13.12.2008 ŠAMPION ŠAMPIONŮ BRATISLAVA - SK

                  aneb neuvěřitelně úspěšné zakončení výstavní sezóny                            

     

     Stejně jako v loňském roce, i letos  jsme výstavní sezónu zakončíli na této akci na Slovensku, ale tentokrát jsme přihlásili

                                   ICH Vong-Kong SHAH ABBAS       

 který je šestý v TOP DOG a NEJLEPŠÍ Z PLEMENE SHIH-TZU v letošní sezóně v ČR a

nyní i Nejlepší shih-tzu v soutěži Šampion šampionů 2008 v Bratislavě !!!

 Poslední akce letošní výstavní sezony-CHAMPION OF CHAMPIONS 2008, která se konala v Bratislavě a bylo přihlášeno 96 šampionů: 37 z České republiky, 57 ze  Slovenské republiky, 1 z Maďarska a 1 z Holandska, ale přítomných bylo 93 jedinců. Pozvání posuzovat tuto soutěž šampionů přijeli paní Zdena Jílková z Čech, pan Horst Kliebenstein z Německa a pan Štefan Šinko ze Slovinska.
Bohužel jsem momentálně bez auta, takže jsem ještě v pátek řešila, kdo nás do Bratislavy odveze a tímto moc děkuji kamarádce Petře Němečkové za ochotu a nabídku, že klidně pojede!! Péťo velké díky! V loni jsem řešila v deset hodin večer kdo pojede se mnou, neboť kamarádka Irena Henyšů onemocněla a to se zas na rychlo a velmi ochotně nabídla Evina Býšků, že ráda pojede, takže letos nemohla chybět a i Evě děkuji za pomoc a hlavně nádherné fotky Charlyho!! Fotky nemají chybu až na tu paní, co vede Charlyho!
Ráno v před osmou hodinu přijela Petra, nastěhovaly jsme do auta vše potřebné a vyrážíme směr Praha k "Nesmrtelné tetě" paní Ivaně Slapničkové (CHS Charnett ), která opět nádherně upravila střihově Charlyho a tím i ona má zásluhu na tom, jak byl úspěšný!! děkuji moc i Ivče. po desáté hodině vyrážíme do Butovic pro Evu, která už byla připravená a pohodovou jízdou jedeme směr Bratislava. Cesta ubíhala velmi rychle, stavěly jsme se na oběd a v půl třetí jsme parkovaly před halou C výstaviště Incheba expo. vstup byl možný až v 15,00 , takže jsme si popovídaly s ostatními vystavujícími, které známe z loňského ročníku této soutěže.
Po otevření haly jsme si našly klidné místečko na balkóně a při pohledu na sál jsme byly všechny tři naprosto v údivu. Sál byl připravený úplně skvostně, posuďte sami.          

                            

Tento sál, kde se konají závěrečné soutěže CACIBových výstav byl skvělé řešení, neboť každý dobře viděl na finálové soutěže a mohli v klidu sedět a dívat . Na kraji koberce stali jen ti, kteří se probojovali do výběru 32 nejlepších.


V IX. skupině FCI nastoupilo všech 15 přihlášených šampionů, z toho 2 zástupci shih-tzu.

  

                                            IX. skupina FCI                                                                  

                                                                                                                                Day Brek Bohemia Acro                  Vong-Kong Shah ABBAS

Následovalo zahájení  panem Ing. Štefanem Štefíkem a postupně nastupovali všechny skupiny FCI a vyhlašovali se postupující, kteří si vylosovali písmeno abecedy pro další rozlosování a a pro ostatní soutěž končila. Moderátoři postupně vyhlašovali jména psů podle pořadí v katalogu a četli z jejich charakteristiku, kterou majitelé napsali o svém psu do přihlášky a na konci koberce dostali krásný velký pohár a diplom o účasti. Pro nás ale soutěž nekončila, neboť jsme byli mezi 5 nejlepšími!!! Naše tajné přání se vyplnilo.

                                 

 Postup mezi 32 nejlepších šampionů a výběr svíčky, na které bylo zespoda přilepené písmeno abecedy G . Pak následovala přestávka a podávala se první večeře. Opět jsem upravila Charlyho do dalších soubojů.

Jako první soupeř byl Australský silky teriér-pes Xivri Bohemia Alké a 2:1 jsme vyhrália postoupili mezi 16 nejlepších.

V dalším kole jsme měli za soupeře psa plemene Irský Soft Coated Wheaten Terrier Armando Mario Della Quattrocento a verdikt rozhodčích 3:0 pro Charlyho a postup mezi 8 nejlepších psů soutěže.

                                                                                         

Souboj o postup mezi nejlepší 4 šampiony . Nastupuje Charly a k němu katalogové číslo 8 pes Doberman Chriss z Padoku.

                                                                                        

Tento souboj jsme již prohráli 2:1, takže jsme skončili na 5. - 8. místě, což je pro nás neuvěřitelně krásný výsledek, o kterém jsme ani nesnili. Charly opět "prodal" své kvality na 100% . Děkujeme rozhodčím za tak krásné umístění.

Nejlepší z IX. skupiny FCI byl  kouzelný Toy pudl A.J. First Great Bohemia, majitelce ještě jednou gratulujeme.

Děkuji ještě jednou Evě i Petře za báječnou společnost a hlavně pomoc !!! Ivče za perfektní střihovou úpravu a nesmím zapomenout na paní Lenku Bejčkovou, která má vždy vše propracované do detailu a když mě minulý týden vezli z Welsu domů a viděla šaty které budu mít, udělala mě mašličku pro Charlyho , aby jsme ladili. A mašlička opravdu vypadá, že je ze stejného materiálu i když není!!! Děkuji mockrát všem.

Příští rok  se těšíme na shledanou nebo již 17.1.2009 na Šampion šampionů v Praze!!

                                                                                         

Kangaroo napsal/a :
Na tom balkóně? Samotné? To nevím co tedy?!
Nebo že by to, aby ti pes postoupil, musíš řešit protesty, jak se bojíš konkurence? To je ubohost! Ale tak snad sis to tedy užila. Já ti to rozhodně přeju, protože já ve svém věku si takových vítězství ještě užiju, jak mi správně říkala kamarádka, a to i bez protestů, a ubohosti!
Jinak, už si poznala, že s poskoky to jde všechno líp, co? jen si dřepět v sukýnce, po který si šlapeš nebo ometáš okolní psy, a volat, podej tohle, podej tamto to byla sranda. A nebo jak sis nachystala při vyhlašování vítězů skupin psa dolů a ono nic, co?! to bylo taky k popukání. A když si vypadla, tak opět hned domů... žádný taneček,žádná druhá večeře........ tak třeba si to o něco víc užiješ i příští rok


Martino,

toto co jsi napsala na veřejné fórum svědčí o tvé ne úplně zdravé drzosti, naivnosti, vzteku, závisti a domněnkách. Vezmu to postupně.

NE ÚPLNĚ ZDRAVÉ DRZOSTI : Vzhledem k tomu, jaký je mezi námi věkový rozdíl mne udivují některé ne zcela adekvátní výrazy a volba slov na mou osobu. Nesvědčí to bohužel ani o jakýchsi základních normách slušného a taktního chování. No je fakt jedna věc, že co je spravedlivé je čas. Měří všem stejně a pokud člověk nezemře mladý, tak zestárne a to se jednou stane i tobě. No snad okolí k tobě bude ohleduplnější a taktnější než umíš být ty dnes.. Upřímně Ti to přeji.

NAIVNOSTI: Tvoje naivita spočívá v tom, , že jsi vždy a za všech okolností přesvědčená o své pravdě. Ať pravdou je, či nikoli.Vzhledem k tvému věku a ne příliš bohatých zkušenostech z běžného života to není až tak zvláštní. Nejen ty ale skoro všichni velmi mladí lidé jsou o svých pravdách - nepravdách přesvědčeni.

VZTEKU: Neumíš jej ovládnout. O tom svědčí to, že aniž by jsi se snažila dopátrat pravdy. Hned veřejně, bez rozmyslu a s překotnou smrští urážek chrlíš nevybíravá slova na mou osobu a vůbec nepřemýšlíš nad jejich obsahem.

ZÁVISTI: No jo já vím, že z tvého pohledu je to hrozné a těžko se s tím smiřuje, ale já fakt nemůžu za to, že Charlye se povedl, že se rozhodčím líbí. A nebo si snad myslíš, že všech těch X velmi rozdílných rozhodčí z různých států, kteří mu tituly zadaly, zadávají a snad i zadávat budou všechny ty CACíky, CACIBky, BOBíky, BODíky a BISSíky jsou divní ? Já myslím, že většina ne. Naopak mne mrzí, že jsme se nemohli utkat v čestném souboji. Za to, že se tak nestalo si můžeš jen a jen sama. Já byla připravená. Nenechala jsem nic náhodě. Od výběru svého psa, který měl z mého pohledu v této soutěži šanci uspět nebo při nejmenším si neudělat ostudu. Charlye takový je. Přes daleko náročnější a důkladnější přípravu skládající se z česání, koupání, fénování a střihovou úpravu. Proč jsi psa nesvěřila jinému handlerovi, když pravidla soutěže jsou taková jaká jsou ? Doufala si ve svůj známý obličej, mladiství vzhled či v co ? Proč, když Ti tak šlo o to mého psa porazit, jsi se nezaměřila na prezentaci Shih-Tzu. Myslím si, že chceš vše, že o případný úspěch se nechceš s nikým dělit ani s kamarádem handlerem, který by jednoho ze psů vodil místo tebe. Ale je možné, že se mýlím. Pohnutky, které tě k tomuto nutily znáš jen ty.

