal na 2 půlky a hodil do stran!!

   CH Vong-Kong SHAH ABBAS     V 1 CAC

        

             Carolína z IVAFRE               V 2  res. JCAC

         

                               

               

                                    7.3.2009 Oblastní výstava ČESKÉ BUDĚJOVICE 

                                                rozhodčí: Karel Hořák                                                      13   shih-tzu

  Po měsíci jsme opět vyrazily na výstavu a prvně jela Terezka, aby viděla jak to na výstavě chodí. Jsem ráda, že Zdňka mně přemluvila. Přihlásila jsem Nukyho, neboť dlouho nikde nebyl. Přihlášená byla i Princezna, ale ta se rozhodla hárat, tak zůstala doma. Stařence je to vždy líto, když tůstává doma a tak tentokrát vyrážela s náma.

                    třída mladých

                 JCH Alfréd z IVAFRE    V1 VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH

                                              

              třída čestná

             ICH Lucifer z IVAFRE   V1 VÍTĚZ TŘÍDY ČESTNÉ

                                            

 

              třída vítězů  

               CH Princ Bajaja z IVAFRE V1 VÍTĚZ TŘÍDY VÍTĚZŮ, OBLASTNÍ VÍTĚZ, res. BIG

                                            

              třída otevřená      

                           Rozárka z IVAFRE   V1 VÍTĚZ TŘÍDY OTEVŘENÉ, OBLASTNÍ VÍTĚZ

                                        

                                                             

                        třída veteránů

                      ICH Vanity Bohemia Acro    V1 VÍTĚZ TŘÍDY VETERÁNŮ      

                                                       

 

                                                  2. místo  NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA

                                              

  Výstava byla super. Cestou domů jsme se stavěli na jídlo v restauraci Nová hospoda, kde moc dobře vaří!

                                                                                       

Poslední foto a odjezd domů.                                    

 

                     

 

                                                                               8.2.2009 CACIB Brno 

                                                    rozhodčí:  Espen Engh NOR                       25 shih-tzu

       Od začátku posuzování bylo jasné, že výsledky budou zajímavé! Pan rozhodčí si snad spletl standard, neboť Fredymu vytkl"příliš velké tmavé oko" . Bohužel jsem si nevyzvedla posudky, takže nevím, jakou "vadu" dle pana rozhodčího má Tataje. Charlyho vítezství mě ani trochu nepřekvapilo, neboť pokud je rozhodčí, který nikoho nezná, je vítězství jeho!!!                                                                                                  

                   JCH Alfréd z IVAFRE                   D

                                 

                                 Bamboo z IVAFRE               V 2

                                  

                                 Logya Lopeun- Chang´ye       VD

                                

                         CH Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC

                               

 

                         

 

                                                                               7.2.2009 CACIB Brno 

                                                    rozhodčí:  Krystýna Opara PL                         39 shih-tzu

  Pořadí přesně podle toho jak jsem tipovala, jen jsem ještě na druhésto dávala Fredyho, neb polští rozhodčí mají rádi velké psy.                                                             

                  JCH Alfréd z IVAFRE                     V 3

                                        

                             Bamboo z IVAFRE              V 1 CAJC  JUNIOR BOB

                                           

                            Logya Lopeun- Chang´ye         V 2

                                          

                     CH Vong-Kong SHAH ABBAS     V 2 res CAC

                                       

                             Rozárka z IVAFRE                 V 2 res CAC

                                  

 

                           

   

                               17.1.2009 Šampion šampionů Praha

                               rozhodčí:  Ing Leoš Jančík                   2 shih-tzu

 Bohužel se nám nepodařilo udržet v TOP DOG v první pětce, ale Charly- ICH Vong-Kong SHAH ABBAS  zůstal  NEJLEPŠÍM JEDINCEM PLEMENE SHIH-TZU v roce 2008 ! 

 Přihlášení Charlyho na Šampiona šampionů do Prahy mělo několik důvodů. Jeden z nich byl, že se stal nejlepším jedincem plemene shih-tzu. Druhý byl srovnání s Šampionem šampionů v Bratislavě a třetí objektivní posouzení pana rozhodčího Ing. Jančíka. 
   

 

                                           CH Vong-Kong SHAH ABBAS           2

                        

              !!!!!!!!!!!!!             o vítězství rozhodla kvalita srsti           !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Tímto slibuji, že se budu pilně starat o srst a 19.7.2009 v Mladé Boleslavi, kde pan Ing. jančík posuzuje

 opět shih-tzu nechám zkontrolovat, zda je má snaha poznat a je to na srsti poznat.