DOMNĚNKÁCH:

Domněnka:

  1. Podala jsem proti tobě protest. NENÍ to pravda. (Lehce jsi si mohla zjistit u pořadatele, kdo protest podal. Zjištění pravdy, jak jednoduché. Ten kdo podá protest musí složit určitou jistinu a jeho jméno není tajné a na dotaz může být zodpovězeno). A Martino specielně o mne je známo pokud jsem někdy podávala protest, tak naprosto veřejně bez jakýchkoli tajností.
  2. Moje sukně byla dlouhá a rušila mého i jiné psy. NENÍ to pravda. (Dávám k porovnání mé šaty z letošní soutěže a tvé z loňské soutěže. Nechávám Tobě i každému kdo má zájem k posouzení bez dalšího komentáře).
  3. fota pro srovnání                
  4. S poskoky to jde lépe, podej tohle, podej tamto. NENÍ to pravda. (Když jsem zjistila pár dní před soutěží, že nebudu moci odjet svým autem, byla jsem z toho dost nešťastná. Problém vyřešila má letitá kamarádka Petra / vícebarevný pudl/ .Naprosto kamarádsky mne nabídla, že mne tam odveze a pomůže mne co bude třeba a zároveň se ráda podívá, jak taková soutěž probíhá. Byla jsem moc ráda a jsem jí moc vděčná, že mne byla k ruce a já se mohla jen a pouze soustředit na přípravu a prezentaci Charlyho. Pro Evu bylo mé letošní pozvání, aby jela, vyjádření mého velkého díku a zároveň bonusovým dárkem. Eva mne podobně, tak jako Petra letos, loňského roku pomohla. Díky obětavosti Petry a Evy jsem se obou soutěží mohla zúčastnit. A navíc díky Evě bylo mé a Charlye snažení v této soutěži fotograficky zdokumentováno. /Když Tě fotí pan Hanuš Brychta či někdo jiný než členové Tvé rodiny, také je nazýváš poskoky ?/
  5. Když jsi vypadla tak hned odjezd domů. Žádný taneček a druhá večeře. TAK TO JE PRAVDA – JEDINÁ v celé téhle story. Máš pravděpodobně výhodu svého mládí, že Tě tanečky baví. Ono je to jednoduché, když máš doma o psy postaráno ( nebo je snad 24 hodin a více necháš samotné bez dozoru a péče ?), ale pro mne pokud to není nezbytně nutné ( a to je pro mne pouze situace, kdy máme právo díky zadanému titulu se zúčastnit závěrečných soutěží) raději mířím k domovu, abych se mohla starat o další chlupáče, které zůstali doma, a nemusela si domlouvat další hlídání než se vrátím. Notabene mám i jiné a opravdu důležitější záležitosti a práce, než je jídlo, pití a tanec do dvou do rána. Přeji Ti to. Jsi mladá jen jednou a kdo by se měl více bavit než mládí. Jak se říká ať se mládí vydovádí. Pominuli toto, tak jsi jistě zaznamenala, že jsme, tam všechny tři já, Petra a Eva byly bez partnerů.

Je mne jasné, že si stejně povedeš svou, ale chtěla jsem podat vysvětlení pro ostatní, kteří na veřejném fóru či z Tvých www stránek čerpali jen Tvůj pohled na věc. Zde je můj pohled na celou záležitost. Nechť si každý udělá svůj názor. Fremrová Iva.

http://www.bohemia-acro.com/13_12_08_ss_blava.htm

 

                      

                                     7.12.2008 CACIB WELS - A

                    rozhodčí : Stefan Sinko - SLO                                                             28 shih-tzu

                třída šampionů   CH Vong-Kong SHAH ABBAS      V 1 CACA CACIB    

                               

                Vong-Kong    Magnat at Acte           o BOB

 

        

                                     30.11.2008 Klubová výstava Neusen D       

                      rozhodčí :Karin Biala-Gauß . D                                                             16 shih-tzu

                 třída mladých       Logya Lopeun - Chang´ye                V 1 JGD.-CAC

                         

      třída otevřená      CH Princ Bajaja z IVAFRE        V 2 res. CAC    

                                            

        třída šampionů   CH Vong-Kong SHAH ABBAS              V1  CAC

 

                                             

                                           

                     

                                      29.11.2008 Klubová výstava Neusen D 

                     rozhodčí :Boris Spoljaric . SLO                                                              16 shih-tzu

 

           třída mladých       Logya Lopeun - Chang´ye                V 1 JGD.-CAC Bester Junghund    

                               

      třída otevřená      CH Princ Bajaja z Ivafrez IVAFRE     V 1 CAC     

                                                       

        třída šampionů   CH Vong-Kong SHAH ABBAS             V1  CAC BR BOB BISS

                                                     

                                                   

                              

                                                  

                                               

                                                          

                                             17.11.2008 CACIB PRAHA

                            rozhodčí : Frantiček Bouček - CZ                                      35 shih-tzu

                         

         třída mladých                     Logya Lopeun - Chang´ye      V2

        třída mladých              Alfréd z IVAFRE                       V3

     třída mladých             Bamboo z IVAFRE                   V4                  

        třída šampionů   CH   Vong - Kong SHAH ABBAS     V 1 CAC res. CACIB

     třída otevřená     JCH Uli Fantazia z IVAFRE              V2 res CAC

     třída  veteránů    ICH Vanity Bohemia Acro                V 1 Nejlepší veterán BIS 3

 

            

                                                   2.11.2008 CACIB NITRA 

                                     rozhodčí Zdena Jílková

             třída otevřená                    JCH Uli Fantazia z IVAFRE                 V 1 CAC      

                                        

                                     GRATULUJEME!!!        

                   

 

                                                 26.10.2008 KLUBOVÁ VÝSTAVA PRAHA- KLUB ČR

                              rozhodčí : Tanya Ahlman-Stockmari- FIN                                              55  shih-tzu

 Po příjezdu z rakouské výstavy jsem vykoupala našeho nového pejska a po hodině a půl spánku vyrazila směr Praha.Olí nám držela místo , takže vystěhovat z auta a pomalu jsme začali česat.

Po zahájení výstavy byl předán  diplom a pohár za klubové šampiony. Klubového junior šampiona převzala pro Fredíka Eva a Zdeňka pro Bízu. Gratulujeme!!!

Je škoda, že nebyl nikdo schopný dát na stránky klubu změnu rozhodčího !!! Myslím si, že členové mají nárok vědět, že rozhodčí uvedený v propozicích posuzovat nebude a každý se pak rozhodne, jestli se zúčastní!!!

Pak totiž bylo oznámeno, že ve čtvrtek se z posuzování omluvil pan Kares a místo něho bude posuzovat rozhodčí Tanya Ahlman-Stockmari. Bohužel tuto rozhodčí nikdo neznal, takže jsme všichni pozorovali, jaké bude posuzování. Podle mého názoru bylo posouzení dost divné. My jsme přesto dopadli moc dobře!!!

V třídě mladých psů jsme měli 3 psy z 6 nastoupených a všichni byli na pořadí! První byl Bamboo, ale bohužel majitelka paní Jana není členem klubu, takže klubového vítěze mladých získal Fredík a tím se kluci podělili. Na 4. místě se umístil náš nový import z Francie, který vzhledem k tomu, že je tu velmi krátkou dobu a vzhledem ke svému temperamentu velmi mile překvapil.


                 třída mladých                    Alfréd z IVAFRE                         V2  Klubový vítěz mladých     

                          

                                                   Bamboo z IVAFRE                      V 1  CAJC

                                     

                                                Logya Lopeun - Chang´ye           V 4

                                             

  Charly se jako vždy předvedl jako profík. Paní rozhodčí je bohužel zvyklá na finskou úpravu, takže vlastně žádnou! Proto měla velký problém s načesáním Charlyho a tak jsem na stole celý culík rozčesala. Pak byla rozhodčí spokojená.

          třída šampionů          CH   Vong - Kong SHAH ABBAS       V 1 CAC

      

              V Rakousku i v Německu  taky češou "na blbečka", přesto paní Blaha neměla s učesáním Charlyho žádný problém a ani německý rozhodčí pan Machetanz!!

                                                                                        

Pár fotek ze zahrady hotelu Svornost. 

        V dorostu se prvně předvedla malá temperamentní rošťanda Carnem-Hoky a vůbec jí nevadilo, že je v sále hluk.

                třída dorostu                                     Carmen z IVAFRE                         VN     

          třída mezi                          JCH  Uli Fantazia z IVAFRE                  V 2 res CAC        

          třída otevřená                                 Rozárka z IVAFRE                        VD

                třída  vítězů              ICH   Vanity Bohemia Acro       zůstala doma

          Doma jsme zistili, že tato rozhodčí bohužel nechová plemeno shih-tzu , což bylo na posouzení poznat. Snad příště!

       

                    

                                                  25.10.2008 KLUBOVÁ VÝSTAVA ALTLENGBACH -A

                  rozhodčí : Monika Blaha - A                                                             18 shih-tzu

               třída mladých                    Alfréd z IVAFRE                V 3                                    

                                 

          třída šampionů          CH   Vong - Kong SHAH ABBAS   V 1 CACA KLUBSIEGER 2008

                       

                                  

                 

                                      1. místo NEJLEPŠÍ PES VÝSTAVY

                                           

                              

                                

      

                                          

                                               

           

                                  

            Zdeňka opět jede s náma, takže ještě ocenění:

          třída mladých                                 Bezzie od ŠUMAVSKÉ BRÁNY     V2   

                                 

                třída  vítězů              ICH   Vanity Bohemia Acro                          V1 NEJLEPŠÍ VETERÁN

                                   

 

                       

                               

                                                   19.10.2008 NÁRODNÍ VÝSTAVA BRNO 

                                                    rozhodčí : Petr Řehánek                                                                   31 shih-tzu

                     třída mladých                                    Alfréd z IVAFRE                      V 2        

                     

                       třída mladých                                    Benjamínek  z IVAFRE                      VD3

           

                     třída vítězů                             CH  Vong-Kong  SHAH ABBAS    V 2 res CAC

        

             třída mezi                            JCH  Uli Fantazia z IVAFRE         V 1 CAC

                                      

             třída veteránů                    ICH  Vanity Bohemia Acro               V 2    

                  

              

                                                    11.10.2008  SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KCHMPP

                                                   rozhodčí :Andráš Polgár                                                                              17   shih-tzu

Letos už jedna speciální výstava byla a náš ICH Lucifer z IVAFRE získal Vítěze speciální výstavy, proto jsem přihlásila druhého psa, CH Vong-Kong SHAH ABBAS a naši stařenku Vanity. Stařenka měla být ve veteránech, ale to bych nesměla při vyplňování přihlášek myslet na bůh ví co!!!
Čekali jsme na rozpis plemen, aby jsme věděli, kdo bude posuzovat. Rozpis udával 17 shih-tzu a rozhodčí pan Andráš Polgár, který ještě shih-tzu v Česku nepískal a navíc jsem na nějaké diskuzi na netu četla, že je to kvalitní rozhodčí, který zadá vítězství dle kvality i kdyby v každé třídě toho nejlepšího vedl stejný handler!!!
V pátek v poledne jsem vykoupala Charlyho a vyrazila do Prahy k Nesmrtelné tetě, která je profík ve stříhání, aby jej upravila, neb už to potřeboval delší dobu. poté jsme jeli na návštěvu a v půl deváté vyrážíme na letiště, kde čekáme přítel z Paříže. po 20 minutách vchází do haly Jean-Claude Klein se svými přáteli a na vodítku doslova ďáblík , který nás všechny vítá jako první. To je ta povaha psa, kterou já miluji! Dostávám do ruky vodítko, aby jsme se prošli a pse aniž by se otočil jde se mnou nádherným krokem a radostným vrtěním ocáskem. Ke psu jsem dostala i kanystry vybělovacího šamponu, červený šampon na jeho srst a kondicionér v kterém byl doteď koupán Pan Klein byl v úžasu jak je Charly nádherně v srsti a jak je poslušný, pak opět když mu vyjmenuji všechny šampionáty které získal a jsem pozvána na výstavy do Francie. S díky přijímám, neb tady má všechny šampionáty stejně jako okolní státy. Rozloučíme se se všemi a vyrážíme směr domov. Přijeli jsme domů o půlnoci a já šla koupat naši babču. Pak mě to nedalo a vykoupala jsem i nového pejska, naložila do auta a přijela Zdena s Bezzí a vyrazily jsme obě rovnou do Boleslavi.

                                   Fredík stejně jako jeho otec EJW CH Princ Bajaja z IVAFRE  získal třikrát CAJC za sebou !!! 

                 třída mladých                                    Alfréd z IVAFRE                   V1 CAJC

                                         splňěné podmínky pro udělení titulů :

                                                           ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

                                           KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION KLUBU ČR 

                                                              a to vše v 10  měsících !!!!!

                           

 

                třída otevřená                      CH  Vong-Kong  SHAH ABBAS       V1 CAC VSV BOB

                    

  

             třída šampionů   EJW CH  Princ Bajaja z IVAFRE      V 1 CAC

   Maty v konkurenci dvou psů zvítězil a získáním posledního potřebného CAC splnil jako druhý pes v historii podmínky pro udělení

                                                                              ČESKÝ GRANDŠAMPION a

                                   KLUBOVÝ ŠAMPION KCHMPP

                   

                                        Psi o Vítěze speciální výstavy

                                                        

   rozhodování mezi Matym a Charlym  

             

        Ve třídě mladých fen nastoupily dvě fenky. Jedna z nich byla fenka paní Zdeňky Rychtaříkové Bezzie od Šumavské brány, která  vyhrála na stejných výstavách jako náš Fredík, takže také splnila podmínky pro udělení titulů ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION a KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION.Zdeňce ještě jednou moc gratuleme, neboť víme, co tyto první šampionáty pro ni znamenají!!! My z toho máme taky moc velkou radost, protože bezzie je po CH Vong-Kong SHAH ABBAS a Cheiny Chein z IVAFRE !!!

              třída mladých      Bezzie od ŠUMAVSKÉ BRÁNY                  V 1 CAJC

                                                 splňěné podmínky pro udělení titulů :

                                                ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

                                             KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION

                                                          

     Babču jsem plánovala přihlásit do veteránů, protože již grand šampiona má, ale v množství přihlášek které jsem v tu dobu vyplňovala jsem přihlásila do vítězů. Ve třídě jsme byli s dvouletou fenou, která minulou neděli na Evropské výstavě v Budapešti získala V 1 CAC ! Vachňa se opět předvedla tak, že ani pan rozhodčí polgár nevěřil, že za měsíc jí bude 10 let. Vachňa vyhrála ne vzhledm k věku , ale dle pana rozhodčího vzhledem ke krásné hlavě a plnému oku, což u druhé feny bohužel není. V souboji o vítězku speciální výstavy opět babča zvítězila a v tu chvilku jsem koukala po někom, kdo by ji vzal do posledního boje o BOB. Vedle mě stál Jirka a ochotně vzal stařenku, já odběhla ke kleci a vzala Charlyho, kterému byl zadán titul BOB.

                třída šampionů                  ICH  Vanity Bohemia Acro            V1 CAC

                                                                                                           Vítěz speciální výstavy fena

                                        

               Feny o vítěze speciální výstavy 

    Psi o BOB: CAJC-Alfréd z IVAFRE, CAJC - Bezzie od ŠUMAVSKÉ BRÁNY, CH Vong-kong SHAH ABBAS a Vanity

                              

                                                                  BOB

                                                                                                    

  Čekání na závěrečné soutěže bylo dlouhé, místo původně psaných 14,00 hodin začaly v půl čtvrté. Po soutěži dětí, kterou jsme již po třetí sponzorovali, nastoupily tři páry, které pískal MVDr. Bučko Stanislav ze Slovenska.

                                                1. místo Nejlepší pár psů

                 

    Pak z našich psů nastoupil Fredík o nejlepšího mladého psa výstavy, ale vybrán nebyl. Hned poté nastupují mladé feny Zdeňka s Bezzie je vybrána do užšího výběru. Vše sleduji u kruhu, neboť jsme již připravení bojovat s Charlym o Nejlepšího dospělého psa výstavy. Když bylo vyhlášené třetí a pak druhé místo, koukala jsem na rozhodčího a ten se podíval na Zdenu a mě bylo jasné, že vzápětí se musí z mikrofonu ozvat, že 1. místo získává shih-tzu, otočím se na Evu a říkám, že vyhrává Bezzie a hned poté opravdu z mikrofonu je shih-tzu vyhlášeno. Beziie je opravdu panenka kouzelná, takže se nedivím, že zvítězila. prostě byla nepřehlédnutelná!!!!!!!!

                                                1. místo Nejlepší mladá fena

                                          

   Nastupujeme s Charlym a čekáme, kdo bude posuzovat. Vyhlášen je pan Paroci Pal ze Srbska, což je pro nás naprosto nejnámé jméno, takže při česání a poslední úpravě v postoji zvedám hlavu, jak pan rozhodčí vypadá. Od prvého psa si rozhodčí prohlíží nastoupené psy až do konce a opět jde od prvého a vybírá užší výběr.My jsme bohužel v pozadí, neboť paní s teriérem si popošla 2 kroky do kruhu a byla vlastně před námi.poté co rozhodčí dojde na konec řady, ode opět na začátek a všem podává ruku a po podání ruky zrovna té paní před námi, kdy popošla a Charly byl vidět, se pan rozhodčí na Charlyho zadíval a mávl rukou, že máme jít do užšího výběru.To se mě ještě nikdy nestalo a v údivu jsem jen řekla Charlymu super a popošli jsme doprostřed kruhu. Klasické posouzení pohybu od rozhodčího a nazpět, do postoje a vyhlašování od třetího místa. Druhé místo shih-tzu není, tak jsem doufala, že budeme druzí, ale ani teď to shih-tzu není, takže jsem byla přesvědčená, že shih-tzu už bylo po vítězství v párech a mladých fenách dost a že zkusíme ještě zabojovat s Vachňou. V tu chvíli se ozývá z mikrofonu, "nejlepším dospělým psem této výstavy je shih-tzu." o byla pro mě taková bomba, že jsem nahlas zajuchala a Charly jako vždy svým super pohybem běžel k ceduli a já dostávám opravdu nádherný velikánský pohár od rozhodčího a pochvalu, že pes je super. Nezbytné fotografování našim "Saudkem", aby bylo co dát do výsledků na stránky a běžíme z kruhu k vchodu do kruhu, kde Eva stojí s připravenou Vachňou, prohodíme psy a já nastupuji do soutěže o Nejlepší dospělou fenu.

                                                     

    Tuto soutěž byl vyzván k posouzení pan Polgár. I v této soutěži jsme vybráni do užšího výběru, což dokazuje, jak moc se panu rozhodčímu naše babuška líbila. Okolní přihlížející však nadšeni nebyli, což bylo hodně slyšet. Babča opět běžela na výbornou od rozhodčího a zpět, stála jako přikovaná. Tentokrát jsme ale na stupně vítězů vybráni nebyli, ale přesto je to vynikající úspěch naší babči, která v deseti letech porazila všechny feny!!!

                              

    Znova běžíme ke vchodu do kruhu, opět výměna za Charlyho a nastupujeme do přehlídky všech, kdo získali titul BOB, kde jsou vyzváni všichni rozhodčí, aby předávali poháry těm nejlepším jedincům z plemene. Nám předával krásný velký pohár zrovna pan Polgár. Odcházíme ven z kruhu a jdeme ke kleci, kde je rozjařená Zdeňka a celá naše výstava se raduje ze super úspěchů našich psů na této výstavě.Pomalu balíme, Pepa došel pro bednu od pohárů do výstavní kanceláře a všechny mě krásně zabalil, neboť stejně jako na minulé výstavě jich bylo moc. poslední káva a vše složit do auta a hurá domů.
Výstavy KCHMPP jsou vždy velmi pěkné a tentokrát ještě větší poháry pro vítěze, které se v naší síni slávy opravdu vyjímají. Takže příští rok v Mladé Boleslavi na výstavě KCHMPP na shledanou!

                                                          

                  

                                                    28.9.2008 CACIB WROCLAW - PL 

                                                      rozhodčí Valerio Nataletti - I                                                                 30   shih-tzu

              třída mezi                    JCH   Uli Fantazia z IVAFRE         V 1 CAC res.CACIB

                     

                                    Gratulujeme ke skvělému úspěchu a děkujeme!!!

                                 

        

                                                    27.9.2008 CACIB České Budějovice 

                                                      rozhodčí: Ing. Alena Košťálová                                                              25    shih-tzu

                třída mladých                                    Alfréd z IVAFRE               V 1 CAJC  3.místo BIS mladý pes

                                                   

                                                  Závěrečné soutěže

                                                                                    Nejlepší mladý pes: rozhodčí pan Otakar Vondrouš

                

                         Fredík  3 . místo !! Děkujeme panu rozhodčímu Vondroušovi.

                                                    

       

          třída otevřená                      CH  Vong-Kong  SHAH ABBAS     V 1 CAC CACIB

                     

          třída šampionů   EJW CH  Princ Bajaja z IVAFRE            V 2 res. CAC

                    

          třída otevřená                                   Rozárka z IVAFRE                    VD 3

          třída veteránů                   ICH  Vanity Bohemia Acro               V 1 Nejlepší veterán

                     

         

 

                                                     6.9.2008 Krajská výstava Karlovy Vary

                                                   rozhodčí:                                                                                                  9 shih-tzu

             třída štěňat                     Carmen z IVAFRE                                      VN 1              

                                         Gratulujeme a děkujeme!!!