 

 

                                   

         

Někteří návštěvníci těchto stránek si správně všimli, že jsem napsala jen rozhodčího první kola, pana Ing. Leoše Jančíka a druhého rozhodčího paní Zdenu Jílkovou nikoliv. Důvod byl pro znalé zcela jasný, pro Vás neznalé situace podám vysvětlení: pan Jančík mě má tak "rád", že pokud mě jen zahlédne, tak se hned otáčí, takto i padává ruku a dle jeho slov má problém i odpovědět na můj pozdrav  ( od doby, co jsem na MVP České Budějocice prohlásila, že je ksichtovní rozhodčí-později při řešení problému po zastavení posuzování jsem byla donucená nahradit slovo ve svém pojmenování ksichtovního na obličejového rozhodčího.)
Takže teď je všem jasné, že přes první kolo jsme se nemohli dostat ani omylem, přesto jsem přihlásila, aby zoufalý optimisti viděli, že to pan rozhodčí neustojí!
Oba dva psi se předvedli velmi pěkně, Charly je profík, takže nějaké rovnání nahrbených zad nebo držení ocasu nepřipadá v úvahu, bohužel druhý pes tyto problémy má vždy a v druhém kole již jeho majitelka měla plné ruce práce jej udržet v postoji. Byl vybrán do užšího výběru, ale do výběru pěti již bohužel ne.

       

                                                                           

                                 

Konečné pořadí v IX. skupině: 1. místo Francouzský buldoček

                                                              2. místo Pekinéz

                                                              3. místo Bišonek

                                                                  

                        Tímto moc gratulujeme Ivče  ke krásnému umístnění.

 

 

Porovnat ŠŠ v Bratislavě a v Praze.
ŠŠ Bratislava: Velký sál, výborně osvětlený, prostorný, nádherně nazdobený. prostor pro připravení psů byl velký, klimatizovaný!
Rozhodčí byli tři ze zahraničí!!!!! Ti vybírali v předkolech z jednotlivých skupin nejlepší jedince, kteří postoupili do dalšího kola, až vybrali nejlepšího psa. Byly podávány 2 večeře a po ukončení soutěže hrála hudba.


V Praze úplný opak, neboť sál byl malý, tmavý, takže pořídit foto dobré kvality bylo téměř nemožné , nazdobení, krom cedulí sponzora a z primulek datum akce ,nebylo žádné! Prostor k připravě psů malý a vzduch tak hustý, že jsme raději procházeli přes sál.
Rozhodčí byli čeští  ( krom třech ze Slovenska, kteří zde posuzují téměř pravidelně!! ), takže se to dá přirovnat k normální české výstavě.Pozváni však zahraniční rozhodčí byli, ale jen aby vybrali již z vítězů toho nejlepšího, takže doufám, že se moc z tohoto náročného úkolu neunavili.
Jídlo se nepodávalo žádné, hudba také žádná krom zazpívání na úvod jedné písně .

                                                Vedle sebe poháry-ŠŠ BRATISLAVA-ŠŠ PRAHA

                                                                               

 

                                              Doufám, že i český ŠŠ se dočká změn a pořadatelé se zamyslí nad tím,

                                               zda ŠŠ v Praze zůstane akcí pro VIP vystavovatele .
                   

 Závěrem chci napsat, že jsem moc ráda, že jsem se nenechala kamarády a známými odradit , a ŠŠ se zúčastnila. Opět jsem potkala báječné lidičky s kterými se dalo povídat nejen o psech. A vo tom to je!!!

                                                                    Možná zase někdy na takto zábavné akci nashledanou!!! 

                                                                                                           

   

                                   

                               11.1.2009 Národní výstava Olomouc

                 rozhodčí: Petr Řehánek - CZ                                     31 shih-tzu

        První výstava výstavní sezóny a pro nás první návštěva již 4. Hanácké národní výstavy psů, na kterou bylo přihlášeno 3109 psů.
Na výstaviště jsme přijeli mezi prvníma , takže zaparkovali přímo u haly. Rozložili jsme si vše potřebné a vyvenčili psy.Eva vzala Fredyho do kruhu vyzkoušet, jak bude chodit a byla nemile překvapena, neboť mazánek se si po pěti krocích sedl a odmítal chodit. Bohužel to samé předvedl i se  mnou! Po chvíli naštěstí pochopil, že nechci ustoupit a rozběhl se. obě jme čekaly, jak to dopadne při posuzování, naštěstí si sedl jen jednou a pak už to bylo dobré.

                                                                třída mladých

                                              JCH Alfréd z IVAFRE   V 1 CAJC

                                        

                                                         

                      

                        Děkuji panu Vondroušovi, že vybral Fredíka do užšího výběru a následně rozhodl, že právě

                        Fredík je nejlepší mladý pes. Děkuji.

                                                mezitřída

                                          Valentino z IVAFRE  V 3

              

                                              třída otevřená

                                 CH Vong-Kong SHAH ABBAS  V 1 CAC

                  

                                                    o Národního vítěze

                                                   

TOPlist
aktualizováno: 22.01.2020 09:40:46