                     

 

                                                         6.9.2008 Krajská výstava Rybníky

                                                  rozhodčí:   Aleksandra Świsulska - PL                                         9 shih-tzu

             třída otevřená                  Rozárka z IVAFRE                         V 1 , VÍTĚZ TŘÍDY,

                                                                                                              KRAJSKÝ VÍTĚZ

                                     

                         Gratulujeme a děkujeme!!!

                       

                                 

                                                 6.9.2008 Klubová výstava  Kyjov- klub Evropa 

                                                      rozhodčí: Ing. Alena Košťálová                               20 shih-tzu

            třída mladých                                 Alfréd z IVAFRE                       V 1 CAJC

                                    

                třída otevřená                 CH   Vong-Kong  SHAH ABBAS     V 1 CAC

                                    

                třída vítězů      EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE            V 1 CAC

                                     

               třída štěňat                                     Carolína  z IVAFRE                   VN 2 

                                   

               třída veteránů               ICH  Vanity Bohemia Acro               V 1 NEJLEPŠÍ VETERÁN BOB

                

     

   Soutěže:          

         Nejlepší pár: Charly + Vachňa                 1. místo

                                  

      

        Chovatelská skupina                                   1. místo

                                  

               

                                              31.8.2008 CACIB Mladá Boleslav

                                                        rozhodčí: Ing. Leoš Jančík                                         28 shih-tzu

 

         třída šampionů                    CH  Vong-Kong  SHAH ABBAS   V 1 CAC

                              Tohoto CACe si cením jako bych dostala BIS !

              

                                   

   Video z posouzení mladých fen můžete již nyní zhlédnout na těchto stránkách !!

          http://www.odsumavskebrany.websnadno.cz/Novinky__vystavy.html

 

                      

 

                                             23.8.2008 CAC INNSBRUCK - A 

                                     rozhodčí: Erwin Deutscher - A                              19 shih-tzu

         

       třída otevřená   EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE           V 1 CACA  RAKOUSKÝ ŠAMPION

                                   

       třída šampionů                    CH  Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CACA BESTE RÜDE BIG 3

                            

                            

      třída  otevřená                    CH  Princezna Lada z IVAFRE    V 2 res CACA

                                                                 

          

   

                                            17.8.2008 CACIB BRATISLAVA - SK

                                                              rozhodčí: Cristian Stefanescu - RU                             31 shih-tzu  

Ráno jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vyrazili opět do Blavy. Před námi bylo přes 60 psů, takže čekání bylo nekonečné! Výsledky našich psů byly opět krásné a plán se vyplnil do puntíku a BOB dostala fena, takže jsme s klidným svědomím začali balit a hurá domů. Na závěrečné soutěže jsme byly s holkama domluvené že čekat nebudeme v žádném případě, neb cesta domů je dlouhá a soutěže končily po 19 hodině.

            třída dorostu                                  Alfréd z IVAFRE                    VN 1

                                            

        třída otevřená   EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE         V 1 CAC

                                           

        třída šampionů           CH  Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC CACIB

                                           

        třída mezi                    JCH   Uli Fantazia z IVAFRE         V 1 CAC res.CACIB

                                          

 

       

 

                                                                           16.8.2008 CACIB BRATISLAVA - SK

                                                              rozhodčí: PhDr Miroslav Guniš - SK                              31 shih-tzu  

Původně jsem nás přihlásila jen na sobotu, ale na druhou uzávěrku dohlásila i neděli a doufala, že alespoň jednou dostane Charly CAc a dokončí šampionát. Chceme se totiž i letos zúčastnit Šampiona šampionů v prosinci v Bratislavě. Sehnat na Moravě ubytování se psy nebylo jednoduché, takže jsem zavolala Marušce směsné, zda v jejím okolí je nějaký penzion, ale ta samozřejmě hned můj plán zamítla s tím, že musíme přespat u nich. Moc jsme se s Evou a Zdeňkou těšily, ale překazilo nám to zadáním BOB Charlymu, takže jsme utahané dojely k Marušce po půl deváté. Bohužel jsem věřila tomu kecalovi v navigaci!!

Všechny tři děkujeme za srdečné přijetí Marušce a  jejímu manželovi , a také za pohostinnost!

            třída dorostu                                  Alfréd z IVAFRE                    VN + 3. místo BIS dorost

        třída itevřená   EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE         V 2 res. CAC

        třída šampionů           CH  Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC CACIB BOB

                                                                                               užší výběr v IX. skupině 

                                                                                              SLOVENSKÝ ŠAMPION

                                                 

        třída mezi                    JCH   Uli Fantazia z IVAFRE         V 1 CAC CACIB

      

                                                                           26.7.2008 SPECIÁLNÍ VÝSTAVA - KLUB ČR

                                          rozhodčí: Zdena Krsková                                                         50 shih-tzu

        Celý týden byla zima a tak jsme sledovali každý den předpověď počasí, která byla měněna několikrát denně. Naštěstí v pátek již bylo teplo a v sobotu celý den pro nás už velké horko. Výstava se konala na kynologickém cvičišti v Rychetech, kde bylo hodně prostoru pro pohyb psů na trávě.  Jako  vždy byly pro  první 4 ve třídách ceny, ale místo pohárů výbor klubu koupil krásné skleněné plakety  Pro vítěze  speciální výstavy psa i fenu , stejně tak jako pro BOB byl připraven pohár , vše sladěné do zelené barvy, takže ideální pro focení na trávě!!!.Po posouzení psů byla přestávka, kdy probíhaly bonitace. Celou dobu počasí vydrželo a když jsme se chystali balit stany, začlo pršet, což jsme asi všichni po  horkém dni přivítali. Výstava byla jako vždy výborně připravená a my jsme si ji velmi užili.

             třída dorostu                     Alfréd z IVAFRE            VN 2

                              

        třída maldých                   Xero z IVAFRE               V

                                        

             třída vítězů          ICH  Lucifer z IVAFRE           V 1 CAC VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY

                                 

                                        

        třída mezi          JCH   Uli Fantazia z IVAFRE   V 1 CAC

                                    

        třída otevřená                    Rozárka z IVAFRE          V 2 res CAC

                                       

       

                                                                          20.7.2008 CAC MLADÁ BOLESLAV

                                          rozhodčí: PhDr Miroslav Guniš - SK                                    24 shih-tzu

Na tuto výstavu si pořadatelé objednali super počasí, sluníčko svítilo celý den a foukal slabý větřík. Po příjezdu jsme zjistili, že nejsme v hale, ale venku pod přístřeškem, takže pro úpravu shih-tzu opravdu dost špatné.Ale pan rozhodčí měl pochopení a dokonce řekl, že není nutné stále česat, neb je to k ničemu.

Na výstavu se přijeli podívat Eva s Pepou a vzali sebou Fredíka, Dana s manželem a Šantinkou, takže i z této výstavy máme fotky!!! Mockrát děkuji!

           třída dorostu                   Bambo z IVAFRE                    VN 1

                                            

           Bambí měl nového handlera ! Moc dobře jim to v kruhu šlo a dostal velmi krásný posudek.

           třída vítězů          CH  Vong-Kong SHAH ABBAS      V 1 CAC Národní vítěz BOB BIG 2

       

        

       Charly je prostě profík a opět  se bez chybičky předvedl. Do závěrečných soutěží jsme nastupovali s tím, že   po BIG2 v Brně nemáme moc šancí být opět v užším výběru. Do přípravného kruhu jsem došla na poslední chvíly, postavila Charlyho na trávu, která byla dost vysoká, takže když jsem jej sčesala, vypadal jak rejnok. Naštěstí závěrečný kruh byl posekám na krátko. Od začátku vyhlašování  pořadí jsem byla připravená kdy řekne paní Tichá shih-tzu, ale k mému překvapení už zůstáváme jen my a velký pudl. Byli jsme vyzváni o rozhodující poslední kolečko a Charly opravdu "plul" po trávníku a stíhal pudla.  Verdikt byl vyřčen a Charly obhájil BIG 2 z minulé výstavy. Paní Markové k vítězství ještě jednou gratulujeme!

                        Děkujeme paní rozhodčí Mgr. Boženě Ovesné!

         třída vítězů        ICH Vanity Bohemia ACRO              V 2 res CAC   

                          

    Pro naší babču byla tato výstava poslední plánovaná ve třídě šampionů ,jako pojistka pro získání CAC  na Grand šampiona, ale toho dodělala na nedávné klubové výstavě. Teď už bude jezdit jen občas . Velmi mě potěšilo, že pan rozhodčí nechtěl uvěřit kolik je Vachně  let, což bohužel je poznat jen na zubech . Tomuto rozhodčímu říkají "zubař" ! Takže když jsem viděla změnu rozhodčího na rozpisu, dalo se čekat, že je to padesát na padesát. Buď bude víc vadit méně zubů a dle dřívějších zkušeností tomu tak vždy bylo, nebo veliký předkus  s občasným ukazováním zubů.

 

                                                                  

     

 

 

               

 

                                                                        29.6..2008 CACIB Brno

                                           rozhodčí: Ing. DrSc. Jaromír Dostál                                       27     shih-tzu

 Na  výstavu jsme přihlásili jen proto, kdyby naše Vanitka potřebovala ještě získat CAC na Grand šampiona, ale ona je tak dobrá, že už slpněno má! Charly má Granda také hotového, takže pro nás jen výlet s úžasným koncem!

Ráno vyrážím do Prahy a dál pokračuji s Evou a Pepou. Na výstavišti jsme jako vždy včas, takže ranní káva a popovídání s kamarády. První v kruhu havaňáci a tak jsem pomáhala s předvedením psů z Farmy zvířat, neb chovatelka byla doma a handler nestíhal. Poté jsem se dala do česání Charlyho a čekala až půjdeme do kruhu . Jsme v kruhu tři a Charly získává další CAC. Maty v šampionech také CAC, takže je to první na Granda. Nastupujeme o CACIB a i když Charly v jednu chvíli zabrzdil, ve statice byl bezkonkurenční a získává i tento titul. Máme velkou radost z ocenění našeho Charlyho a jdeme učesat Vanitku.

To co se odehrávalo při předvedení fen jsem snad ještě nezažila!!! V mezitřídě vyhrála Ulí s Olí a čekala u vstupu do kruhu , kde jsem se připravovala já s Vanitkou. V otevřené třídě zvítězila fena polské vystavovatelky. Nastupujeme my a další polská vystavovatelka.Když na Vanitku prvně zezadu naběhla , tak jsem ji důrazně řekla, aby si nechala rozestup. Vanitku nic nerozhází, je to profík, ale předvedení konkurence bylo nekorektní!

Nastupují feny o CACIB a  najíždění na Ulí je ještě horší!! I když jsem velmi důrazně zavolala na polskou vystavovatelku, přesto to zopakovala . Myslím si, že měla být umravněna minimálně vedoucím kruhu, nebo rozhodčím, jako  jsme to už zažili na jiných výstavách!!! Být v kruhu já, vyřešila bych to hned!!!

Balíme a stěhujeme se do pavilonu B na závěrečné soutěže, které moderovala paní Tichá.

 

                třída  dorostu                       Alfréd z  IVAFRE    VN 1

                               

 Fredík se krásně předvedl v soutěži dorost.

          třída otevřená          CH  Vong-Kong SHAH ABBAS    V 1 CAC CACIB BOB res. BIG

                                  

 Charly v soutěži IX. skupiny FCI šel naprosto úžasně a byl vybrán do užšího výběru těchto psů.

                                                        

                   

Paní Dolejšová si nechala každého psa proběhnout tam a zpět a začalo vyhlašování od pátého místa a já jen čekala, kdy uslyším ši-cu. Zůstáváme už jen my a pudl paní Klírové. Charly získal res. BIG, což je úplně  super výsledek a vyhrává pudl. Gratulujeme ještě jednou.

Viditelnou radost z našeho úspěchu měla i rozhodčí z Belgie Liliane de Ridder Onghena, která našeho Charlyho posuzovala letos v Drážďanech  a zadala mu nejen BOB, ale i BOD!

                              Rozhodčí IX. skupiny paní Olga Dolejšová

                   

                                               Moc děkujeme paní rozhodčí za toto krásné ocenění pro Charlyho!!

                                    

          třída šampionů  EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE    V 1 CAC   (první na Granda )

                                                                              

                                  

                                       PSI O CACIB     

          mezitřída                  JCH Uli Fantazia z IVAFRE      V 1 CAC

                                                 

          třída šampionů        ICH Vanity Bohemia ACRO           V 2 res. CAC    

                                              

Jedna perlička na konec!!! Přijíždíme k mému autu  a já pohledem na něj tak trochu ztuhla! Hned jsem si vzpomněla, že jsem ráno chtěla zavřít okno klíčkem v zámku, ale bohužel jsem jen z dálky zamkla, takže zůstalo otevřené. Vystupuji a s obavami jdu juknout, jestli je rádio tam kde má! Vše bylo tak jak jsem ráno odcházela!!! Vyrážím domů s ještě veselejší náladou a těším se na přivítání ostatních pejsků doma, které je vždy velmi hlasité! Po deváté hodině jsem byla doma.

Opět děkuji Všem za pomoc i gratulace a těším se v Mladé Boleslavi nashledanou.

         

 

 

                                                         22.6..2008 Oblastní výstava Klatovy

                                  rozhodčí: Ing. Alena Košťálová                                                         9    shih-tzu

                 třída  dorostu                   Alfréd z  IVAFRE                             VN 1

                                    Fredy s naším dědouškem

          třída otevřená    ICH  Lucifer z IVAFRE                            V 1 VTO OV res. BIS pes

         

        

        

          

 Tato výstava byla pro našeho dědouška poslední, neboť veterán šampiona má již doma.

I když má kvalitní srst , doufám že najdu sílu jej ostříhat a bude si užívat volnosti a

dalších potomků.

          třída  veteránů                XERALANE´S Absolute Power     V1  VTVet

         

                                                          

          tmeziřída            JCH  Uli Fantazia z IVAFRE                  V 1 VTmez

                                                         

          třída   otevřená                 Rozárka z Ivafre                             V 1 VTO           

                                          

          třída šampionů      CH  Princezna Lada z IVAFRE          V 1 VTV OV

                                      

                      1. místo Nejlepší chovatelská skupina

            

                                                                       

           

                            21.6..2008 Klubová výstava Mladá Boleslav - KCHMPP

                                          rozhodčí: Jaroslav Matyáš - SK                                    16 shih-tzu

 Ráno jsem se vydala sama směr Praha a vyzvedla Evu s Fredíkem. Po půl osmé  vjíždíme do areáluvýstaviště  a vzhledem k tomu, že v hale je vždy přeplněno, spěcháme zabrat místo. První překvapení bylo, že v hale byli jen malí psi, takže i když je tam velké horko, alespoň bylo dost místa. 

Fredík šel sice sám ve třídě, ale že se umí krásně předvádět a stát v postoji jak profík ukázal i v závěrečných soutěžích, takže získal krásné třetí místo.

             třída  dorostu                   Alfréd z  IVAFRE                   VN 1 + 3. místo Nejlepší dorost pes    

                         

   Nuky byl v konkurenci jednoho psa a s přehledem vyhrál.

          třída otevřená    ICH  Lucifer z IVAFRE                     V 1  CAC

                                             

   Lada v konkreci dvou fen, ale ani jedna nestála ve statice bez pomoci handlerů, což naše Lada zvládá s přehledem ! Lady vítězství mně přesto velmi mile překvapilo!

          třída otevřená      CH  Princezna Lada z IVAFRE      V 1 CAC  Nejlepší fena¨

                                             

  Jako poslední nastupuje naše téměř 10 letá  babča s jednou fenou, které ještě nejsou 2 roky (BOB z klubové výstavy 27.4.2008 !!). Vzhledem k tomu, že jsme si velmi přáli CAC , kterým by Vachňa splnila podmínky pro udělení GRAND ŠAMPIONA , dala jsem si hodně záležet na předvedení. Babča se opět s chutí rozběhla, na stole stála bezchybně s hlavou k rozhodčímu, druhá fena jako vždy postavena tak, aby na hlavu nebylo vidět kdyby byly zuby venku. Poté opět do pohybu, který dle pana rozhodčího má naše babuška lepší a  tím CAC byl náš !!!!!!!!!!

Panu rozhodčímu velmi děkujeme, neb takových, co klidně dají stejnéhu handlerovi vícekrát první místo když  předvádí dle jeho názoru to nejlepší ve třídě není opravdu mnoho !!!

          třída šampionů  ICH  Vanity Bohemia ACRO            V 1 CAC

                Naše babča opět nezklamala a ve svých téměř 10 letech splnila jako

             PRVNÍ FENA SHIH-TZU  PODMÍNKY UDĚLENÍ TITULU

                     GRAND ŠAMPION      

                                 3. místo Nejlepší chovatelská skupina

                                            

                          

                        

                                                          14.6..2008 Krajská výstava Rokycany 

                                                          rozhodčí: Olga Dolejšová                                              11 shih-tzu

               třída  dorostu                  Bamboo z IVAFRE                          VN 1

                                

               třída vítězů          CH  Vong-Kong SHAH ABBAS             V 1 VTV Krajský vítěz

                                

            třída  veteránů                XERALANE´S Absolute Power     V1  VTVet.

                                                                                 Dokončen ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION !!!

                             

            třída   otevřená                Rozárka z Ivafre                               v 2

                              

                          1 . MÍSTO V SOUTĚŽI DOSPĚLÝ VYSTAVOVATEL

        

      

                    

                  

 

                                                            8.6..2008 CAC Walbrzych - PL

                                                           rozhodčí: Elžbieta Junikiewicz - PL                         7 shih-tzu

                 třída šampionů   ICH  Lucifer z IVAFRE              V 1 CWC Nejlepší pes BOB

                                                                                                POLSKÝ ŠAMPION

                           

             třída otevřená  CH Princezna Lada z IVAFRE    VD

             třída šampionů  ICH Vanity Bohemia ACRO       V 1 CWC Nejlepší fena

               

              

                                                            6.6..2008 CAC SENEC - SK 

                                                           rozhodčí:Pawel Szemraj - PL                                     11 shih-tzu

                  třída otevřená   EJW CH Princ Bajaja z IVAFRE    V 1 CAC

                                          

                  třída šampionů  CH  Vong-Kong SHAH ABBAS     V 1 CAC      

                                                   

               mezitřída           JCH Uli Fantazia z IVAFRE           V 3

                                   

               třída  otevřená     CH Princezna Lada z IVAFRE    V 1 CAC

                                                           

               třída  veteránů     ICH Vanity BOHEMIA ACRO     V 1 Nejlepší veterán a dokončený  

                                                                                              VETERÁN ŠAMPION SLOVENSKA

                                                        

                                                         Vanitka a Charly

           

 

                                                            25.5.2008 CACIB LITOMĚŘICE

                                                          rozhodčí: Zdena Jílková                                              30 shih-tzu

  Bohužel záda bolí pořád a po včerejším vykoupání 4 psů není ani divu. Ráno jsem zaspala a vyjížděla o 2 hodiny déle a tak jsem si říkala, že den nezačíná moc dobře. Před výstavištěm jsem prozvonila Zdenu a ta přišla s klukama mě pomoct vyndat věci z auta a odvézt do haly, za což moc děkuji!!!

Při vstupu do haly jsem si vyslechla, že jsem blázen, když neležím a že jsem celá zelená od některých kamarádů! Stůl jsem měla již připravený a jelikož před námi bylo hodně psů, po chvilce jsem začala pomálu připravovat pejsky do kruhu. Velké naděje jsem si nedávala, protože jsem trnula, zda budu moct běhat a paní Jílková mě " moc nemusí". První šel Charly v konkurenci ještě 3 psů a CAC mě hodně překvapil.  Zdena byla u kruhu připravená s dědouškem, takže jsem si ho vzala a čekala, že neudělá ani krok, neboť celý dny běhá na zahradě  a vodítko nesnáší! Ale v 10 letech jej mučit určitě nebudu!!Po chvilce přemlouvání přeci jen se rozběhl a paní rozhodčí z něho byla doslova unešená.Dostal nádherný posudek a potřebnou známku V 1 Nejlepší veterán, takže ještě jednu výstavu a náš zlatej paličatej dokončí VETERÁN ŠAMPIONA !!! O předvedení Lady jsem poprosila Zdenu, abych si mohla připravit Vanitku do šampionů. Lada chodila moc pěkně, ale ve statice moc nechtěla stát, což se paní rozhodčí nelíbilo, ale psa v jiné třídě klidně nechala vyhrát i když ten se ještě při postavení do postoje hrbí. Přesto Lada dostala krásný posudek a známku výbornou 2.

Nastupuji s Vanitkou v konkureci krásné zlatobílé feny, takže i když by jsme potřebovali CAC na Grand šampiona, nevěřila jsem, že by to vyšlo. Vanitka běhala opět lépe než když chodila v třídě mladých, ona si to teď moc užívá!!! Paní rozhodčí nevěřila, že naší babče bude za nedlouho 10 let, neboť má temperament jak mladá fena. V této třídě mě ale paní rozhodčí "dostala", neboť vždy zadávala pořadí od posledního místa, takže když podala první ruku mně, tak jsem si říkala, že to snad vyjde příště! Pak ale slyším, jak říká Lence výborná 2, tak jsem se zeptala " Takže my máme V 1 CAC ?  Odpověď byla "Ano" . Byla jsem šťastná jak blecha v kožichu, neboť jsem na výstavu jela jen kvůli dědouškovi a babče. Charly má vše včetně Granda a Lada má času dost. Rychle výměna za Charlyho  a pak opět Vanitka o CACIB. Vanitka měla v konkurenci naš odchov Ulí Fantazii z IVAFRE s Olí a tak jsem doufala, že Ulí získá  první titul CACIB a tak se i stalo!!! Babča res. CACIB a pro mně konečně konec výstavy s úžásným výsledkem!!!

 Tímto paní rozhodčí Zdeně Jílkové moc děkuji !

Máme před sebou volný víkend, tak doufám, že do Sence budu již fit a velmi se těším.

              třída šampionů      CH  Vong-Kong SHAH ABBAS            V 1 CAC res. CACIB

                 

              třída veteránů                     XERALANE´S Absolute Power     V 1 Nejlepší veterán

                

                                       

                  mezitřída                 JCH Uli Fantazia z IVAFRE                   V 1 CAC CACIB

                   

            třída otevřená          CH Princezna Lada z IVAFRE             V 2

                                          

                 třída šampionů        ICH Vanity BOHEMIA ACRO               V 1 CAC res. CACIB

                              

           

 

                                                            18.5.2008 NÁRODNÍ VÝSTAVA JELENIA GÓRA - PL

                             rozhodčí: Aleksandra Świsulska - PL                   10 shih-tzu

  Na tuto výstavu jsem nás přihlásila, neboť je kousek za hranicema, jen jsem měla ještě "objednat" počasí!!! Od rána pršelo a tak to bylo celý den. Já od čtvrtka bojovala se silnými bolestmi zad,  bohužel jsem musela navštívit pohotovost, ale druhý den to blo téměř stejné. Přesto jsem po ranní injekci a se zásobou prášků vyrazila jak do Plzně, tak i na tuto výstavu do Polska.

Buhužel jako vždy jsme šli na řadu poslední, takže 64 psů  a pak shih-tzu. pro mě fakt nekonečné čekání v té zimě a prochladnutí udělalo své, takže zbývalo 7 psů a měli jsme jít do kruhu, ale já udělala pro mě osudný pohyb a bolestí mě vyhrkly slzy a bylo po vystavování.

Nemohla jsem se udžet na nohou, takže ani doupravir psy, ale Eva i Olí si oba mé pejsky rozdělily a vystavily, za což moc a moc děkuji.

              třída otevřená        EJW Princ Bajaja z IVAFRE         V 1 CWC

           třída šampionů        ICH Lucifer z IVAFRE                   V 2

            mezitřída                  JCH Uli Fantazia z IVAFRE          V  1 CWC Nejlepší fena v rase

           třída vítězů                   CH Princezna Lada z IVAFRE    VD

 

                            

                                  

                                                              17.5.2008 KRAJSKÁ VÝSTAVA PLZEŇ

                             rozhodčí: Karel Hořák                                                   12 shih-tzu

              třída  štěňat             Alfréd z IVAFRE                   VN 2

                                                  

                  třída štěňat              Bamboo z IVAFRE                  VN 1 BIS PUPPY

                        

                  třída otevřená        EJW Princ Bajaja z IVAFRE V 1 VTO

                        

                  třída vítězů              ICH Lucifer z IVAFRE            V 1 VTV KRAJSKÝ VÍTĚZ

                         

                                   UŽŠÍ VÝBĚR BIG IX. SKUPINY FCI

                                               

                 třída veteránů        XERALANE´S Absolute Power V 1 VT VETERÁNŮ

                   

                  mezitřída                 JCH Uli Fantazia z IVAFRE      V 1 VMT

                                         

            třída otevřená                        Rozárka  z IVAFRE            V 1 VTO   

                                                

                 třída vítězů              CH Princezna Lada z IVAFRE   V 1 VTV KRAJSKÝ VÍTĚZ

                                  

                 třída veteránů        ICH Vanity Bohemia Acro          V 1 VT VETERÁNŮ

                                       

                    1. MÍSTO NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA

                                  

                 

                                                               10.5.2008 KLUBOVÁ VÝSTAVA REMATA - SK

                                            rozhodčí: Karin Bernardis - A                                     12 shih-tzu

                     třída  mladých          Unkas z IVAFRE           V1 CAC KLUBOVÝ VÍTĚZ BOB 

                                     Moc gratulujeme a děkujeme !!-

            

 

                                                                 8.5.2008  4. Hlubocká krajská výstava

                                                         rozhodčí:  Josef Němec                                             11 shih-tzu

  Na tuto výstavu jsme se vydali na doporučení paní Zdeňky Rychtaříkové, která se zúčastnila již loškého roku, ale to bohužel pršelo. Letos bylo nádherné počasí, prostě den jak vymalovaný a k tomu opravdu krásné  prostředí nádvoří zámečku Ohrada.

                                                 

 Přihlásili jsme mladého Xeralana na jeho první výstavu a Ladu, protože dlouho nikde nebyla. Eva s Pepou přijeli s Matym a Fredíkem, Zdeňka s manželem a Balďou a Bízou a další do party byli bratři Šimčíkové s Rozárkou a Tinečkem.

                         třída  štěňat                                           Alfréd z IVAFRE                VN 1  VTŠ

        

                                                       

               třída  mladých                                      Xeralan z  IVAFRE              V 1  VTM   

       

                                                           

               třída  otevřená                     EJW Princ Bajaja z IVAFRE        V 1 VTO

                                        

              třída  otevřená                                      Rozárka z IVAFRE                V 1 VTO

       Rozárka s Ladou   

               třída  vítězů                           CH   Princezna Lada z IVAFRE   V 1 VTV Krajský vítěz BIG 2

                              

                                                                                     res  BIG

                                                                          

Zdeňka byla se svou chovatelskou stanicí  v soutěži na  3. místě a pak to samé místo s malou Bízou v soutěži dorostu. Gratulujeme.

Naše princezna Lada se umístnila na 2. místě v IX. skupině FCI. Takže opět se šicunkám v závěrečných soutěžích dařilo.

Chystáme se na další výstavy pod širým nebem, takže doufáme, že vyjde počasí a bude tak nádherně jako na této výstavě.

                       

 

                                                                          27.4.2008 Klubová výstava Praha 

                                      rozhodčí:  Karel Hořák - CZ                                                   58  shih-tzu

Ráno v 7 hodin vyrážím pro paní Kateřinu Štroblovou a jedeme do hotelu Svornost v Dolních Počernicích na Klubovou výstavu, Katka byla tak moc hodná, že slíbila jet, neboť jsem přepokládala, že 2 výstavy za víkend budou náročné a přeci jenom ve dvou se to lépe táhne. Za vše jí patří moje poděkování.
 Po půl deváté jsme na místě. S přesunem všech potřebných věcí nám pomohl Pepa s Jindrou, také moc děkuju.
 První šel do Kruhu Charly v šampionech, takže času na učesání jsem měla dost, a tak  jsem sledovala posouzení prvních tříd psů.
Musím napsat, že některé zdůvodnění bylo pro mě dost překvapivé. U některých psů byl vytýkán dlouhý nos, naopak v jiných třídách psi s dlouhým nosem vyhráli nebo byli na pořadí. Přišla řada na nás a na mě dolehla taková únava, že jsem měla co dělat, abych to ustála. Začala jsem přemýšlet, zda vůbec trasu Praha -Drážďany uřídím, ale snažila jsem se, aby to nebylo moc vidět. Nastupujeme ve vítězích a s náma ještě 2 psi.
Každý pes na stůl, pak od rozhodčího a zpět, a kolečko. Bylo zadáno pořadí, kdy Charly dostal V 2 res CAC. Pak pan Hořák diktoval posudky: 4 letý pes předveden ve vrcholné vlasové úpravě s typicky hrdě nesenou hlavou, kde jen nepatrně méně odhazované přední končetiny rozhodly o pořadí. Správný předkus úplný
Děkujeme  za krásný posudek a odcházíme s Charlym z kruhu, abych  připravila Vachňu a mohla odjet zpět do Drážďan. Před druhou hodinou předávám moji zlatou babču Zdeně, která ji vystaví, balím  a za opětovné pomoci  Jindry a Pepy věci stěhuji do auta .Přesně ve dvě hodiny odjíždíme  s Katkou a Evou a jelikož probíráme posouzení psů, cesta ubíhá velmi rychle bez zastávky. Katka je poněkud rozčarovaná z toho co viděla, to však ještě netušila, že bude pokračování.
V sobotu jsem dostala volné vstupenky a parkovací lístek uvnitř výstaviště, takže jsem zaparkovala přímo u dveří haly, kde již probíhaly závěrečné soutěže. Opět vystěhovat auto, abych měla vše na co jsem zvyklá, Eva zjistila, která soutěž probíhá a já venčím Charlyho a jdu česat. Času máme hodně, takže vše v klidu.
Začíná soutěž o vítěze dne. Dávám na zem Charlyho a jdeme do přípravného kruhu a sledujeme s Katkou i Evou, kdo vyhraje a tudíž kdo bude náš soupeř! Vítězem je skye teriér, takže také dlouhosrsté plemeno.
Po chvilce nastupuji já s Charlym a vzápětí náš soupeř. Posuzovat měl Dr. Wilfried Peper , ale komentátor hlásí paní rozhodčí Liliane de Ridder-Onghena z Belgie, která nás posuzovala a Charlymu dala vítěze předešlého dne.
Oba psy si prohlédla a jako vždy i v pohybu od rozhodčího a zpět a kolečko. Charly běžel bez zaváhání, soupeř chvilkama brzdil a moc se mu nechtělo. Byli jsme vyzváni k odchodu do přípravného kruhu a čekali na oznámení vítěze. Katka při jmenování skye teriéra byla tak dojatá a se slovy tak jsi to vyhrála,tak běž,čekala, až se Charly opět rozběhne, neboť se na něj nemohla vynadívat. Když jsem řekla, že vyhrál soupeř, nemohla uvěřit. Myslela, že skye teriér je na druhém místě a my vyhráli. Katka byla hodně zklamaná, ale bylo to padesát na padesát a vyhrát může jen jeden. Takže soupeři gratulujeme !!!
Odcházíme ke kleci, rychle zagumičkovat a balit. Po chvilce přišla ředitelka výstavy, abych šla na přípitek, ale bohužel jsem musela odmítnout s tím, že řídím . Vysvětlila jsem jí, že jsem ráno vyjížděla přes Plzeň do Prahy na klubovou výstavu a pak do Drážďan a teď nazpět. Vykulila na mě oči, neboť si myslela, že jsem tam spala. Požádala jsem o Charlyho papíry, které dávají až při odchodu ze soutěže BOG, ale když se vrátila řekla, že papíry nemá a pošle je poštou a dala mě obálku. Za co a proč nevím, jen jsem před odjezdem koukla co v ní je, ale přesně jak jsem přepokládala, byla tam Eura.
Vyrážíme domů a opět je o čem mluvit. Beru telefon a koukám, že mám zmeškané hovory a pak i několik SMS.
Zdena píše, že že je jí to líto, ale Vachňa V3, protože jí chybí zuby. Katka chtěla SMS znova přečíst!!! " No to snad ne! V 10 letech chtít všechny zuby je nesmysl! Vždyť to nemají ani psi, natož feny po štěňatech!" Opět se rozvinula dlouhá debata.
Posudek: 9,5 letá fena předvedena ve vrcholné vlas. kondici a na svůj věk vynikající pohyb, pouze kvalita zubů a jejich počet rozhodl o pořadí.
Další SMS byla, kdo dostal BOB, což jsem už nepochopila vůbec! Fena která má sice krásnou srst vždy perfektně upravenoua ,výborné předvedení,ale takový předkus, že ukazuje zuby /což je hrubá vada,/,  přitom v šampionech vyhrála, jak jsem předpokládala, fena jako panenka ? Přicházejí další SMS,kdo dostal BOB a doma e-maily se stejným názorem.  Nechci kazit radost majitelce vítězné feny, to v žádném případě, ale ona dobře zná můj názor . Pokud chce na feně chovat, je to jen její věc, neboť za poslední léta se uchovnilo vše co na bonitaci přišlo!!.
Z tohoto posuzování jsou mnohí hodně rozčarováni, ale všem doporučuji zachovat chladnou hlavu a jet na další výstavu a nenechat se odradit!!! Kdybych si vše brala jako ostatní, tak po loňském Welsu  bych už nikam nejela!
Výstavy bohužel nejsou vždy o kvalitě psa, každý rozhodčí má jiný vkus, někdy je to o tom kdo psa předvádí apod.  Rozhodčí je také jen člověk, takže se může  takzvaně" seknout", stejně jako já nebo Vy !!!
Vítězům gratulujeme , ostatním přejeme hodně štěttí na dalších výstavách .
Všichni psi z mého chovu i v mém majetku dostali krásné posudky za které děkujeme panu Hořákovi, takže my jsme spokojeni a těšíme se na další výstavu.
 

 

             třída  štěňat                                           Alfréd z IVAFRE                   VN 1

                                                 

          třída  štěňat                                           Bamboo z IVAFRE                   N 4

                                                 

          třída  štěňat                                           Bastien z IVAFRE                VN 3

                                                 

            třída  otevřená                    EJW Princ Bajaja z IVAFRE        V 2 res. CAC

                                                 

            třída šampionů              CH  Vong-Kong SHAH ABBAS    V 2 res. CAC

                                                

          třída mladých                    JCH Uli Fantazia z IVAFRE          V 2 res. CAC

                                                

         třída šampionů                   ICH Vanity Bohemia Acro             V 3

                                               

 Velké poděkování patří Zdeňce Rychtaříkové za předvedení Vanitky a také bratrům Šimčíkovým, kteří ji dovezli k nám domů, neboť my jsme jeli znova do Drážďan. Mockrát děkuji!

                  

 

                                                                        26.4.2008 CAC Dresden - D

                                                   rozhodčí :Liliane de Ridder - Onghema-B                      9 shih-tzu

 

      třída otevřená  EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE         V 2 res CAC VDH

      třída šampionů               CH  Vong-Kong SHAH ABBAS    V 1 CAC BR BOB BIG BOD 

                         

                                        

  Super fotky ze závěrečných soutěží najdete na stránkách profi fotografa Roberta !!!

                                     http://www.photoroberto.de/german.htm

Do závěrejných soutěží jsem opět požádala Evu, jestli by nešla s Vachňou. V přípravném kruhu jsem ji dočesala a běžela upravovat Charlyho do IX. skupiny FCI. Po tom co jsem slyšela , že shih-tzu se dotává do užšího výběru, šla jsem se podívat jestli Vachňa poslouchá Evu. Byla naprosto vzorná a krásně s Evou běhala. Olí fotila, tak jsem hned zase zmizela dále česat.

Na IX. skupinu v Německu je třeba nastoupit včas a mít vždy kartu BOB, bez které Vás do kruhu nepustí a hlavně zde řadí plemena, takže není možné přijít a stoupnout si kam Vy chcete.V katalogu byl psán rozhodčí Dr. Wilfried Peper , tak jsem čekala, zda bude rozhodovat on. Bylo tomu tak, byli jsme vybráni do užšího výběru, takže to bylo nad moje očekávání! Německy neumím, dávám tedy jen pozor, kdy je vysloveno shih-tzu ! Třetí místo- čivava, druhé místo tibetský španěl z Čech s velmi šikovnou mladou vystavovatelkou a následoval dlouhý monolog a na konci první místo shih-tzu. Že by se opakoval postup z Wieselburgu? Tentokrát jsem byla připravená na vše, takže s úsměvem jsme udělali s Charlym malé kolečko a Charlyho jsem vyzvedla na bednu, trochu sčísla a pak už jen pózování fotografům.

Nastoupila 10. skupina chrtů a já fandila afgánovi, neboť je to můj sen a navíc patřil příteli  Kati. Držela jsem palce hooodně dobře, neboť vyhrál a tím byl poslední soupeř pro Charlyho znám.

Poté je soutěž mladých fen a psů, takže máme čas opět fandit a to Kati s mladou fenou, ale tentokrát se shih-tzu nedostalo do výběru.

Příchází finále a postupně nastupují vítězové skupiny 2, 5 ,9 a 10. Charly běžel opět skvěle jak při nástupu, tak při jednotlivém rozběhu od rozhodčího a zpět a kolečko a stát. Posuzovala paní rozhodčí Liliane de Ridder-onghena, která shih-tzu posuzovala. Opět dlouhý komentář a na konci výrok, že vítězem dne se stává vítěz IX. skupiny shih-tzu. Každý doufá, že postoupí a tak i já doufala. Opět malé čestné kolečko vítěze a na bednu a záře blesků fotografů.

Při odchodu z bedny přišel pogratulovat i pan Josef Němec. Děkujeme ještě jednou! Pořadatelé chtěli, abych zůstala do zítra, ale to nebylo možné a tak jsem slíbila, že v neděli v 16 hodin budu na místě. Pan Němec mě ochotně vše přeložil, i za to mu děkuji.

Rychle jsem sbalila, Eva s Olinou mě pomohly a vyrážíme na parkoviště a domů.

Já,abych věděla za jak dlouho budu z Prahy v Drážďanech jsem domů nejela podle toho ukecaného chlapa z navigace, ale na Prahu a pak na Plzeň a domů. Po cestě jsem se domluvila se Zdenou ohledně Vachni na klubovku, pak jsem volala Katce, že z klubovky musím zpět do Drážďan, tak jestli bude mít zařízené venčení psů a má chuť jet na celý den.

Doma jsem byla před půl desátou, únavu rozchodila,udělala vše potřebné kolem ostatních pejsků a štěňat a po půlnoci šla spát.

                                                   

   

                                                 

 

                                      

    Vítězem druhého dne se stal skye teriér. Charly běžel opět bezkonkurenčně o BIS

    a skye teriér chvilkama brzdil, přesto zvítězil .

                                          

Velmi děkuju panu rozhodčímu Josefu Němcovi za krásnou gratulaci !! Na výstavě posuzovala ještě paní Ubrová, která bohužel moji velkou radost opravdu viditelně nesdílela, ale po BIS už opět byl v její tváři smích!

BIS pro nás byla opravdu "třešnička na dortu", ale nám chutnal i bez té třešničky !!

Charly je prostě kvalitní pes, který se líbí nejen super kostrou, ale i dokonalým pohybem a samozřejmě kvalitní dlouhou srstí. Doufám, že i pejsek, který bude opět ze stejné chovatelské stanice SHAH ABBAS, bude tak krásný jako Charly. Jen bude červenobílý.

     třída mladých                    JCH   Uli Fantazia z IVAFRE  V 1 CAC VDH

      třída  veteránů                   ICH  Vanity BOHEMIA ACRO  V 1 CAC  VETERÁN , Nejlepší veterán, BH

                                                                                                       res. BIS  VETERÁN

                                                           

 Vanitka i ve svých téměř 10 letech ukázala, že je v super kondici a v souboji s mladou fenou a fenou z mezitřídy vyhrála nejlepší fenu. Paní rozhodčí řekla, že fena má temperament jako mladá fena.O BOB ji porazil Charly, ale rozhodování paní rozhodčí bylo dlouhé !!

 Do  soutěže o nejlepšího veterána výstavy šla naše babča s Evou, které opět patří mé velké poděkování. Babča běhala skvěle  jako vždy, ona prostě si nyní užívá výstavy víc jak za mlada! Dokonce paní rozhodčí i hospitant nechtěli věřit její věk .

                            

             

                                       

                                                                      20.4.2008 CACIB České Budějovice 

                                                 rozhodčí : Olga Dolejšová                                                     14 shih-tzu

      třída otevřená    EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE               V 1 CAC

         třída šampionů              CH  Vong-Kong SHAH ABBAS   V 1 CAC CACIB 

            CH VONG-KONG SHAH ABBAS - PRVNÍ GRAND ŠAMPION PRO PLEMENO SHIH-TZU V ČR!!!             

          třída mladých                   JCH   Uli Fantazia z IVAFRE                V 1 CAJC

        třída šampionů             ICH   Vanity BOHEMIA ACRO             V 1 CAC res. CACIB      

                            

 

                                     

                                                                                                

                                                                        13.4.2008 CACIB Wieselburg

 

                                    rozhodčí : Ing. Hans Bierwolf, A                                                 25 shih-tzu

                                        

   třída mladých             Ushar-Tsin Fatinat Al Sjark   V 2

                                       

                              

   mezitřída              JCH  Uli Fantazia z IVAFRE              V 2 res. CACA

                                   

                              

 třída šampionů        CH  Vong-Kong SHAH ABBAS        V 1 CACA CACIB BOB BOG BOD 

                                                                                                             RAKOUSKÝ ŠAMPION 

               

                                                        

                    

                                                       

                        

                  

                    I. skupina FCI                    II. skupina FCI           IX. skupina FCI

                                                  

                                      

                                      

 třída  veteránů      ICH  Vanity BOHEMIA ACRO          V 1 VETERANENSIEGER

                                                                                                  RAKOUSKÝ VETERÁN ŠAMPION 

                                                            

 

          

 

 

                                          29.3.2008 Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav      

                                                       rozhodčí : Monika Blaha - A                        24 shih-tzu

  Na dnešní výstavě měl premiéru náš Fredík a dopadla na jedničku! Nejdříve v kruhu velmi nadějný 1

   a podruhé v závěrečné soutěži štěňátek také první místo!

              třída štěňat                               Alfréd z IVAFRE                VN 1   BIS Puppy

                                               

                                               

                                                                               

             třída mladých                             Valentino z IVAFRE          V

                                                      

             třída otevřená    EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE    V 1 CAC        

                                                                            

             třída šampionů                    CH   Vong-Kong SHAH ABBAS   V1 CAC Klubový vítěz 

                                                                     

                                                                 2. místo Nejlepší dospělý pes  

                                                             

             třída mladých                   JCH   Ulí Fantazia z IVAFRE       V1 CAJC Klubový vítěz mladých

                                                                                                                   dokončen ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

                                                                                                                  3. místo Nejlepší mladá fena

                                                             

             mezitřída                                          Sakura z IVAFRE                   VD 1

             třída  vítězů                         CH   Princezna Lada z IVAFRE  V 3

                                                              

             třída  vítězů                     ICH   Vanity Bohemia Acro            V 2 res. CAC    

                                        

                                      1. místo Nejlepší chovatelská stanice

                               

                                                 

Po příjezdu na výstavu jsme převzali diplom a pohár pro naše nové šampiony klubu !

CH Princezna Lada z IVAFRE 

CH Vong-Kong SHAH ABBAS   

  Po výhře v soutěži chovatelských skupin jsem vůbec nepočítala s tím, že by jsme ještě měli nějaké jiné umístnění, ale opak byl pravdou.První běhal ve štěňatech Fredík a jeho vítězství Evě doslova vyrazilo dech. Pak šel mladý pes, který nebyl vybrán ani do užšího výběru, tak jsem si říkala, že šicunky už si své pořadí vybrali, ale hned nastupovala Olí s Ulinkou a užší výběr od pana Adlta byl pro mě velíkánské překvapení. Ulinka byla třetí nejlepší fena výstavy a její majitelka štastná. A pak hned nastupuji já s Charlym a jako snad poslední jsme vybrěni do užšího výběru pěti psů, ale vyhlaěšovali se jen první tři, takže jsem počítala s tím, že odcházíme bez pořadí. Paní Blaha se dlouze zadívala na Charlyho . Výsledkem bylo druhé místo v soutěži nejlepší pes výstavy. Šicunky prostě upoutají poroznost každého rozhodčího svou nádhernou srstí a elegancí.

                                                                                                      

       

 

                                                                              23.3.2008   CACIB Praha 

                                                      rozhodčí: Robert Kubeš- CZ                         29 shih-tzu

             třída mladých                         Valentino z IVAFRE                               VD 4

             třída otevřená    EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE                          V 1 CAC

                                                                                                      

              třída šampionů                CH   Vong-Kong SHAH ABBAS          V 1 CAC CACIB VÍTĚZ PRAHY-BOB

                                                                                                                                               BIG 2

                                                 Cruft´s kvalifikace Birmingham 2009

                                                 první CAC na Grand šampiona

                                                 splněny podmínky pro udělení klubového šampiona KCHMPP

                  

                  

                                    IX. skupinu posuzovala paní Raita Ritva z Finska                                                     

             třída mladých               JCH   Ulí Fantazia z IVAFRE                           V 4

                                                                 

                 třída otevřená                              Toyah-Tsin FATINAT AL SJARK       V 2 res. CAC res. CACIB

                                                          

             třída  veteránů              ICH   Vanity Bohemia Acro                              V 1 Nejlepší veterán BIS 3

         Děkuji paní Evě Býškové za předvedení naší veteránky, abych si mohla připravit Charlyho na závěr o BOB.                                                          

                                                                                  

                                                                       

                                                   

                                        BIS veterán posuzovala paní Mgr. Božena Ovesná, děkujeme!

              

                                                                 2.3.2008   CACIB München - D 

 

                                                       rozhodčí: Christofer Habig D                     10  shih-tzu    
                                                                                              

               třída otevřená    EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE       V1 CAC, CAC VDH, res. CACIB

                                                    

               třída šampionů              CH   Vong-Kong SHAH ABBAS   V1 CAC, CAC VDH, CACIB, BOB, BIG 3

                                                                                                                  Landessieger Bayern

                                                                                                                  splněny podmínky interšampiona

              

 

               třída mladých             JCH   Ulí Fantazia z IVAFRE         V1 Jugend CAC

                                                                                                                  Jugend Landessieger Bayern

                                                                

               třída  veteránů            ICH   Vanity Bohemia Acro            V1 Bester veterán

                                                                                                                  užší výběr BIS veterán

                       

 Na tento víkend byla velmi špatná předpověď počasí, ale  přesto jsme doufali , že  vítr ubere na síle a budeme v neděli ráno vyjíždět na výstavu. V sobotu ráno v 9 hodin  to však vypadalo naopak, silný vítr byl příčinou že vypadl proud a tak jsem jen doufala, že to nebude celý den nebo ještě déle, abych mohla začít koupat a fenovat. Po hodině bylo zase vše v pořádku, tak hurá do práce. Nejdřívě šla na řadu naše babička Vanity a pak Charly.Někteří vystavovatelé výstavu vzdali již večer, ale při tom co bylo venku za počasí a co ukazovali v televizi není divu. Eva a Olga naštěstí pro mne potvrdily, že na smluvenou dobu budou u nás, tak jsem si v klidu šla na 2 hodiny lehnout. Kolem třetí hodiny vyrážíme směr Plzeň na dálnici a pokračujeme na Rozvadov a Mnichov.Na místě jsme v 7 ráno poklidnou jízdou. U kruhu ještě nikdo nebyl, takže jsme si s Evou a Olí zabraly místo u okna a pomálu si vše připravily.V katalogu 10 shih-tzu, 4 byly naše, jedna fena ze Slovinska, která však nedojela a 5 shih-tzu měla chovatelka z Dánska.V propozicích byla rozhodčí Hassi Assenmacher-Feyel a nebo Christofer Habig, přesto jsem doufala, že bude posuzovat pan Habig a vyšlo to. Tento rozhodčí totiž posuzovat světovou výstavu v Poznani 2006 a právě náš Vong-Kong od něho dostal  CWC! Pan rozhodčí byl velmi přísný, známku výbornou zadal jen několika psům v každém plemeni, hodně psů dostalo známku velmi dobrá a v některém plemeni zadal i hodně známek dobrý, což u nás na výstavách není vůbec vidět, zde jsou většinou všichni výborní!!!U shih-tzu zadal 6x výbornou a 3x známka velmi dobrá .

                                                                                

              

 

                                                     1.3.2008  Oblastí výstava České Budějovice 

                                                      rozhodčí: Ing. Leoš Jančík                           6 shih-tzu

            mezitřída                                     Rozárka z IVAFRE  V 1 OV   3. místo v IX. skupině FCI

                                           Ve třídě štěňat se předvedl syn našeho Vong-Konga -

                                                     Beltine od Šumavské brány VN 1 VTŠ

                          a jeho sestra    Beezie od Šumavské brány VN 1 VTŠ    2. místo Nejlepší štěně výstavy.

                                         Majitelům moc gratuluji k super úspěchu !!!!

    

                                                       

       

 

                                                                            10.2.2008   CACIB Brno

                                                         rozhodčí:  RNDR. Jaroslava Ovesná                                        29  shih-tzu

               třída mladých                      Valentino z IVAFRE          V 2      

                                                                                                         

               mezitřída         EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE    V 1 CAC res. CACIB   ČESKÝ ŠAMPION

                                                      

               třída otevřená                CH   Lucifer z IVAFRE               V 1 CAC CACIB   ČESKÝ ŠAMPION

                                                     

                mezitřída                            Sakura z IVAFRE               VD

                třída  veteránů            ICH   Vanity Bohemia Acro      V 1 Nejlepší veterán, BIS 2

                                                    

           Vanita se předvedla také i v soutěži dospělý vystavovatel s Martinou Smetanovou,

           která o ni požádala a moc jim to slušelo!

                                                                 

                                         

 

 

                                                                            26.1.2008   CACIB Trenčín - SK     

                                                        rozhodčí:  Erwin Deutscher - A                                                            16 shih-tzu

                         třída mladých          JCH Unkas z IVAFRE

                                                          V 1, CAJC, Dokončen  šampion mladých Slovenska

                                              

                         mezitřída         EJW CH   Princ Bajaja z IVAFRE

                                                         V 1, CAC

                                                

                         třída šampionů             CH   Vong-Kong SHAH ABBAS

                                                          V 1, CAC, CACIB, BOB 

                                                       

                                                           

                          třída  veteránů          ICH   Vanity Bohemia Acro

                                                         V 1 , Nejlepší veterán

                                                        

                      

 

                                                                            19.1.2008   CACIB Nürnberg - D

                                          rozhodčí: Gabriele Runge - D               26 shih-tzu

                           mezitřída                   CH   Princ Bajaja z IVAFRE

                                                         V1 ,CAC VDH ,CAC ,CACIB ,BOB, BIG 3

                   

                                           

                           třída šampionů             CH   Vong-Kong SHAH ABBAS

                                                         V1, CAC VDH, CAC ,res CACIB

                                                                  

                            třída mladých           JCH   Ulí Fantazia z IVAFRE

                                                          V  4

                                                                      

                               třída  veteránů          ICH   Vanity Bohemia Acro 

                                                          V 1 ,BESTER VETERAN, BIS 3

,                     

             

    

                                                                   13.1.2008  CAC Olomouc  

                                                         rozhodčí : Olga Dolejšová- CZ                              26 shih-tzu

                      třída mladých                   Valentino z IVAFRE     VD 3

                                    mezitřída                          Sakura z IVAFRE V 1 CAC Národní vítěz   

                                                                      Gratuluji !!!

               

TOPlist
aktualizováno: 22.01.2020 09:40:46